Aktualijos

Prezidentas su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen aptarė Lietuvos prioritetus derybose dėl ES biudžeto

Written by Biciulystė Siūlo · 51 sec read

  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda darbo vizito atvyko į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Tarybos sesijoje, skirtoje deryboms dėl Daugiametės finansinės programos. Prieš prasidedant Tarybos darbo sesijai, Prezidentas susitiko su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen, kuriai pristatė Lietuvos prioritetus ES Daugiametėje finansinėje programoje 2021–2027 metams. Susitikime taip pat aptarta ES strateginė darbotvarkė ir Komisijos veiklos programa bei naujausia Komisijos Žaliojo kurso iniciatyva.

„Ambicingiems Europos Sąjungos tikslams įgyvendinti reikia tinkamo finansavimo. Todėl Lietuva pasisako už Europos Komisijos pasiūlytą Europos Sąjungos biudžeto dydį. Paskutinis Europos Vadovų Tarybos Pirmininko siūlymas vertintinas kaip nedidelis žingsnis į priekį derybose, siekiant subalansuoto sprendimo visai Europos Sąjungai. Tačiau dar laukia sunkios diskusijos. Lietuva ir toliau ryžtingai kels klausimus, susijusius su sanglaudos ir žemės ūkio politikos, Ignalinos AE uždarymo ir Kaliningrado tranzito finansavimu. Garsiai išreiškiau savo lūkesčius Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui praėjusią savaitę, taip pat ryžtingai siekiau ir Europos Komisijos Pirmininkės įsiklausymo“, – teigė Prezidentas.

Susitikime išreikštas Lietuvos palaikymas Europos Komisijos Žaliajam kursui, Lietuvos įsipareigojimai klimato kaitos srityje iki 2030 m., pristatytos mūsų šalies ambicijos įgyvendinti klimato neutralumo tikslą iki 2050 m. ir žaliųjų finansų iniciatyva. Priminta, kad šių įsipareigojimų pasiekimas tiesiogiai susijęs su derybomis dėl Daugiametės finansinės programos ir tinkamu sanglaudos ir žemės ūkio politikų, didele dalimi prisidedančių prie kovos su klimato kaita, finansavimo užtikrinimu. 

Prezidento komunikacijos grupė