Aktualijos

Olava Strikulienė: Valstybės pinigus siurbia „auksiniai berniukai“nuotraukos

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Net nepajutome, kaip lietuvius, kadaise neva pakovojusius prieš privilegijas, ėmė valdyti „auksiniai berniukai ir mergytės“. Na, tie elitiniai. Su tinkamomis pavardėmis. Nes jei tavo tėvuko pavardė kaip tautos vado ištikimo adjutanto ar adjutantės, juk neisi kasti griovių ar turguje prekiauti morkomis. Fui. Ne tas lygis. Dar galiu suprasti „auksinių mergyčių ir berniukų“ tėvus. Jie bent stengėsi. Lenkė kupras. Gal net idealistai buvo, kai Raseinių Magdę vertė. Be to, vykdė savo patriarchų kaprizus. Pataikavo. Arbatą pilstė. Konkurentus vaikė ar net skundė. Kad arčiau neprilįstų.  Pataikavimas juk labai sunkus, tiesiog sekinantis darbas. Tiesa, lengviau pataikauti, kai savo vadą sudievini. Vadams tai itin patinka. Iškart atsileidžia. Netgi draugiškai pakikena. Todėl sakau, tvirtinu – tokie žmonės kaip Andrius Tučkus nusipelnė sau riebesnio kąsnio bent iš dalies. Kaip ir kiti, laipsniškai prisitrynę prie įtakingų valdžių. Kairių ar dešinių. Tačiau jei nusipelnė kokia nors monarcho, patriarcho, sultono ar šeicho višta, kuo dėtas tos vištos viščiukas? Negi Lietuvoje patys riebiausieji postai jau paveldimi? Viščiukams net partijos padovanojamos. Viščiukai sukeliami į ambasadas, Užsienio reikalų ministeriją. Arba į energetiką. Kaip A.Tučkaus jaunasis Dominykas Tučkus. Nes energetikos sektoriuje – riebiausi kąsniai. O asmeninės, su privačiu verslu susijusios rizikos nėra jokios. Tiesiog mokesčių mokėtojai moka labai riebią algą. Tokią riebią, kad eilinis žmogus net nežinotų, kur tuos tūkstančius dėti. O viščiukai žino. Tikrai nesusigėsta. Nemekena – ačiū, bet gal per daug. Pernelyg nustekensiu valstybę.

Suprantu, jog yra dailininkų, muzikantų, kompozitorių, dainininkų ar sportininkų dinastijos. Čia su protekcijomis neįsibruksi. Reikia paveldėti ir gabumus. Scenoje bliaudamas apsijuoksi. Tačiau ar galima paveldėti iš tėvų talentą, vardu šalies energetikos sektorius. O juk čia nuo seno pluša giminių klanai. Todėl klausiu. Gamtos. Į kokį žmogaus, nesvarbu, jog Tučkus, genomą įrašyta elektros lemputė. Arba UAB „Visagino atominė elektrinė“ , „Litgas“ valdybos pirmininko pareigybė ir t.t. Aiman, toks genomas būtų aiškiai perkrautas. O kai kurių tų „auksinių berniukų“ genomuose net laivas „Independence“ įtelpa. Nors vos praslinko pro Klaipėdos uosto vartus.

Lengva būti lojaliam, liaupsinti teisingąją valdžią feisbuke, kai esi su savo atžalomis prilindęs prie pačių riebiausių ir mažiausiai rizikingų kąsnių. Prilindai ne todėl, jog labai gabus, bet todėl, jog saviškis.

Žmonės, ypač solidesnės damos, piktinasi jaunomis barakudomis. Bet taisyklinga barakuda bent apdovanota grožiu. Ir lenda prie konkretaus pinigingo asmens. Atlieka taisyklingus barterinius mainus. O politinės barakudos lenda prie visos valstybės. Sėdi pačiuose pelningiausiuose postuose ir siurbia mokesčių mokėtojų pinigus. Ne todėl, jog gražūs. Ne todėl, jog pasižymi išskirtiniais gabumais. Vien todėl, jog turi „gerą pavardę“. Nors tai absurdas. Pabandyk žmogau, turintis gerą Čiurlionio pavardę, be bilieto patekti į M.K.Čiurlionio galeriją. Budėtoja policiją iškvies.

respublika.lt