Aktualijos

Nors lašelį užuojautos ir sąžinės turintis žmogus negali būti abejingas vaiko skausmui

Written by admin · 2 min read

Mūsų valstybės doros ir sąžinės etalono Justino Marcinkevičiaus Lietuva suprato, kad 2012 m. kovo 23 d., buvo peržengtos bet kokios žmogiškumo ribos: policininko batu buvo sutryptos mažosios lietuvaitės teisės. Jų galutinai sutrypti neleido vienintelė iš pareigūnų –  Kauno rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos vyr. specialistė Andžela Vežbavičiūtė. Ji vienintelė gynė ne tik mergaitę, bet ir Lietuvos valstybės teisingumo pamatus.

Ji nusipelno valstybinio apdovanojimo. Deja, mūsų šalies valdžia neišlaikė šio elementraus dorovinio ir teisinio testo. Jie ne tik nepasmerkė smurto Klonio gatvėje prieš mažąją mergaitę Lietuvos Respublikos vardu.  Jie ne tik neatsiprašė nukentejusių už valdininkų ir pareigūnų savivalę, jie nepadėkojo ten susirinkusiems žmonėms. Mat šie garbingai gynė ne tik mergaitę, – jie gynė Lietuvos valstybės garantuojamą žmogaus teisę į tikrąjį, o ne klanų teisingumą. Negana to, mūsų vadovai,  visas Seimas  ir jų paskirti prokurorai bei teisėjai ne tik kad neįvertino  kovo 23 d. kraupumo – kai savi kaukėti pareigūnai šaltakraujiškai naudoja terorą prieš mažąją mergaitę. Jie ir toliau nebaudžiamai leidžia įsisiautėjusiai teisėsaugai ir parsidavusiai žiniaskliadai traiškyti mergaitę ir ciniškai persekioti jos globėją, visaip jai grasinant.

Kiek galima vaidinti demokratus ir padorius vadovus, jeigu jūs leidžiate mažajai mergaitei krūpčioti nuo kiekvieno krustelėjimo iš baimės, kad vėl ateis kaukėti dėdės ir paims ją per jėgą, išves ten, kur jos niekas nebegalės apsaugoti? Jeigu nesuprantate šios padėties košmaro, siūlau jus patiems pagyventi tokiomis sąlygomis. Ir baikite beprasmius postringavimus apie žmogaus teises ir teismo sprendimų vykdymo būtinybę, jeigu jūs tas teises leidžiate sutrypti klanams tarnaujančiai teisėsaugai.

Žmonės, esantys Klonio gatvėje, yra mūsų tikroji Teisingoji Lietuva. Tad nejau LR Prezidentė  J.E. Dalia Grybauskitė, LR Seimo pirmininkė ponia Irena Degutienė ir LR  premjeras ponas Andrius Kubilius bendru pareiškimu nepasmerks prieš mažąją mergaitę vykdomo smurto ir ypač kruvinų kovo 23 d. įvykių Klonio gatvėje? Pareikalautų iš Generalinio prokuroro pradėti teisinį persekiojimą kaltų už šio smurto prieš mergaitę proveržį. Pareikalautų paskelbti mergaitės perdavimo procese maratoriumą, ko ir reikalauja tarptautinė vaiko teisių apsaugos konvencija. O LR Seimas privalo įvykdyti savo pridermę ir ypatingos skubos tvarka priimti Civilinio kodekso pataisas, reikalingas šiam ir panašiems atvejams išvengti. Jūsų pareiga prieš Lietuvą reikalauja ir griežtai įvertinti Aukščiausio Teismo pirmininko pono G.Kryževičiaus šališkus viešus pasisakymus, akivaizdžiai siekiant  susidoroti su niekuo neprasikaltusia  mergaitės globėja Neringa Venckiene.

O juk žmonėms (ir ne tik stovintiems piketuose Garliavoje) baigiasi kantrybė, kiek parsidavusi žiniasklaida visus bekvailintų. Niekas nepamiršo prieš šiuos klanus kovojusio ir jų nužudyto Vytauto Pociūno, nei į gatvę išmestų dorų VSD karininkų, nei klanų įnoriui paaukotų FNTT vadovų. Visi mato akivaizdų susidorojimą su „teroriste“ apskelbta Egle Kusaite. Niekas nepamiršo ir nusikaltėlių, kartu su politikais ir teisėsaugininkais, išvogtų milijardų.

Aš tikiu, kad visi „kaltininkai“  anksčiau ar vėliau turės atsakyti už savo nusikaltimus.  Suprantu, kad prašyti Jūsų pradėti pilnavertį šalies apsivalymą būtų perdaug drąsu. Tačiau labai prašau jūsų, kaip žmogus  turintis tam moralinę teisę, nes būdamas mažesnėse nei jūsų pareigose, priėmiau labai atsakingus sprendimus (už kuriuos kenčiu iki dabar) ir net grąsinamas nepabūgau atskleisti ir įvardyti tą liūdnai pagarsėjusį „valstybininkų“ klaną.

Nuoširdžiai prašau J.E.Dalios Grybauskaitės, ponios Irenos Degutienės ir pono Andriaus Kubiliaus –  pasielkite garbingai,  kaip žmonės galintys palengvinti šios mažos mergaitės kančias.

TAF, TVS pirmininkas, dr. Algimantas Matulevičius

www.taf.lt

Dr. Algimanto Matulevičiaus kalba Klonio gatvėje

 http://www.youtube.com/watch?v=ypnyCfHSuSY&feature=colike