Aktualijos

RINKIMAI. Asta Katutė. Žiūrint į praeitį, galvoti kaip sukurti prasmingą ateitį

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Ką mums liudija Roma, išgyvenusi transformaciją nuo pasaulio centro iki barbarų pereinamojo kiemo? Valstybės neišvengiamai pereina per kelis etapus. Roma buvo stipriausia, kai plėtė teritorijas, perėjus prie pasyvaus savo sienų saugojimo pakito piliečių gyvenimo būdas ir senosios vertybės tapo neaktualios. „Būti atsakingam už savo valstybę, atsakingam už šeimą ir savuosius namus, būti visada pasirengusiam juos ginti – visa tai tapo nebeaktualu“.

Po to „Roma nustojo būti romėniška. Į ją traukė ne tik imperijos pakraščių gyventojai, tačiau taip pat ir barbarai, kuriuos romėnai po truputį pradėjo įsileisti.“ Neilgai truko ir amžinoji Roma krito po barbarų kojom.

Kodėl tai verta prisiminti? Kuomet nustoja funkcionuoti valia gintis nuo vidinių ir išorinių faktorių, kurie grasina išlikimui, nelieka valios kovoti už išlikimą, valstybės ar net civilizacijos gali žlugti. Geri laikai – išlepina. Jeigu Roma būtų likusi romėniška, kas žino, kaip būtų pasukusi jos ir visos Europos istorija.

Paralelės su Lietuvos istorija akivaizdžios. Po aukso amžiaus ATR buvo suvalgyta savo kaimynių, noro priešintis 1940 metais neparodžiusios Baltijos valstybės buvo okupuotos sovietų (nepaisant viso pasiruošimo).

Tačiau mes dar galime išsaugoti, stiprinti ir auginti savo lietuvišką Lietuvą. Šią patriotinę idėją nešantis Vytautas Sinica rinkimų į Seimą II ture susikaus su liberalių vertybių, pasisakančia už vienos lyties asmenų partnerystę, + sienas legaliai migracijai atidariusios partijos TS-LKD atstove Radvile Morkūnaite-Mikulėniene Pilaitės-Karoliniškių apygardoje.

Seime reikia Lietuvos išlikimo klausimus keliančio žmogaus.