Aktualijos

Marius Jokūbaitis. „Chevron“ iš Lietuvos varę valstiečiai ir žalieji be konkurso suteikė plotus ieškoti naftos ir dujų (papildyta)

Written by Redakcija · 1 min read

Tokį straipsnio pavadinimą Lietuvos žmonės perskaitė 15min.lt  2018 kovo 7d.: ,,Trečiadienį Vyriausybė be konkurso sutiko išduoti leidimą bendrovei „LL investicijos“ Vakarų Lietuvoje ieškoti naftos arba dujų, o jei jų bus rasta – jas ir išgauti.  Taigi tai pačiai bendrovei, kurios pusę akcijų valdė JAV korporacija „Chevron“. Geologijos tarnybos vadovas Jonas Satkūnas patvirtino, kad jeigu bus rasta naftos arba dujų, galimas ir hidraulinio plėšymo būdas, dėl ko „Chevron“ sulaukė žaliųjų protestų ir paliko Lietuvą. „LL Investicijų“ finansų direktorius Virgilijus Petuška pradžiugo sulaukęs 15min skambučio. Bendrovė, kurią valdė „Chevron“, dar prieš pusmetį prašė jai be konkurso suteikti leidimą žvalgyti ir išgauti naftą netoli Klaipėdos esančiuose žemės plotuose. Pusmetis praėjo, ir tik dabar Vyriausybė sutiko suteikti leidimą. Trečiadienį per Vyriausybės posėdį toks sutikimas buvo duotas. „Mums įstatymai leidžia prašyti Vyriausybės, kad leidimas būtų suteiktas ne konkurso tvarka“, – 15min teigė V.Petuška. Korporacija valdė bendrovę Bendrovei niekas nedraudžia naudoti hirdaulinio uolienų plėšymo, – sakė J.Satkūnas.Vos prieš trejus metus iš Lietuvos pasitraukė JAV kompanija „Chevron“, neatlaikiusi gyventojų protestų ir valdžios mindžikavimo. JAV energetikos korporacija tuo metu valdė 50 procentų bendrovės „LL investicijos“, kuri Šilutės rajone žvalgėsi naftos. „Chevron“ tuo metu Lietuvoje žadėjo investuoti į skalūninės naftos ir dujų žvalgybą, tačiau galiausiai atsitraukė ir investavo kitose šalyse. JAV korporacija šalį paliko ir po aktyvios žaliųjų kritikos. Kovoje prieš „Chevron“ dalyvavo ir Ramūnas Karbauskis. Jis dažnai publikuodavo savo komentarus spaudoje, kurioje aštriai kritikuodavo „Chevron“ žingsnius Lietuvoje, jų ketinimus ieškoti naftos ir dujų…“ (toliau skaityti :https://www.15min.lt/verslas/naujiena/energetika/chevron-is-lietuvos-vare-valstieciai-ir-zalieji-siandien-be-konkurso-ketina-suteikti-plotus-ieskoti-naftos-ir-duju-664-936640)

*************

Tokia žinia  visuomenėje sukėlė protesto bangą. Neilgai trukus gautas raminamtis atsakymas iš  LR Seimo nario, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo doc.dr. Mindaugo Puidoko: 

Laba diena bendraminčiai,

Viskas išspręsta. Netikras pavojus. Skalūnų nei ministras, nei LVŽS neleis. Gal ir gerai, kad įvyko ši provokacija, nes dabar išspręsime visus neaiškumus.

Bus netrukus priimtos Žemės gelmių įstatymo (ŽGĮ) pataisos, kurios padarys hidraulinio plėšymo metodą negalimą naudoti net teoriškai. 

Vakar visą šią krizę pats kuravau – šią nuostatą palaiko Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė ir pats aplinkos ministras Kęstutis Navickas. 

Mano kartu su ekspertais rengiamos ŽGĮ pataisos jau derinamos ir netrukus bus registruotos LR Seime.

Ačiū už problemos supratimą ir palaikymą, kad skalūnų išgauti Lietuvoje tikrai negalima.

Pagarbiai,

Doc.dr. Mindaugas Puidokas

LR Seimo narys

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

LVŽS pirmininko pavaduotojas Kauno regionui

Tel. (8 5) 239 6625

Mob. tel. nr. +370 668 42 012

El. p.: mindaugas.puidokas@lrs.lt


Atsiuntė
Elona Švipienė

Norint sugriauti valstybę tereikia dviejų dalykų – bausti nekaltus ir nebausti kaltųjų. F. Engelsas

Piktadarių valdžia- tai bausmė už pilietinį p a s y v u m ą. Platonas

Kuo didesnė tamsa,  tuo labiau šviesa joje  spindi. Valerijus Rudzinskas