Aktualijos

Rinkimų rezultatai. Tomo Baranausko pasidalijimai

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Rinkimų rezultatai. Tomo Baranausko pasidalijimai Ką gi, didžiausios vilniečių mažumos jau antrą kartą prievartauja likusius vilniečius rinktis merą iš šios liūdnos poros – Šimašiaus ir Zuoko. Vienintelis pliusas, kad abu šiuos lyderius iškėlę liberalai jau visai nusibaigė ir daugiau nieko panašaus, tikėkimės, nebeatves.

Sąžiningai užsitarnauti Vilniaus socialdemokratų rezultatai: Vilniaus socaldemokratai su Palucku priešaky nepateko į tarybą, ir to priežastis akivaizdi – to paties Palucko įgyvendintas partijos skilimas. Lietuvos mastu tai dar ne taip jaučiasi, nes daugelyje savivaldybių tas skilimas tiesiog neįvyko.

Vilniuje už durų antras liko ir šiaip perspektyvus „Bendruomeniško Vilniaus“ sąrašas. Esu dėkingas tiems, kurie jame kuklioje 32 vietoje pastebėjo ir mano asmenį bei kilstelėjo jį į 11 vietą (duomenys negalutiniai).

Kaune tuo tarpu faktiškai išnyko partijos – liko tik Matijošaitis, laimėjęs su 80% palaikymu, ir jo sąrašas: šalia 32 matijošaitininkų savivaldybės taryboje posėdžiaus tik 8 tėvynsąjungiečiai, ir tai visa opozicija – buvęs „konservatorių“ tvirtovės galybės likutis.

Apskritai pirmame ture išrinkta net trečdalis merų (19), kas rodo, kad daugelyje vietų iškilo aiškūs vietiniai lyderiai, galimas dalykas, daugės vietinių „kunigaikštysčių“ fenomeno apraiškų.

Anykščiuose tuo tarpu, kaip ir per praėjusius rinkimus, rungsis S. Obelevičius (vienas padoresnių tėvynsąjungiečių) ir K. Tubis (rinkiminės kampanijos metu STT apkaltintas kyšininkavimu, bet, regis, tai visai neįtikino jo rinkėjų). Aiškesnės persvaros neturi nė vienas iš jų, bet nėra ir aiškesnės priešpriešos, nes S. Obelevičius šiuo metu yra vicemeras.

Biržuose vienintelį tautininkų-respublikonų merą V. Valkiūną įveikė liberalų ir valstiečių koalicijos lyderis Vytas Jareckas, laimėjęs pirmame ture, bet tautininkai-respublikonai su 5 mandatais liko antri savivaldybės taryboje. Tai buvo vienintelė savivaldybė, kurioje tautininkai kėlė sąrašą.

Priešingos taktikos besilaikiusi N. Puteikio Centro partija, kuri vertėsi per galvą dėl kiekybės, siekdama suformuoti kuo daugiau sąrašų iš bet ko (prisiminkime komišką istoriją su Platelių „gėjumi“, verbuotu per Feisbuką), regis, daug daugiau dėl to nelaimėjo (dar nėra suvestinių duomenų, o visko neperžiūrėjau, bet iš didžiųjų miestų laimėti tik 3 mandatai Puteikio „tvirtovėje“ Klaipėdoje, o, pvz., Plungės savivaldybėje tas garsusis sąrašas, į kurį nepavyko užverbuoti feikinio Platelių gėjaus, liko paskutinis su 1,8%; dar 3 mandatus LCP iškovojo Varėnoje, kur turi stipresnį lyderį, vienintelį nuo LCP išėjusį į antrą merų rinkimų turą, tiesa, be šansų jame laimėti, nes konkurentas vos nelaimėjo pirmame ture).

Apskritai į akis krenta kuklūs TS-LKD rezultatai svarbesnėse savivaldybėse, besitraukiančios LVŽS pozicijos, stebėtinai vis dar palyginti geri LSDP rezultatai (nepaisant fiasko didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, – daugelis skyrių rajonuose lieka stiprūs).