Aktualijos

O.Strikulienė: Galingieji dalijasi pasaulį, o lietuviams kabinami makaronai

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Nyderlandų užsienio ministras Halbė Zeilstra pranešė apie pokalbį su V.Putinu pamelavęs. Ir atsistatydino. Pripažinęs savo didelę klaidą.

Tik neaišku, kas ta klaida. Gal klaida, jog ministras išsidavė? Nyderlandai tapo nepatikimi užkulisiniai Rusijos partneriai. Nes apie slaptą pokalbį su V.Putinu viešai leptelėjo? Ir visuomenė sužinojo, jog Nyderlandai bendrauja su V.Putinu užkulisiuose. Labai nustebo? O kas čia stebėtino? Nejaugi tik Nyderlandai? Jei kas slapčia nebendrauja, tai turbūt tik Dalia Grybauskaitė. Pirma, per smulki persona didžiųjų žaidimuose. Antra, net nesuvokia tikrųjų žaidimų, lošimų bei statymų po kilimais. Naiviems piliečiams įkalta, jog pasaulio galingieji susitinka tik viešai.Oficialiuose vizituose. Žingsniuodami raudonais kilimais. Ir pokalbių turinius bei rezultatus kaip darželinukai išpyškina per spaudos konferencijas. Tačiau jei taip liguistai stengiamasi PABRĖŽTI, atsimaivyti viešumą, vadinasi, tas viešumas liguistai MAŽAS. Mes nežinome, ką jie tarpusavyje kalbėjo ir kalba. Stalinas su Čerčiliu. Čerčilis su Ruzveltu. Obama su Putinu. Putinas su Erdoganu. Putinas su Trampu. Mes galime pasekti tik to neva nebuvusio Nyderlandų ministro pokalbio su V.Putinu tolesnį rezultatą. Didžioji Rusija jau padidinta Krymu. Vakarai piktai kiauksi, piktinasi. Gal tik dėl vaizdo. Po dešimtmečio turbūt visai užtils.

Pasaulio galingieji visada mėgo tartis slapčia. Tiek senovės Persijoje, tiek senovės Romoje. Pirtyse aptardavo, kam nuims galvas. Kokį leis prisijungti kraštą. Ir kiek už tai gaus dovanų ar privilegijų. Kaip persiskirstys pasaulio finansus. O dabar irgi susitikinėja slapčia. Vilose. Lėktuvuose. Jachtose. Derasi per tėvynainius milijardierius tarpininkus. Šie padeda. Dėl ramaus gyvenimo. Jei kas mano, kad slaptieji politikų pokalbiai labai skiriasi nuo banditų razborkių ar žargono, tai labai klysta. Skiriasi tik grobio mastai. Ir įžūlumas bei nebaudžiamumas. Banditas razborkėje atiduos į bendrą kasą kelis procentus nuo pavogto automobilio. Ir dairysis, ar jo nemato pilietis prokuroras. O kai derasi tarptautinės korporacijos ar didžiųjų valstybių vadovai, jie lošia rimčiau. Praktiškai nieko nebijodami. Tarkime, sutaria, jog Irake ras cheminį ginklą. Ir „randa“. Ne tik amerikiečiai, bet ir anglai. O „prokuroras“ – Jungtinės Tautos – sugeba tik parėkauti. Užsimanys rasti cheminį ginklą po Lino Linkevičiaus lova. Irgi ras. Užsimanys rasti „pavogtą“ kareivį – irgi ras. Užsimanys – ras dopingo. Olimpiadoje, universiadoje, „Iliadoje“ ir „Odisėjoje“.

Eiliniai pasaulio žmonės, įskaitant ir mus, yra tik tampomos marionetės. Jei reikia, nutempiamos į „doruosius“ karus. Tarsi žudynės iš viso gali būti doros. Eiliniams žmonėms, kad per daug negalvotų, nesmalsautų užleidžiami visokie „MeToo“, Raudonojo Kryžiaus, perkančio prostitutes, „Eurovizijos“ skandaliukų fonai. Žmonėms, kaip senosios Romos laikais, duodama šiek tiek duonos ir šiek tiek aistringų žaidimų „Atspėk, kas kaltas?“. Kuris gladiatorius kris? Mia ar Zvonkė? Pupa ar Bonkė? Kokia spalva bus Milane madinga pavasarį? Žalia ar violetinė? O tuo metu, kai lietuviai galvoja apie Prienų brolius krepšininkus iš Amerikos, kai dar galvoja, kaip vilkės D.Grybauskaitė balandžio susitikime su Donaldu Trampu, JAV prezidentas gal galvoja: „Na, kaip nors tą Baltijos šalių vadovų vizitą atkentėsiu. Nors visai nereikšmingas. Įgelsiu šiek tiek tam pasipūtusiam slavui. Ot sunkus charakteris. Vėliau paskambinsiu ir pasijuoksime.“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“