Aktualijos

Premjero A. Butkevičiaus kūlverstukai

Written by admin · 1 min read

Ne vienas yra pastebėjęs, kad rytais A. Butkevičius tuo pačiu klausimu sako viena, o vakarais visiškai ką kita. Iš pirmo žvilgsnio tai nėra labai solidu, tačiau tik iš pirmo. Gal reikėtų į premjero nepastovumą žvelgti kaip į visai kitą talentingo politiko bruožą – lankstumą. Per dieną juk nutinka daugybė politinių įvykių ir vakare politinis kontekstas yra jau visiškai kitas, nei buvo ryte, taigi sprendimai gali būti radikaliai priešiški. Štai vakar vakare premjeras viešai aiškino, kad visiškai pasitiki ūkio ministre Birute Vėsaite, o iš ryto pareiškia:

 

„Kiekvienas vadovas, ar ministras, ar ne ministras, turėtų pagalvoti, ar gali naudotis privačios kompanijos lėktuvu skrisdamas į komandiruotę. Jei tai būtų daroma, kad visa grupė ar visa delegacija kartu su verslu vyksta į forumą ir yra užsakomas užsakomasis skrydis – visiškai normalu. Bet kadangi jau sužinojau vakar, kad tas lėktuvas yra nedidelis ir dalis delegacijos pasinaudojo kitais skrydžiais, o ji (B. Vėsaitė – BNS) pasirinko šį skrydį, šis klausimas bus išsiaiškintas, kreipiantis į VTEK. Aš jau šiandien ryte tokį pavedimą daviau vyriausybės kancleriui”, – žurnalistams antradienį sakė premjeras. Šio ministrės skrydžio komentatoriai akcentuoja, kad toks skrydis pirmyn ir atgal gana brangiai turėtų kainuoti – apie 13 tūkst. litų, ir tada puola ministrę už nesaikingą mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą dėl komforto. Ir kaip čia neprisiminsi, kad mūsų prezidentė naudojasi pigiųjų oro linijų paslaugomis.

Manau, kad Birutės Vėsaitės skrydis į Kazachstaną ne tik kad pigus, bet yra už dyką. Savotiškas „tranzavimas“ pakeleivingu lėktuvu. Skrenda penki verslininkai savo lėktuvėliu į Kazachstaną, o vietos septynios. Tai kodėl gi nepaimti į tas dvi likusias vietas ministrės ir patarėjos už dyką. Ministrė šiuo žingsniu tiesiog rėžė antausį prezidentei, nes turi stiprų motyvą: „Jūs, prezidente, skraidote pigiais skrydžiais, o aš, taupydama mokesčių mokėtojų pinigus, – už dyką.“

Suprantama, prezidentei toks ministrės akibrokštas tikrai neturėtų patikti, nes griauna jos, kaip taupiausios Lietuvoje valdininkės, įvaizdį. „Atsirado dar, matai, taupesnė, išdūrinėja įvaizdžio įdirbį.“ Na, žinant prezidentės būdą, aišku, kad buvo pasiųstas signalas premjerui su lape išsišokėle Birute susitvarkyti. Nėr kur dėtis Algirdui Butkevičiui, atsidūrus tarp kūjo ir priekalo, reikia aukoti patikimiausią ginklanešę. Bet negi savo rankom smaugsi kaip koks Otelas Dezdemoną? Lai smaugia VTEK ir opozicijos interpeliacija Seime. Neišdegs. Ir vilkas liks sotus, ir avis sveika. Komunistų palikuonys turi gerą įprotį – savų neaukoti ir savo rankom nesmaugti. O šiam reikalui net sunkiausiomis aplinkybėmis labai praverčia gerai išmokti kūlverstukai.

ekspertai.eu