Aktualijos

„Nustokite meluoti!“ – per antrąjį 2019 m. biudžeto projekto pristatymą Saulius Skvernelis konservatorius ir socdemus apkaltino melu

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
„Nustokite meluoti!“ – per antrąjį 2019 m. biudžeto projekto pristatymą Saulius Skvernelis konservatorius ir socdemus apkaltino melu Ketvirtadienio plenariniame posėdyje Seimas antrą kartą svarstė 2019 metų biudžeto projektą.

Dėl konservatorių pasiūlymo biudžeto priėmimo datą perkelti iš gruodžio 11-osios į 18-ąją, kad premjeras spėtų susitarti su mokytojais ir tai galėtų atsispindėti biudžete, Seimas net nebalsavo.

Pasak Sauliaus Skvernelio, šis biudžetas yra tai, ko visi laukia. „Šis biudžetas yra tai, ko laukia senjoras, ko laukia kiekvienas dirbantis žmogus, nepaisant to, ar jis dirba viešame ar privačiame sektoriuje, tai, ko laukia valstybės tarnautojai. Lūkestis yra didesnis – niekas dėl to nesiginčija – dėl to mes ir pakvietėme kalbėti apie ilgalaikę strategiją“, – stojęs tribūnon kalbėjo premjeras.

Atsikirsdamas į Andriaus Kubiliaus pastabą, kad pagal dabartinį biudžeto projektą mokytojų atlyginimai kitąmet nekils, premjeras ne tik pažėrė skaičių, įrodančių, jog konservatorių susirūpinimas veidmainiškas, bet ir apkaltino juos melu:

„Kas į tokią situaciją atvedė, ponas Kubiliau? Jūsų reformos švietimo sistemoje, kai mokinys tapo ne mokiniu, o pinigų krepšeliu. Kai mokyklos buvo tuščiai renovuojamos siekiant jas uždaryti ir buvo uždarytos“.

Savo kalboje premjeras priminė ir daugiau skandalingų dabartinės opozicijos – tiek konservatorių, tiek jų „satelitų“ socdemų – sprendimų, per keletą pastarųjų pakaitinio valdymo kadencijų nuskurdinusių viešąjį sektorių bei valstybės tarnybą ir išauginusių socialinę atskirtį. Opozicija į tokią akistatą su savo „nuopelnais“ atsakiusi baubimu.

https://www.youtube.com/watch?v=7AjPEa_d8rc

P.S. Kaltinimai melu ar reikalavimai nustoti melavus šioje S. Skvernelio kalboje nuskambėjo ne kartą ir ne du. Ko gero, ne mažiau kartų nei s. Nijolės Sadūnaitės prašymas, tiesa, iš kitos tribūnos, pasakyti tiesą.