Aktualijos

Prezidentas: A. Valujavičiaus kelionė per Atlantą įtraukė ir suvienijo lietuvius visame pasaulyje

Written by Biciulystė Siūlo · 35 sec read

 Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko sukeliautoju, trečiuoju žmogumi pasaulyje, irklais įveikusiu Atlanto vandenyną, Aurimu Valujavičiumi. Kelionė vienviete irkline valtimi „Lituanica“ truko 121 dieną, per ją įveikta apie 8 tūkst. kilometrų.

Pasak Prezidento, A. Valujavičiaus kelionė įtraukė ir suvienijo lietuvius visame pasaulyje, jie stebėjo, sirgo ir mintimis yrėsi per Atlantą kartu.

„Stebėtina, kaip Aurimas ramiai ir kukliai pasakoja apie iššūkį ir sunkumus, kuriuos jam teko patirti. Manau, Aurimo kelionė yra ne tik užsispyrimo ir ryžto įrodymas, ji kartu ir simbolis, jog „Lituanica“ skrodė Atlantą primindama apie didžius mūsų tautos pasiekimus, sėkmes ir iššūkius“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentas palinkėjo A. Valujavičiui rasti progos atsikvėpti po šio žygdarbio ir didžiausios sėkmės ateities kelionėse ir nuotykiuose.

A. Valujavičiaus kelionė priklauso Prezidento platformos „Lietuvos galia“ iniciatyvoms, kurios prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo, stiprina valstybingumą, skatina pilietiškumo ir demokratizacijos idėjų sklaidą.

image

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2023.05.08 13:31