Aktualijos

Nuo bačkos. Anūkas: esminis klausimas – ar įvardijame, kad Lietuva yra Europos sudedamoji dalis, ar pirmiausia akcentuojame tautinės valstybės idėją

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Nuo bačkos. Anūkas: esminis klausimas – ar įvardijame, kad Lietuva yra Europos sudedamoji dalis, ar pirmiausia akcentuojame tautinės valstybės idėją

„Konservatorių“ partijos tatyba šeštadienį atidėjo Anūko pasiūlytos rezoliucijos rezoliucijos, „palaikančios Europos Sąjungos vienybę ir vertybes“, priėmimą.

Kaip praneša žiniasklaida, Gabrieliaus Landsbergio pasiūlytame rezoliucijos tekste išreiškiama parama ES vienybės idėjai, akcentuojama, kad TS-LKD nemato „prieštaros tarp lietuvybės ir europietiškumo“, pabrėžiama, kad „tik būdami europiečiai esame visiškai lietuviai“, o siekis priešinti etnišką tautiškumą ir europietišką tapatybę „daro mus ribotais, „užkampio“ lietuviais“. Akcentuojama, kad Lietuva turėtų nesibaiminti „ES politikos galių plėtros į naujas sritis, tokias kaip socialinė politika, sveikatos apsauga ar švietimas“.Dėl šios rezoliucijos Tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Alternatyvų rezoliucijos tekstą pasiūlė Audronis Ažubalis, alternatyvų projektą palaikė Žilvinas Pavilionis ir kiti.

Komentuodamas nuomonių išsiskyrimą dėl rezoliucijos G. Landsbergis pasakė, kad esminis diskusijų klausimas – ar turėtų būti įvardijama, kad Lietuva yra Europos sudedamoji dalis, ar pirmiausia akcentuojama tautinės valstybės idėja.

„Vis dėlto, matydamas stiprias dezintegracines nuotaikas Europoje po „Brexit“, augant populistinėms jėgoms, manau, kad šiandien reikalingos partijos, kurios kalbėtų už Europą kaip darinį, kuris mums atnešė ir klestėjimo, ir saugumo“, – sakė Anūkas.

* * *
Supažindiname ir su TS-LKD partijos nariams išplatintu jaunojo konservatorių stratego komentaru.

G. Landsbergis: „Tikiu mūsų partija, tikiu Lietuva ir Europa“

Šiandien TS-LKD yra pagrindinė ir didžiausia proeuropietiška partija, esanti už Europą, ir būsianti už Europą – stiprią ir stiprėjančią.

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis apžvelgdamas politinę padėtį pažymėjo, jog šiandien vyksta įnirtinga kova prieš partijas ir partiškumą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

„Šiandien susiduriame su ypatinga kova prieš partijas. Ir kova vyksta ne tik pas mus, bet ir visoje Europoje. Norima nutrinti ribas, kas yra politinės organizacijos ir teigiama, jog oligarchizuoti lyderiai yra tai, ko reikia. Nesutinku. Partijos, kurios patiria išbandymus šiandien, kurios susiduria su aiškiomis problemomis, turi ne tik ieškoti kaltų, bet ir padaryti viską, kad taptų stipresnėmis nei bet kada. Mes turime paklausti savęs, ką reikia padaryti, kad kartu taptume stipresniais ir kartu kurtume stipresnę Lietuvą. Mus bando įvelti į įvairius skandalus, bet iš tiesų esame įtraukiami tik į jokios vertės neturinčios darbotvarkės batalijas. Negana to, valdantieji žada išganingus pokyčius, tačiau retas savęs paklausiame, kaip tai bus padaryta?“ – teigė G. Landsbergis.

Kalbedamas apie valdančiųjų pažadus, G. Landsbergis sakė, jog sutelkiamas dėmesys žadėjimui, o ne paaiškinimams, kaip tai bus padaryta.

„Su kolegomis bandome pasiūlyti rimtą ir esminę diskusiją. Klausimai nėra lengvi: kaip padaryti, kad Lietuvos švietimo sistema ar medikų situacija taisytųsi iš esmės? Kaip iš tiesų įgyvendinti reikalingus pokyčius? Jei mūsų biudžetas mažiausią dalį Bendrojo vidaus produkto padalina paslaugų gerinimui, ar tikrai galime tikėtis efektyvių pokyčių? Viskas bus gerai, – žada valdžia, per medikų mitingą. Tik kol kas neaišku kaip. Aš nematau jokių prielaidų rimtiems pokyčiams ar bent jau pažadų įgyvendinimui. Suprantu, kad valdantiesiems rūpi 2019 m. rinkimai, rūpi ilgesnis išlikimas politinėje arenoje, tačiau mes, tuo tarpu, ir vėl ketverius metus gyvename neaiškių tuščių pažadų realybėje. Mums žada mažesnius mokesčius ir didesnes išmokas, žada disesnius atlyginimus ir geresnį paslaugų prieinamumą, tačiau kaip tai bus padaryta kelerius metus turint tą patį biudžetą, atsakyti sunku“.

Galų gale pabrėždamas antipartiškumo kovas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, TS-LKD pirmininkas pažymėjo, jog Tėvynės sąjunga yra proeuropietiška ir pasirengusi padėti vakarams partija.

„Daug dėmesio skirdami Lietuvai, turime taip pat atsigęžti ir į Europą. Suprasdamas įvairias takoskyras drąsiai teigiu, jog mes per ilgai bandėme išvengti klausimų: kas mes esame, kur link einame, ir su kuo einame? Manau, kad atėjo metas į tai atsakyti. Šiandien TS-LKD yra pagrindinė ir didžiausia proeuropietiška partija, esanti už Europą ir būsianti už Europą – stiprią ir stiprėjančią. Galbūt bus alterantyvių nuomonių ir atsargumo, bet manau, kad metas išsivaduoti iš baimės.Mūsų reikia partneriams Vakaruose, mūsų reikia Vokietijai, kuri kovoja su populistiniais, putiniškais judėjimais, kuri dairosi per petį ir klausia, ar bus kas padeda. Visi žinome, ką reikškia Vakarų parama mums, bet ar suprantame, ka reiškia bendra atsakomybė Vakarams? Tikiuosi, kad taip. Taip pat tikiuosi, jog ši diskusija mus suvienys ir mes žinosime kas esame ir kur einame. Aš tikiu mūsų partija, aš tikiu Lietuva ir tikiu Europa. Aš tikiu, kad jūs tikite taip pat“, – teigė G. Landsbergis.

Šaltinis: tsajunga.lt