Aktualijos

Povilas Gylys. Apie mirtiną pavojų Neringai Venckienei

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Povilas Gylys. Apie mirtiną pavojų Neringai Venckienei Paklauskime oficialaus ir faktinio (tai landsbergiečių vertinimas) šalies vadovų: kaip jie vertina galimybę, kad kovotojai su pedofilija N.Venckienei jos suėmimo vietoje gresia mirtinas pavojus? Į tą klausimą turėtų atsakyti ir kiti politiniai lyderiai – Seimo pirmininkas, Premjeras, partijų vadai.

Pasakysiu savo asmeninę nuomonę: manau, kad toks pavojus yra. Paskelbus visiškai neadekvatų teismo nuosprendį ją suimti dviem mėnesiams ir neleidus net tėvams su ja susitikti, tokia galimybė tapo realesnė. Šiuo metu pavojus yra mažesnis nei prieš šešetą metų, kai po serijos žūčių eksteisėja ir ekspolitikė turėjo pasitraukti iš šalies gelbėdamasi pati ir gelbėdama savo sūnų, bet jis realus.

Jei kas nors atsitiktų N.Venckienei, moralinę ir politinę atsakomybę turės prisiimti įtakingiausi šalies žmonės – Prezidentas, faktinis šalies vadovas, Premjeras ir t.t. Už tai, kad neužkirto kelio žmonių naikinimui valstybės institucijų rankomis.

Atsakomybę turės prisiimti ir JAV valdžia, kuri neatsižvelgė į žymių disidentų, mano įspėjimus – Lietuvoje ši byla pražudė daug žmonių ir kovotojai prieš pedofiliją Neringai Venckienei gresia rimtas pavojus…

Būtų užduoti klausimai ir ES institucijoms, kurios ligi šiol apsimetinėja, kad nemato labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų, brutalaus teisės normų laužymų ES šalyje. Ką Lietuvoje veikia ES atstovybė, kitų ES šalių ambasados? Manau, jei būtų pirštu paliestos seksualinės mažumos atstovas, į Vilnių suvažiuotų koks trečdalis Europos Parlamento ir rengtų protesto akcijas Gedimino prospekte. O dabar… Taip ir norisi paklausti: o seksualinės daugumos teisės, teisė kovoti su pedofilija Europai nerūpi?

Šis tekstas nėra vien savo sąžinės raminimas, bet ir veiksmas, kuris turėtų bent truputį padidinti Neringos saugumą. To tikiuosi.

P.S. Norintys, kad Neringa būtų saugesnė, tebendrina šį tekstelį.

veidknygė