Aktualijos

Prezidente Dalia Grybauskaite, ar ir prieš šiuos 160 jūs bejėgė?

Written by admin · 58 sec read

Būtų negerai, jei rinkėjai balsuotų už galimus nusikaltėlius. Ir kas galėtų paneigti?

Trečiadienį vykusiame susitikime su prezidentė Dalia Grybauskaite Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Modestas Kaseliauskas atskleidė, kad tarp 160 asmenų, kurie įtariami neteisėtu praturtėjimu, esama ir politikų – tiek Seimo narių, tiek savivaldos atstovų.

„Bet pavardžių pasakyti negalime, nes duomenų apsaugos tarnyba prieš suteikiant tokią informaciją įpareigojo atsiklausti pačių įtariamųjų“, – M. Kaseliausko žodžius cituoja įvairūs šaltiniai.

Nei prezidentė D. Grybauskaitė, nei kiti atsakingi valstybės asmenys šios itin rūpestingos duomenų apsaugos kol kas niekaip nekomentavo.
 
Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:
Toks humanizmas, artėjant Seimo rinkimams, yra ne tik sunkiai suprantamas, bet ir nusikalstamas. Juk labai tikėtina, kad tarp kandidatų, šiuo metu stypsančių įvairiose televizijose ir aktyviai brukančių nykius reklaminius lankstinukus, taip pat yra asmenų, sukaupusių turtą nešvariais metodais.

Bet rinkėjai to nesužinos, jei šie personažai patys nepageidaus. Taigi, žmonės, patys to nežinodami, gali atiduoti savo balsus įtariamiesiems.

Todėl ekspertai.eu jau ne prašo, o reikalauja prezidentę D. Grybauskaitę, VMI vadovą M. Kaseliauską ir kitus gerai informuotus tarnautojus nedelsiant atskleisti tautai neteisėtu praturtėjimu įtariamų politikų tapatybes. Rinkėjai turi teisę nebalsuoti už asmenis, įtariamus nusikalstama veika.
Juk prokurorai praneša visuomenei apie galimą nusikaltėlį Viktorą Uspaskich, galimą nusikaltėlį Vitą Matuzą, galimą nusikaltėlę Neringą Venckienę? Visi galimi nusikaltėliai turi būti viešinami vienodai. Kitaip galima pagalvoti, kad valdžia tiesiog įžūliai ir su dideliu pasitenkinimu tyčiojasi iš savo rinkėjų.
ekspertai.eu