Aktualijos

REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS PRANEŠIMAS SPAUDAI

Written by Redakcija · 2 min read

SEIMAS IR VRK – PRIEŠ TAUTĄ. RESPUBLIKOS PREZIDENTE, BŪKITE SU TAUTA

2021 m. lapkričio 9-oji ir 11-oji – šiurpios dienos Lietuvai. Seimas ir VRK atvirai pradėjo kovą su Tauta.

Lapkričio 9 d. pradėtas konstitucinis perversmas – dėl pačios mūsų valdžios neteisėtai ir nebaudžiamai į Lietuvą įleidžiamų nelegalų Seimas paskelbė nepaprastąją padėtį. Ne tik pasienyje su Baltarusija, bet ir Pabradėje, Medininkuose, Kybartuose, Rukloje ir Vilniuje – Naujininkuose. Nepaprastosios padėties metu Konstitucijos 147 straipsnis draudžia ją keisti. Seimas ruošiasi tam, kad surinkus 300000 piliečių parašų dėl referendumo dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo, toks referendumas nevyktų.

Lapkričio 11 d. Seimas atmetė Prezidento Gitano Nausėdos veto trims įstatymams. Kad mus padaryti visiškai paklusniais, susiskaldžiusiais ir politiškai bei fiziškai neįgaliais, atmestas ir Respublikos Prezidento veto dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimų, kuriais Lietuvos žmonės bus verčiami mokėti už COVID-19 testus, be kurių ar be pasiskiepijimo vienu iš receptinių vaistų jiems nebus leidžiama dirbti ir gyventi, kaip leidžia Lietuvos piliečiams Konstitucija. Tai – atvira brutuali Seimo prievarta prieš Tautą, jos skaldymas, nuskurdinimas ir žlugdymas. Šiuo įstatymu pažeistos visos Konstitucijos ginamos žmogaus teisės, dar ir Konstitucijos 29 straipsnis, skelbiantis, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Mus panoro formaliai ir praktiškai padaryti nelygiais.

Lapkričio 11 d. visų Seimo partijų atstovai VRK vardu atsisakė registruoti 141 Lietuvos Respublikos piliečio referendumų iniciatyvas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų ir Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo, kad Seimo rinkimuose galėtų dalyvauti ne tik partijos, bet ir nevyriausybinės organizacijos. Kitko ir nesitikėjome iš kapų tyloje rūškanais veidais vienbalsiai taip „balsavusių“ Seimo partijų statytinių. Mes, nenorėdami atskleisti savo būsimų argumentų, kuriuos dėl šių VRK sprendimų ginčijimo naudosime teisme, VRK net neteikėme savo pastabų. Kitokį sprendimą VRK nariams priimti neleista. Jei tokia jų „pačių“ valia, tai ji pasireiškė kaip aukščiausia cenzūros forma – savicenzūra. 

Keisti Konstitucijos 55 straipsnį neleista pagrindiniu argumentu – o kam tada politinės partijos? Skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus – išvis „šventvagystė“, nes suvaržysime „laisvus“ Seimo nario mandatus, nes neleisime jiems „laisvai“ balsuoti visą 4 metų kadenciją. Demagogija? Taip. Lapkričio 11 d. Seime valdančios Seimo koalicijos nariai parodė neeilinį saldofoniškumą ir Seimo nario mandato „laisvumą“, atmesdami tris Respublikos Prezidento veto. Mes, Referendumo iniciatyvinė grupė, žinome, ką darysime – skųsime VRK sprendimus teismui. Tuo labiau, kad teismas jau yra pasisakęs dėl šių VRK „argumentų“. Ir tai panadosime mūsų skunduose.

Tačiau šiandien esminis klausimas yra Prezidentui Gitanui Nausėdai – Prezidente, ar stojate į gretą ir veikiate drauge su Tauta, ar leidžiatės šios valdančios Seimo koalicijos sutvarkomas pagal jų surežisuotą spektaklį, kuris jau nebeslepiamas? Šį kartą tai atvirai paskelbė ne valstybės saugumo vadovas, kaip buvo Prezidento Rolando Pakso atveju, bet valstybės lėšomis per LRT ir kitas „kasas“ apmokamas artistas Arūnas Valinskas. Gi neveltui jis paskutinę minutę atsisakė rungtis su Monika Garbačiauskaite-Budriene „konkurse“ dėl LRT vadovo pareigų. Tapo LRT „Auksiniu protu“.

Manome, svarbiausias Prezidento Gitano Nausėdos gelbėjimo ratas yra REFERENDUMAS. Seimo ir VRK blokuojama, valstybės lėšomis maitinamų veikėjų gniaužiama referendumo iniciatyva nėra apmokama valstybės lėšomis. Tai – atsakomybę dėl valstybės ir Tautos likimo prisiėmusių piliečių aukojimasis.

Prezidente Gitanai Nausėda, apsispręskite šiandien. Ryt jau gali būt vėlu. Arūnas Valinskas viešai paskelbė ir Jūsų pareigų perėmėją – Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Seimo Pirmininkę, kuri yra netekusi žado jau vien dėl šiuo metu vykdomos referendumo iniciatyvos ir nevykdanti Seimo Pirmininko pareigos apie tai pranešti artimiausiame plenariniame Seimo posėdyje.

Po referendumo iniciatyvinės grupės įregistravimo š.m. birželio 29 d. jau praėjo 4 mėnesiai ir 3 dienų. 

Respublikos Prezidente, Jūs neturite teisės delsti!

Mes, Respublikos piliečiai, tęsiame pasirašymą už referendumą. Tai mūsų kova už išlikimą. 

Pasirašymas elektroniniu būdu:

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti

Referendumo banko sąskaita:

Gavėjas: Referendumas Bankas: AB SEB BANKAS a/s LT13 7044 0901 0212 9174 mokėjimo paskirtyje įrašoma: AUKA referendumui ir asmens kodas.

SVARBU!!!
Aukotojas, atlikdamas pinigų pervedimą, turi nurodyti savo asmens kodą, kitu atveju auka referendumui grąžinama aukotojui. 

Maža auka – iki 12 eurų (imtinai). Vieno fizinio asmens viena per visą referendumo kampaniją, neprivaloma deklaruoti turto ir pajamų; 

Auka – nuo 12,01 eurų iki 15240 eurų. Vienas fizinis asmuo maksimaliai gali paaukoti iki 10 VMDU (2021 m. – 15240 eurų) per kalendorinių metų referendumo kampaniją, bet yra apribojimų.*

* Aukos suma turi būti ne daugiau kaip 10 procentų už praėjusius (2020 m.) kalendorinius metus deklaruotų pajamų, prieš suteikiant didesnę kaip 12 eurų auką, asmuo privalo būti deklaravęs 2020 m. turtą ir pajamas. Draudžiamos juridinių asmenų aukos!

Parengta pagal Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt, www.lietuvosvisuomenestaryba.lt

2021 m. lapkričio 12 d. Vilnius