Aktualijos

Neįprasti įtakingų Seimo narių sąžinės veikimo principai

Written by admin · 1 min read

Gruodžio 18 d. Seimo Biudžeto ir finansų komitete (toliau – BFK) buvo svarstomas Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimas, kuriam vadovauja įtakingas socialdemokratas Bronius Bradauskas. Visiems susirinkusiems p. B.Bradauskas pirmiausia pareiškė, kad užsakovai nesivargintų ir nesistengtų viešinti, kaip jis desperatiškai stengiasi prastumti naują Azartinių lošimų įstatymą (toliau – ALI), kuris, be kitų naujovių, įteisintų naują azartinių lošimų rūšį B1 kategorijos lošimų automatais, kurie galės būti eksploatuojami praktiškai visur: viešbučiuose, moteliuose, laisvalaikio praleidimo vietose.

 

B. Bradauskas pabrėžė, kad viešinimas jo nuostatos nepakeis ir jis elgsiąsis pagal sąžinę. Apie tai, kaip B. Bradauskas stumia ALI pataisas, galite paskaityti ČIA.

Svarstant naują ALI redakciją, naują B1 kategorijos lošimų automatų įteisinimo reikalingumą B. Bradauskas motyvavo tuo, kad taip bus papildytos biudžeto pajamos. Įdomūs p. B. Bradausko sąžinės veikimo principas: B1 kategorijos lošimų automatais biudžetą reikia pildyti, tačiau kai Seimo narys Naglis Puteikis pasiūlo papildomai surinkti po beveik 4 mln. litų padidinant mokesčius lažyboms ir B kategorijos lošimų automatams, B. Bradauskas pareiškia, kad tokiu būtu biudžeto pildyti negalima.

Lažybos ir B kategorijos lošimų automatų verslas pastaraisiais metais augo po 25–35 proc. Tai parodo, kad šioms lošimų rūšims vystyti aplinka (įskaitant palyginti mažą apmokestinimą) Lietuvoje yra labai patraukli. Telefonu B. Bradausko pasitikslinus, ką reiškia jo „elgesys pagal sąžinę“, jis pareiškė: „Man rūpi tai, kad neiškeliautų pinigai į Latviją, į Estiją ar dar kitur, kad jie liktų Lietuvoj… šnapsą gėrė ir gers, azartinius žaidžia ir žais…“

Peršasi išvada, kad ponas B. Bradauskas laiko visus aplinkinius kvailiais ir traukia iš po stalo Samoilo Kaco pateiktas kitų šalių azartinių lošimų pajamų lenteles, kuriose surašyti skaičiai neturi jokio ryšio su B1 kategorijos automatais. Pvz., Latvijoje iš viso nėra riboto išlošimo automatų – Latvijoje yra tik A kategorijos lošimų automatai. Numatytais B1 kategorijos automatais bus galima vienu statymu pralošti ne daugiau nei 50 centų, išlošti ne daugiau nei 100 litų. Ir p. B. Bradaukas mano, kad lietuviai masiškai važiuoja lošti į kaimynines šalis, nes Lietuvoje neturi galimybės palošti po 50 centų! Deja, bet tokie jokios logikos neturintys argumentai įtikino daugumą BFK narių: jie pritarė B1 lošimų automatų įteisinimui Lietuvoje nekreipdami dėmesio į tai, kad jiems nepritaria Vyriausybė (Sveikatos apsaugos ministerija giežtai pasisako prieš, Finansų ministerija taip pat nepritaria), STT, nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos psichiatrų sąjunga ir daugelis kitų. Jiems pritaria tik potencialūs B1 kategorijos lošimų automatų verslo vystytojai.

Reziumuojant galima pasakyti taip, kad B. Bradauskas elgiasi pagal sąžinę: yra pažadėjęs S.Kacui bei jo atstovams prastumti B1 kategorijos lošimų automatus ir elgiasi „sąžiningai“ – laikosi savo duoto pažado.
   Tiesos.lt