Aktualijos

Povilas Gylys. Ar A. Juozaitis pasielgė teisingai išeidamas iš rinkiminės LRT laidos?

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Povilas Gylys. Ar A. Juozaitis pasielgė teisingai išeidamas iš rinkiminės LRT laidos?Atsakymas nemaža dalimi priklauso nuo to, kaip mes atsakysime į kitą klausimą: ar formaliai visuomeninis iš MŪSŲ VISŲ lėšų išlaikomas transliuotojas yra politiškai neutralus, objektyvią tiesą mums skelbiantis viešasis subjektas?

Jeigu atsakote į šį klausimą „taip“, toliau šio teksto galite ir neskaityti – jis sugadins jums nuotaiką.

Aš sakau „ne“. Daugelį metų sakau, kad LRT yra faktiškai dvaro PRIVATIZUOTAS, jo reikmėms tarnaujantis transliuotojas. Jis nuolat dalyvauja įvairiose politinėse manipuliacijose, bando politinius procesus pakreipti dvarui naudinga linkme. Todėl ten patekęs nedvaro žmogus turi jaustis kaip spąstuose. Viena vertus, jis lyg ir turi dalyvauti viešajame gyvenime, o kita vertus, ten būdamas jaučiasi statomas į kvailio vietą.

Pastebėsiu – į tendencingus ar kvailus klausimus (kaip, tarkim, E. Jakilaičio užduotas pirmasis klausimas rinkiminėje diskusijoje nacionalinio saugumo tema) protingo atsakymo nėra. Bet kandidatai bando į tokius klausimus ieškoti protingų atsakymų. Galų gale visa tai virsta ne racionalia diskusija, bet farsu.

A.Juozaitis buvo viena ryškiausių tikrojo – ne antrojo, trečiojo, ne landsberginio – Sąjūdžio figūrų. Šiandieninis „elitas“ apsimeta ir bando pateikti jį publikai kaip NEŽINOMĄ asmenį. Jis tokią mūsų istorijos versiją jau spėjo įdiegti ir daliai patiklaus jaunimo. Taip, dvaras žino tik vieną Sąjūdžio lyderį – Vytautą Landsbergį. Tačiau TIKROJI istorija yra kitokia. Ir ji palanki A.Juozaičiui.

Be to, prasideda juodųjų technologijų naudojimas. Kai tai daro privatūs kanalai, gali suprasti, tačiau kai į nešvarius žaidimus įsijungia taip vadinamas nacionalinis transliuotojas, tai tampa rimtu moraliniu ir konstituciniu nusižengimu – Suverenas, Tauta turi TEISĘ ŽINOTI TIESĄ apie kandidatus. Bet jam trukdoma ramiai ir dalykiškai rinktis IŠ VISŲ kandidatų, bet ne tik iš trijų dvaro paskirtų. Ir trukdo iš Tautos pinigų išlaikomas transliuotojas – LRT. Manau, A.Juozaitis savo poelgiu atkreipė dėmesį į nenormalią padėtį dvare apskritai ir LRT kaip to dvaro padalinyje. Mums reikia tikro nacionalinio transliuotojo, mums reikia tiesos. Bent jau iš LRT.

Primenu – aš taip pat esu mokesčių mokėtojas. Bet manęs LRT veikla politinėje erdvėje netenkina. Manau, kad tokių kaip aš Lietuvoje yra daug.