Aktualijos

Paviešintuose KGB agentų sąrašuose – Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio pavardės

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/paviesintuose-kgb-agentu-sarasuose-donato-banionio-ir-sauliaus-sondeckio-pavardes.d?id=76828517

VEIDAKNYGĖ

Povilas Gylys  (Sausio 6d., 9:15 v.r.) Valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga T.Burauskaitė nusprendė “pakelti tautos dvasią”- paskelbti iškilių lietuvių galimas sąsajas su KGB.Tarp jų ir kardinolo V.Sladkevičiaus. Jei gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tikslas buvo sujaukti mūsų istorinę atmintį, pasėti tautinį pasimetimą ir nusivylimą, tai tikslas pasiektas- Vasario 16-ą užtemdys ne tik dabartinės nomenklatūros nesėkmės, bet ir nuostata, kad tautoje moralinių autoritetų niekada nebuvo. Inturkėje su būsimu Eminencija gyvenom po vienu stogu. Prisimenu jį kaip labai šviesų, patriotišką žmogų, tikrą krikščionį.

Mano tėvelis- buvęs Inturkės vargonininkas Leonas Gylys ne kartą man yra pasakojęs, kaip saugumiečiai būsimam kardinolui grasino išsiųsti jį pažinčiai su baltomis meškomis. Mūsų šeima prisimena ir beveik slapta nuo valdžios įvykusį jo įšventinimą į vyskupus. Sutinku , kad mes turime teisę žinoti tiesą. Tačiau kyla klausimai: pirma, kodėl pasirinktas toks laikas- šimtmečio minėjimo išvakarės. Juk tiek delsus buvo galima palaukti mėnesį kitą; antra, ar tikrai buvo pasverti įrodymai, žalos ir naudos santykis šiuo metu skelbiant tik keleto, be to mirusių, žmonių pavardes; trečia, kurie galingi žmonės su tokia biografija ir ŠIANDIEN užima įtakingas pareigas, formuoja viešąją nuomonę. Neiškentęs paprašysiu- “Oglasite vesj spisok, požalusta”; ketvirta, nuo kada konservatorius Anušauskas tapo nešališku istoriku? 
P.S. Laikai buvo sudėtingi ir tūkstančiai žmonių ne savo noru turėjo kontaktų su tuometiniais saugumiečiais. Mane irgi jie du kartus bandė “įdarbinti”. Pirmą kartą sunkiau , o antra kartą drąsiau pavyko išsisukti.

Komentaras 

 Ligija Tautkuviene Tie “paviesinimai” beveik garantuoju, ne kiek nesumenkino siu zmoniu. Tai asmenybes, niekada nesutersusios Lietuvos, bet garsinusios jos varda Pasauliui. Jei butu visi tokie agentai, tai siandien nereiktu ju paslepti po 9 uzraktais. Sondeckio nuopelnai Lietuvai tokie dideli, kad tas paviesinimas tera tik blusos ikandimas. Kokia kaina reikejo moketi uz galimybe pasimatyti su Tevu! Ka bekalbeti apie Kardinola ar Aktoriu. Rasau didziaja raide, nes jie buvo didesni uz mus dar cia esancius.