Seimas leido Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.Už rezoliucijos projektą dėl neliečiamybės panaikinimo balsavo 86 Seimo nariai, prieš buvo 29, 15 parlamentarų susilaikė.
Kad Seimo nario imunitetas būtų panaikintas, už tai privalo balsuoti daugiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.
Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas sako, kad vadinamoji juodosios buhalterijos byla yra politinė vien dėlto, kad kai kurios partijos yra nusprendusios balsuoti už imuniteto “darbiečiams” panaikinimą.
Pasak jo, viskas jau nuspręsta be balsavimo.
Seimo pirmininkas “darbietis” Vydas Gedvilas nenusišalino nuo pirmininkavimo plenariniam posėdžiui svarstant klausimą dėl trijų “darbiečių” neliečiamybės. Pradėjus svarstyti imuniteto klausimus opozicija paprašė V. Gedvilo nusišalinti, tačiau V. Gedvilas to nepadarė.
Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas teigia, kad vienas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys iš Darbo partijos sulaukė pasiūlymo nebalsuoti už teisinės neliečiamybės iš 3 “darbiečių”, įtariamų vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje, atėmimą mainais į pažadą griauti dabartinę ir kurti naują centro dešinės valdančiąją koaliciją.
Seimas atsisakė priimti konservatoriaus Jurgio Razmos pataisas, leidžiančias kai kurioms įmonėms mokėti mažesnę negu 1 tūkstančio litų minimalią mėnesio algą (MMA). Parlamentaras siūlė sumažintą MMA leisti mokėti toms įmonėms, kurios finansiškai nebus pajėgios mokėti visą sumą.
Seimas nesutiko atitinkamas Darbo kodekso pataisas įtraukti į darbotvarkę.
J. Razma siūlė įpareigoti finansų ministrą nustatyti tvarką, pagal kurią mokesčių administratorius galėtų daliai įmonių leisti nustatyti iki 20% mažesnį minimalų valandinį atlygį ir MMA.