Aktualijos

Pagaliau. Paskelbta ekstremali padėtis: tikėtina nauja dar didesnė Gedimino kalno nuošliauža kelia grėsmę ir piliai

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Gedimino pilies gresme Vyriausybės įpareigota Kultūros ministerija ketvirtadienį kreipėsi į Vilniaus m. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisiją prašydama skubiai susirinkti ir dar skubiau nuspręsti paskelbti ekstremalią padėtį dėl avarinės Gedimino kalno būklės ir kilusios grėsmės Lietuvos valstybės simboliui – Gedimino piliai.Toks sujudimas kilo paaiškėjus, kad pietrytiniame šlaite susiformavusios nuošliaužos Gedimino kalno avarinę būklę tik pablogino, todėl tvarkymo darbų  reikia imtis neatidėliotinai. Be to, toks sprendimas leis tvarkymo darbus finansuoti iš Valstybės rezervo.

Kaip teigiama Kultūros ministerijos išplatintame pranešime žiniasklaidai, pietrytinio šlaito ir kalno aikštelės laikinųjų tvarkymo priemonių projektą tikimasi parengti iki šių metų rugsėjo, o šiaurės vakarų šlaitą sudarkiusios nuošliaužos tvarkybos darbai pradėti jau šį mėnesį.

Ta proga sostinės meras Remigijus Šimašius prisiminė, kad galima pasielgti ir dar ryžtingiau, – savo kreipimesi į Generalinę prokuratūrą jis prašo apginti viešąjį interesą: ištyrus visas aplinkybes, kurios galimai galėjo turėti įtakos dabartinei kalno būklei, nustatyti ne tik priežastis, bet ir asmenis, kaltus dėl dabartinės avarinės Gedimino kalno būklės.

Komentarai:

Dzeikas       2017-06-30 19:35

Vilnieciui:
Bet nuosliuzos ten, kur medziu niekad nebuvo.

Vilnietis       2017-06-30 15:22

O priežastis paprasta.
Medžius nupjovė o šaknys liko. Supuvo ir tapo vandens kanalais, kurie sušalus dar labiau išsiplečia. O vanduo plauna.
PRIDIRBO NEIŠMANĖLIAI.

Reikia       2017-06-30 15:16

visus iki vieno Vilniaus savivaldybės klerkus, o taip pat visus iki vieno seimo ir vyriausybės klerįkus su visais padėjėjais, patarėjais ir kitais vagiais pastatyti prie pilies su basliais, kad patremtų ir laikytų, kad pilis ne nugriūtų.

Dainai       2017-06-30 14:33

Sovietmečiu su Gedimino pilies kalnu irgi nutikdavo visko. Dalis dabartinių problemų susiję su tada priimtais sprendimais. Problema tame, kad Lietuvoje nevertinamas žmogaus triūsas, visi nori kuo greičiau ir kuo paprasčiau. Būtų po 2000-ųjų normaliai tvarkę kalną, klykimo staugimo būtų tiek dėl laikinai sudarkyto estetinio vaizdo, tiek dėl nepatogumo miestiečiams ir turistams. Todėl dabar ir turime ką turime.

Daina       2017-06-30 13:38

Sovietmečiu kalnas stovėjo ir niekas jam negrėsė. O nepriklausomos Lietuvos visokio plauko “ekspertai” ir “specialistai” greitai susidorojo su užduotimi… Dabar bus skiriamos milijoninės lėšos kalnui sutvirtinti, bet “specialistai” jau laukia atkišę kišenes, kad galėtų sau susikrauti didžiąją dalį lėšų. Kas kaltas? Kas iš to pralobo? Galai nebus surasti, kaip ir pasipelniusieji iš Valdovo rūmų statybų ir dar, ir dar n objektų. Kaip dabar sakoma “priimsime iššūkį”…

Skaitau tarp eiluciu: liūdna       2017-06-30 10:19

AMB Lietuvos simbolis. O mokytojau! Aha… 

Dzeikas       2017-06-30 5:11

P.S. Simasius lietuviskojo politiko amplua: iesko kaltu.

  1. Nors eziui aisku, kad PIRMA reikia technines ekspertizes, o po to jau prokuratura remdamasi jos isvadomis, – kad slaitas griuva del iskirstu medziu tiketi nesu linkes nebudamas specialistas, juolab slenka kalnas ten kur medziu niekad ir nebuvo, – atlieka veiksmu teisine ekspertize ir kaltina arba ne.

    Bet “populo”, budulyno akyse Simasius pasidare iskaita. 

 Dzeikas       2017-06-30 5:06

Situacija jau seniai buvo ne “beprasidedanti kalno erozija”, o pavojinga. Liutis parode, kad bokstas nusiridenti gali ne kaip buvo daromas vaizdas a la “jeigu erozija tesis tai gali rastis gresme”, o cia ir dabar. T.y. kaip visada gresme slepe ir melavo.
Beje kaip ten valdziasikniai , lips himno “padainuoti” liepos 6 , ar jau persigalvojo?