Aktualijos

R. Karbauskis: valdantieji daro spaudimą prezidentui, apie kokį mes net nedrįsome pagalvoti

Written by Redakcija · 1 min read

Nuotrauka: BNS nuotr. Autorius: Benas Brunalas, ELTA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia manąs, kad dabartinė valdančioji dauguma šalies vadovui daro tokį spaudimą, apie kokį jis, būdamas Seimo daugumoje, negalėjo net pagalvoti tiek prezidentaujant Daliai Grybauskaitei, tiek Gitanui Nausėdai.

Iš Seimo pasitraukęs LVŽS lyderis stebisi pasirinktu būdu, kokiu Ingrida Šimonytė prezidentui pateikė kandidatūras į jos būsimos Vyriausybės ministrus.

„Aš pasakysiu, kas mane labai nustebino… Per praėjusią kadenciją mes du kartus su prezidente Grybauskaite ir prezidentu Nausėda turėjome tą patį procesą: ministrų teikimas ir visą kita. Kiek aš pamenu, ir pirmuoju, ir antruoju atveju, tai premjeras suderindavo (su prezidentu – ELTA) kandidatus ir po to tik juos skelbdavo“, – „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis, pažymėdamas, kad dabartinė valdžia esą elgėsi visiškai kitaip.

„Aš suprantu, kad dabar įvyko kitaip. Dabar buvo paskelbti kandidatai, bet jie dar nėra suderinti. Ir ši situacija, kaip aš suprantu, yra tam tikra prasme spaudimas prezidentui. Toks spaudimas, kokio mes nedrįsome nei vienam, nei kitam prezidentui daryti“, – sakė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia manąs, kad dabartinė valdančioji dauguma šalies vadovui daro tokį spaudimą, apie kokį jis, būdamas Seimo daugumoje, negalėjo net pagalvoti tiek prezidentaujant Daliai Grybauskaitei, tiek Gitanui Nausėdai. Iš Seimo pasitraukęs LVŽS lyderis stebisi pasirinktu būdu, kokiu Ingrida Šimonytė prezidentui pateikė kandidatūras į jos būsimos Vyriausybės ministrus.

„Mes paprasčiausiai įvardindavome kandidatus tada, kada buvo aišku, jog jie bus patvirtinti. Buvo, jei neklystu, tik vienas atvejis, kada buvo ne taip“, – tikino LVŽS lyderis.

 I. Šimonytė kandidatų į ministrus sąrašą paviešino, dar iki ją oficialiai prezidentui skiriant į ministres pirmininkes. Iki šio sąrašo paskelbimo I. Šimonytė ne kartą buvo susitikusi su prezidentu G. Nausėda. Kaip yra teigusi Prezidentūra, sąraše įvardintos pavardės buvo aptartos, o kai kurie kandidatai, kurie buvo I. Šimonytės ir prezidento aptarti vykusių susitikimų metu, kandidatų sąraše neatsidūrė.
minfo.lt