Aktualijos

LLKS vadovas apie prokurorų sprendimą dėl Rūtos Vanagaitės: „Tai – nesuvokiama“

Written by Redakcija · 2 min read
LLKS vadovas apie prokurorų sprendimą dėl Rūtos Vanagaitės: „Tai – nesuvokiama“lrytas.lt

„Ar prokurorai nežino kas yra mirusiojo paniekinimas? Nežino Lietuvos istorijos? Vadinasi, galima partizanų vadą pavadinti išdaviku, KGB agentu, kalbėti, kad jis nepatyrė jokių kankinimų? Ir tai – tik nuomonė?

Tokia pareigūnų pozicija, švelniai tariant, keista. Nesuvokiama sveiku protu. Nutarimą apskųsime“, –  išgirdęs penktadienį paskelbtą Generalinės prokuratūros prokuroro Dariaus Čapliko sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Rūtos Vanagaitės pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio pirmininkas Giedrius Gataveckas neslėpė savo nusivylimo, portale lrytas.lt rašo Vygantas Trainys.

G. Gatavecko teigimu, LLKS taryba spalio pabaigoje nusprendusi kreiptis į prokuratūrą, kad ši iškeltų baudžiamąją bylą, buvo įsitikinusi: R.Vanagaitės pasisakymai apie A. Ramanauską-Vanagą –  „KGB agentas“, „Tarybų Sąjungos apologetas“, „Niekas jo nekankino“, „Išdavė savo bendražygius“ – buvo teiginiai, ne nuomonės raiška.

„Net jei R.Vanagaitė ir imtų aiškinti, jog tai tik nuomonė – už žmogų juodinančią nuomonę taip pat yra numatyta atsakomybė. Pagal tokią logiką aš galiu išvadinti ką noriu žmogžudžiu, pedofilu, išdaviku“, – neslėpė savo pasipiktinimo G.Gataveckas ir buvo tikras, kad Lietuvos laisvės kovos sąjūdis prokuratūros nutarimą apskųs.

„Šis nutarimas labai įskaudino patriotiškai nusiteikusius žmones. Ciniški prasimanymai paskleisti apie svarbų valstybės veikėją, vieną okupuotos pokario Lietuvos vadovų, ginkluoto pasipriešinimo lyderį. Ar Lietuva nebeturi jokio stuburo, jokių principų, kad galima leisti niekinti labiausiai tėvynei nusipelniusius, gyvybę dėl jos paaukojusius kovotojus? Jei sunaikini, sumenkini didvyrius – tautos nebelieka“, – piktinosi atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio vadovas .

G.Gatavecko manymu, jei kas nors panašią informaciją paskleistų, pavyzdžiui, apie prezidentę Dalią Grybauskaitę, prokurorų sprendimas būtų buvęs kitoks.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lrytas.lt.

tiesos.lt

KOMENTARAI:

Auga Veidas

kaip paskelbta , prokuratūra atsisakė iškelti baudžiamąją bylą Vanagaitei .Tačiau

Vilniaus apylinkės prokuratūra garsiai profesorei gydytojai L. Plėšnienei buvo pareiškusi įtarimus dėl mirusiųjų atminimo paniekinimo bei šmeižimo ,kai ji viešai paliudijo, kad jos kabinete lankėsi kaltintas pedofilija A.Ūsas ir prašė pašalinti vyndėmę. Nors nebuvo jokių įrodymų, kad tokio įvykio iš tikrųjų nebuvo, be jokių liudytojų ir kitų įrodymų, pirmosios instancijos teismas ją pripažino kalta ir skyrė didžiules pinigines baudas.
Profesorė apskundė Vilniaus apylinkės teismo teisėjos Danutės Mickevičienės nutartį, kuria ji buvo pripažinta neva kalta už mirusiųjų ir gyvųjų šmeižimą: už tai, kad televizijos laidoje paliudijo, ką buvo mačiusi savo kabinete, jai buvo skirta bauda, neturtinės žalos atlyginimas ir advokato išlaidų atlyginimas.Antrosios instancijos teismas iš dalies panaikino kaltinimą dėl senaties ir sumažino baudas iki 5000 eur.Betgi Ūsas nebuvo Lietuvos didvyris, o tik įtariamas pedofilas
Akivaizdu, kad Lietuvoje bylos keliamos pagal užsakymus. Tai yra klasikinis pavyzdinis atvejis, kaip Lietuvoje veikia prokuratūra, kurios negalima vadinti “teisė-sauga”.Siūlau netylėti dėl tokio “Atrankinio” teisingumo,surinkti parašus , pareikalauti Generalinio prokuroro viešai paaiškinti visuomenei, kodėl Bloznelytės atžvilgiu baudžiamoji byla buvo iškelta ir perduota teismui, o Vanagaitės atžvilgiu- už mirusiojo(nužudyto Lietuvos partizanų vado Vanago-Ramanausko atminimo paniekinimą -bylą už mirusiojo atminties paniekinimą kelti atsisakoma.Taip pat, mano nuomone, parašus būtų tikslinga persiųsti ir Prezidentei, nes ji skiria generalinį prokurorą