Aktualijos

Rolandas Paksas. Dar niekada nacionalinis parlamentas neatrodė taip bejėgiškai

Written by Redakcija · 2 min read

Apkursti reiškia tiesiogine prasme prarasti ryšį su girdinčiųjų pasauliu. Perkeltine prasme vis labiau tampa matomas valdančiojo elito kurtumas globaliame dabarties pasaulyje.

Prasidėjusį pasaulinio masto globalizacijos išpažinėjų ir politikos formuotojų sambūrį Šveicarijos Davose Romos katalikų bažnyčios popiežius Pranciškus paragino ieškoti būdų, kaip įveikti augantį skurdą ir „suteikti naują kryptį pasaulio pažangai“ bei apibrėžti tokias ekonominio vystymosi politikas, kurios visų pirma siektų šeimos gerovės.“

Esu beveik tikras, jog šis Šventojo Tėvo raginimas mandagių šypsenų bei orių frazių fone taip ir liks „balsas tyruose“.Šiuolaikinis liberalizmas taip dažnai nuvertina ir ignoruoja šeimos institutą ir žmogaus teises nuo jo pradėjimo momento, jog daugeliui krikščionių tai tiesiog kelia skausmą ir didžiulį nusivylimą.

Vien tik bandymas pradėti kalbą apie dabartinę šeimų padėtį ir tradicinėmis vertybėmis grindžiamą šeimos politiką šio pasaulio hedonistus tiesiog erzina.

Dabartinis valdžios kurtumas Lietuvoje dėl daugybės paprastų šeimų lūkesčių taip pat liudija, kad realių prielaidų pokyčiams į gerąją pusę tiesiog nėra.

Kartais susidaro įspūdis, jog mūsų šalyje daugiausiai pastangų dedama tik formalioms Europos socialinės chartijos nuostatų atitiktims dėl šeimos teisės į socialinę, teisinę bei ekonominę apsaugą ir visiškai užmerkiamos akys į tikrąją padėtį.

Padėtis metai iš metų nesikeičia. Deja, ilgalaikį šeimos politikos nebuvimą jau nebegali pridengti vadinamųjų vaiko pinigų figos lapelis.

Kita vertus, šiandien Lietuvoje taip pat niekas nebenori prisiminti, jog dabartinės migracijos mastai yra būtent globalizacijos sukelta socialinė problema, kurios sprendimui turėtų būti formuojama nuosekli ir toliaregiška bendradarbiavimo politika.

Tačiau tokios politikos tiesiog nėra ir rastis negali. Globalistų valdomas pasaulis šiandien migracijos tiesiog nelaiko iššūkiu.

Priešingai, Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker), reprezentuojantis oficialų Briuselio komisarų požiūrį, sako, jog Europai gyvybiškai reikia masinės migracijos iš Afrikos. „Jeigu nepasiūlysime teisėtų būdų imigruoti į Europą ir migruoti pačios Europos viduje, mes pražūsime“, – teigia pagrindinis komisaras.

Kur yra Europos Komisijos pirmininko politinės atsakomybės riba, šiandien niekas negali pasakyti, tačiau akivaizdu, jog tokie pareiškimai neiššaukia jokios neigiamos reakcijos, kas iš esmės reiškia, jog pagrindinis komisaras išsako oficialią Briuselio globalios politikos kryptį.

Ž.K.Junkeris leidžia sau net įvardinti kitokios politinės krypties priešus – „pavojingus populistus“ ir tradicines partijas, kurios kartais bando pateikti pasiūlymus riboti imigraciją.

Tai reiškia, jog Briuselis yra tiesiogiai atsakingas už migracijos sukeltas socialines, ekonomines, politines, kultūrines ir religines problemas bei dramatiškus iššūkius, kurie dar laukia ateityje visai tarptautinei bendruomenei.

Galbūt čia yra atsakymas, kodėl dešimtmečius įsitvirtinęs vadinamasis Lietuvos politikos elitas yra kurčias balsams, kurie sako, jog emigracijos mastai lietuvių tautai jau dabar pasireiškia negrįžtamomis pražūtingomis pasekmėmis.

Dėl emigracijos lietuviai praranda tapatybę, nyksta jų santykis su Tėvyne. Vietoj to, kad valdžia dėtų pastangas kurti sąlygas Lietuvoje, kurios skatintų sugrįžti, dirbti ir gyventi savoje šalyje, yra vykdoma priešinga politika.

Apie kokį tarptautinį bendradarbiavimą dėl migracijos iššūkių gali eiti kalba, jeigu iš Briuselio sklinda nacionalinėms valstybėms priešiški signalai.

Isteblišmentas yra kurčias paprastų žmonių lūkesčiams ir apsimeta esantis aklas, kad nereikėtų matyti nykstančios Lietuvos, ištuštėjusių kaimų ir miestų.

Kažkada duotas pažadas Seime sugrąžinti Tautai aukščiausią suverenią galią šiandien kelia liūdną šypseną.

Dar niekada nacionalinis parlamentas neatrodė taip bejėgiškai, kaip pastaruosius keletą metų. Didžioji dauguma lietuvių tiesiog nesijaučia turinti savo atstovus aukščiausioje Tautos atstovybėje.

Kažkur yra pasiklydęs nacionalinis politinių partijų susitarimas dėl emigracijos, kuriame yra įsipareigojimas „bendradarbiauti parlamentiniu lygmeniu ir pripažinti migracijos politiką vienu iš valstybės prioritetų“.

Reikia pripažinti, jog nacionalinis parlamentas šiandien yra kurčias politikų įsipareigojimams sukurti ilgalaikę nacionalinę programą siekiant emigracijos ir reemigracijos srautų teigiamo balanso bei efektyvios demografinės politikos ir pasiekti, kad 2025 metais Lietuvoje gyventų 3,5 milijono gyventojų.

Esame suvereni tauta, todėl neturime moralinės teisės nematyti ir negirdėti, kas dedasi aplinkui. Neabejoju, jog šiandien laisvos Europos tautos negali nepripažinti apsisprendimo teisės katalonams rinktis savo ateities kelią – kurti demokratinę Katalonijos Respubliką.

Tačiau ar ne prisitaikėliška Lietuvos isteblišmento laikysena neleidžia mūsų piliečiams išgirsti katalonų laisvės šauksmo?

Apkursti reiškia ne tik negirdėti, ką sako kiti, bet ir negirdėti savo pačių balso.

respublika.lt