Aktualijos

Pristatome naują baubą: koronaviruso atmaina B.1.1.529 + Vito TOMKAUS trigrašis

Written by Redakcija · 1 min read

Atrasta dar viena „labai, labai baisi” koronaviruso atmaina B.1.1.529, dėl kurios ES ketina nutraukti skrydžius iš Pietų Afrikos. Anot šaltinių, naujoji atmaina turi daug mutacijų, todėl skrydžiai turėtų būti nutraukti, penktadienį pranešė Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen.

Respublika.lt primena

Pasaulyje labiausiai išplitusi infekcinė liga – tuberkuliozė, kuria užsikrėtę yra daugiau nei 2 milijardai žmonių visame pasaulyje. Nuo ūmios tuberkuliozės formos mirtingumas siekia 50%. Kiekvienais metais pasaulyje nuo šios ligos miršta nuo 2 iki 3 milijonų žmonių, užregistruojama 9 milijonai naujos ligos atvejų.

Covid-19 yra užkrečiama liga, kurios mirtingumas siekia 1%. Nuo šios ligos itin retai sunkiai serga vaikai, dar rečiau miršta. JAV mokslininkų duomenimis, vaikai nuo Covid-19 miršta, turintys bent 2 sunkias gretutines ligas.

Koronaviruso liga yra akivaizdžiai „pranašesnė” už tuberkuliozę ir visas kitas ligas populiarumo prasme. Dėl šio viruso kiekvieną dieną televizinės, internetinės, laikraštinės, radijo ir kitokios žiniasklaidos priemonės skelbia su Covid-19 susijusią ir visiškai nesusijusią statistiką, naujienas, įvairaus pobūdžio dramas (dažniausiai). Dėl populiariosios infekcijos mūsų artimuosiuos, gulinčius ligoninėje “kovidiniuose” skyriuose lankyti gali tik medikai ir žurnalistai, kurie gali ne tik pažiūrėti, kaip atrodo palatos, tačiau ir paimti interviu iš mirtinu virusu užsikrėtusių ligonių.

Vito Tomkaus trigrašis: Akivaizdu, kad farmacininkų fantazijos irgi turi ribas: vis naujai atrastoms koronoviruso atmainoms jau trūksta žodžių, todėl tenka naudotis pavienėmis raidėmis arba skaičiais. Neduok tu Dieve, kuris pensininkas ar penkiametis susipainios ir susileis ne tuos skiepus! Ar daug kas prisimins B11529? Čia afrikiečių laidinio telefono ar automobilio numeris?! Paukščių ar kiaulių gripų pavadinimus buvo lengviau įsiminti. Tad kodėl tai atmainai nepanaudojus kokio Afrikos gyvulio pavadinimo: krokodilo arba makakos? Juolab, kad Gyvulių pasus turime. Beliks kaskart vis kitą gyvulį įrašyt – negi dar neatsibodo juos vadinti Dulkio vardu?