Aktualijos

Ką rinksime: Zigmantą Balčytį ar Dalią Grybauskaitę? Kandidatai į Europarlamentą

Written by admin · 5 min read

  Kad ir kaip tikėtąsi lengvos Dalios Grybauskaitės pergalės, taip neįvyko – nuskurdintos ir parduodamos Lietuvos žmonių-rinkėjų balsų nepakako.  JE gerbėjų skaičius ryškiai sumažėjo, vos ne 23 proc! Už D. Grybauskaitę balsavo 242 tūkstančiais mažiau nei pasisakiusių referendume prieš naują atominę elektrinę.  Prisiminkime, kaip Prezidentė reagavo į Tautos referendumą? – ,,Farsas”, nes  neva pasirašiusieji sudarė tik trečdalį visų sąrašinių rinkėjų.  Taigi,  pirmajame rinkimų ture D.Grybauskaitę palaikė 23,9 proc. rinkėjų. 

Priežastys? Suprasti nesunku – per penkerius metus, nors ir buvo pakeisti ar atleisti teisėjai, pasitikėjimas teisėsauga neišaugo. Tai puikiai įrodė Garliavos byla. Pedofilijos tyrimas užgniaužtas.  Lietuvos teisėsauga, su Aukščiausiojo teismo pirmininku priešakyje – tarsi atskira valstybė valstybėje, kur veikia savos kompanijos įstatymai. Teisėja, LR Seimo narė Neringa Venckienė, kaip Žana d‘Ark, pasiaukojo, paaukojo savo gerovę, šeimos šilumą ir parodė pasauliui korumpuotą ir ištvirkusią Lietuvos teisinę sistemą.
 D. Grybauskaitės požiūris į valstybės pareigūnus, institucijas, tebuvo reikalavimai vienus atleisti, kitus teisinti, nes jie ,,ne prie ko”. Požiūris į  į eilinius žmones nė neslepiamas – debatuose nori dalyvauja, nori ne, meluoja, išsigina ką buvo sakiusi, biografijos faktus keičia, slepia.
Tėvynės sąjungos partijos pirmininkui Andriui Kubiliui, pasisakantieji prieš Grybauskaitę – Kremliaus agentai. Galimai tikisi, išrinkus Grybauskaitę sugrįšiąs į Ministro pirmininko postą.  Judviejų valdymo laikotarpiu Lietuva įbrido į giliausią skolų liūną. Algirdas Butkevičius, tapęs vyriausybės vadovu, perėmė biudžetą su  53 milijardų litų skola. Iš skolintų pinigų nieko nesukurta, darbo vietų nepadaugėjo. Atlyginimus pasikėlė valdžiažmogiai – seimūnai, ministrai. Žinoma, ir prezidentė. Ji neparodė pavyzdžio ir padidinto atlyginimo neatsisakė.
Lietuva neturi kariuomenės, galinčios apginti šalį. Krašto apsaugos ministrai  – buvusi pediatrė Rasa Juknevičienė ir buvęs chirurgas Juozas Olekas sunaikino šauktinių kariuomenę.

Kandidatas į LR Prezidento postą, europarlamentaras, socialdemokratas Zigmantas Balčytis, į D.Grybauskaitės mestą kaltinimą, jog jis esą pardavinėsiąs Lietuvą už sviestą, atsako: ,,Varžovės akyse matau daug noro laimėti, bet meilės žmonėms, noro suprasti žmones ir vienyti Lietuvą – deja, nematau.
Penkeri metai – didelis laiko tarpas, kad valstybės vadovas galėtų parodyti savo tikrą drąsą ir ryžtą. Pakankamas laiko tarpas suprasti, kad Lietuvoje net dirbantys žmonės nesuduria galo su galu. Kad negalima tyliai pritarti ir net skatinti iš krizės bristi mažiausias pajamas turinčių žmonių sąskaita.
Galima girtis savo drąsa ir ryžtu, bet nematyti Lietuvoje skurdo, neteisybės ir nelygybės – negalima.
Galima girtis savo drąsa ir kieta pozicija, bet dujų kainos turi realią galimybę sumažėti tik pradėjus kalbėtis ir derėtis su dujų tiekėju. Penkerius metus Lietuva mokėjo didžiausias kainas Europoje. Kiek Lietuvai ir jos žmonėms kainavo tokia „drąsa“? Milijardus litų, kuriuos galima buvo skirti krašto apsaugai, švietimui, teisėtvarkai stiprinti, kultūrai, pensijoms kompensuoti ir jas didinti.
Kiek Lietuvai per krizę kainavo „drąsa“ nesiskolinti pigiai iš Tarptautinio valiutos fondo, bet skolintis brangiai, už 8-9 procentus palūkanų iš bankų ir kitų finansinių institucijų? Galiu atsakyti – kiekvienais metais papildomą milijardą litų. Ar ne per brangiai kainuoja asmeninės valstybės vadovo ambicijos, kurios neteisingai vadinamos drąsa ir ryžtu?
Šiandien kalbėti apie tai, kad „nepardavinėsiu Lietuvos“ (o kiti, supraskite, tai jau pardavinės) reiškia tautos, valstybės skaldymą grėsmės akivaizdoje.
Primenu, kad Lietuva yra NATO ir ES valstybė. Lietuva pasikeitė, ir žodžiai, kuriais bandoma prikelti 25 metų senumo Lietuvą, yra valstybės grąžinimas į praeitį.
Net jei Prezidentė (ar kitas politikas) sumanytų parduoti Lietuvą, ji to negalėtų padaryti – to niekada nebeleistų padaryti Lietuvos žmonės.
 Ir aš tikiu Lietuvos žmonėmis.” (Laisvas laikraštis)

Čikagoje už D.Grybauskaitę balsavo – 454, N. Puteikį – 105, Artūrą Zuoką – 35, Artūrą Paulauską – 25, Zigmantą Balčytį – 22…  Rinkėjai, balsavę už  N.Puteikio, A.Paulausko, Z.Balčyčio kandidatūras, sutrukdė D.Grybauskaitei pasiekti pergalę pirmajame ture. O antrasis turas gali ir visai atimti viltį tęsti jos ,,nepabaigtus darbus”, kurių pagrindinis siekis – kuo greičiau įvesti euro, kuo greičiau pradėti parceliuoti Lietuvą, jos žemes (jei ne Pranciškaus Šliužo ir jo talkininkų skelbtas  Žemės referendumas ir surinkti per 300 tūkstančių Lietuvos piliečių parašų, tai valdžiažmogiai jokių, paskubomis surašytų ir įtvirtintų saugiklių nebūtų ėmęsi), kuo greičiau paversti Lietuvą ES federaline valstija. Be sostinės, be prezidento, be savo tautinės kultūros. Apie tai be jokios gėdos, be jokios pagarbos mūsų tautai, iš aukštos tribūnos Vilniuje kalbėjo ES prezidentas Herman Van Rompuy.
Taigi, Lietuvos žmonės dar turi laiko apgalvoti už kurį kandidatą atiduos savo balsą.

                                       Rinkimai į Europarlamentą

Gal ne visiems žinoma, jog Lietuvos Seime yra susikūrusi Europos federalistų sąjunga iš LRLS, TS-LKD, LSDP. Antivalstybinė sąjunga, kurios tikslas – panaikinti ES valstybes nares, sujungiant jas į vieną federacinę valstybę. Europos parlamento rinkimų proga sąjunga pradėjo naują prieš Lietuvos valstybingumą nukreiptą akciją. Federalistams prijaučiančius kandidatus į Europos parlamentą, ji pakvietė pasirašyti priešrinkiminius pažadus, kurių tarpe – federacinės ES valdymo sistemos sukūrimas ir Lietuvos pajungimas jai:„Raginsiu sušaukti konstitucinį konventą, kad būtų galima reformuoti ES sutartis siekiant sukurti federacinę Europos Sąjungos, ar bent jau euro zonos, valdymo sistemą“, – sakoma eurofederalistų paruoštame pažadų pakete. Be to, pasižadėjimo signatarai žada reikalauti, kad „Europos komisija taptų tikra Europos vyriausybe“, o Europos parlamentui atitektų valstybių narių parlamentų funkcijos.

(Nuotr.: balandžio 10 d. federalistai pasirašo prieš Lietuvos valstybę nukreiptus pasižadėjimus. Pirmasis pasirašė Europos federalistų sąjungos Lietuvoje pirmininkas, Liberalų sąjūdžio kandidatas į Europos parlamentą Petras Auštrevičius. Konservatorių (TS-LKD) kandidatų į Europos parlamentą sąrašo lyderiai Emanuelis Zingeris, Laima Andrikienė ir, socialdemokratų kandidatai Juras Požėla (IIe.pirmas iš kairės) ir Gediminas Kirkilas (Ie. trečias iš kairės). Alkas.lt koliažas

Liberalų partijos pirmininkas Eligijus Masiulis kritikuoja Zigmantą Balčytį, kad jis, siekdamas prezidento posto, kandidatuoja ir į ES Parlamentą (mat partijos  kandidatų sąraše įrašytas pirmuoju numeriu). Deja, E.Masiulio partijos  kandidatų sąraše į Europarlamentą liberalai įrašė  LR Seimo narius: Gintarą Steponavičių, Petrą Auštrevičių, Eugenijų Gentvilą ir t.t. Juos rinkėjai išrinko į LR Seimą. Kodėl išduodami rinkėjai ir bėgama į Europą? Paslapties nėra – europarlamentaro atlyginimas su priedais siekia 17 tūkstančių euro arba – 50 tūkstančių litų per mėnesį…

Europa palaipsniui atsisako krikščioniškųjų vertybių. Siekiama įteisinti trečiąją lytį. Kažkada apie silpnus, plepius vyrus buvo sakoma: ,,A, tas Jonas, kaip boba su  sijonu…“ Na štai Eurovizijoje ir pamatėme Konchitą su barzda ir sijonu. Teisingai Lietuvos atstovė  Vilija klausia – o ką pasakyti savo vaikams?
Dėkui Dievui, Lietuvoje susikūrusi tvirta ,,Šeimų sąjunga“ , tautininkai, dalis Seimo narių, išskyrus liberalus, nepalaiko trečiosios lyties, gėjų vedybų. Na, išskyrus Mariją Aušrinę Pavilionienę, kuri palaiko gėjų paradus, viešai giriasi turinti meilužį Egipte ir dar taikosi į Europarlamentą. Neduok Dieve, tokios parlamentarės. O juk liko dveji metai tarnauti Lietuvai. Bet gi tokie pinigai ten, Briuselyje mokami tik už pasisėdėjimą salėje. Ir išvykti galima dažniau į Egiptą…

Kai Vilniuje Kovo 11-ąją Tautininkų sąjunga su Julium Panka, Gintaru Songaila  priešakyje surengė eitynes, kiek buvo triukšmo, kiek policijos aplinkui, vien už transparantus ,,Lietuva- lietuviams, Europa- Europos tautoms“. Bet kiek buvo tautiškai nusiteikusio jaunimo!

Rinkiminėje programoje tautininkai, skirtingai nei kiti, įrašė tai, kas svarbu mums, lietuviams: ,,Europos sąjungos (ES) lygiu pritarsime tik tokiems teisės aktams, kurie suderinami su kiekvienos valstybės narės įstatymų viršenybės jos teritorijoje, tam prieštaraujančius teisės aktus naikinsime. Sieksime, kad Lisabonos sutartis, primesta eurobiurokratų, būtų pripažinta neteisėta ir negaliojančia. Valstybių narių santykiuose pirmenybę teiksime jų tarpusavio sutartims. ES institucijas sieksime pertvarkyti taip, kad jos atstovautų valstybėms narėms, o bendrai galiojantys sprendimai būtų priimami tik bendru jų susitarimu. Eksprezidento, premjero ir užsienio reikalų ministro statusą atitinkančių pareigybių neturi likti. Stiprinsime nacionalinę pilietybę. Reikalavimai valstybėms narėms leisti užsienio šalių piliečiams dalyvauti valstybės ar savivaldos politikoje turi būti atšaukti. Priešinsimės siekiams įvesti tiesioginius piliečių ar įmonių mokesčius į ES biudžetą. Migracijos kontrolę paliksime valstybių narių kompetencijai.
Saugosime valstybių narių pinigų politikos savarankiškumą. Euro įvedimą laikysime teisėtu tik ten, kur jis įvestas referendumu. Priešinsimės kišimuisi į valstybių narių biudžeto politiką”.
Tautininkai griežtai pasisako už šeimą, kultūros ir gamtos paveldą. Programoje įrašyta:,,Europos teisės normos, globojančios lytinius iškrypimus, turi būti panaikintos. Priešinsimės įstatymams, kuriais bandoma įteisinti vaikų grobimą iš šeimų ir prekybą jais. Sieksime, kad homoseksualistams būtų uždrausta įsivaikinti, o žmogaus gyvybė būtų saugoma nuo pat užsimezgimo“.
Pagalvokime, jei reikia tokias paprastas ir mums priimtinas tiesas įrašyti į rinkimų programą, tai kur nukeliavo Europa?
Palaikykime tautininkus. Rinkiminė partija Nr.7. Rinkime tik juos, nes tai žmonės, kuriems svarbi mūsų tauta, jos išlikimas, svarbi mūsų nepriklausoma valstybė Europos valstybių sandraugoje. Juk nenorime antros Sovietų Sąjungos – sojuzo, ironiškai perfrazuojamo ,,Evrosojuzas“.
Nerinkime nei socdemų, nei konservatorių, nei liberalų – jie taip supanašėjo, susiliejo, kad jokio skirtumo jų ideologijoje – tik griebti, tik valdyti. Tik SAU. Ne mums, ne žmonėms. Ne runkeliams…

2014 05 15