Aktualijos

„Romuva“ kreipėsi į Europos Tarybos ministrų komitetą

Written by Redakcija · 1 min read

„Romuva“ kreipėsi į Europos Tarybos ministrų komitetą prašydama pradėti sustiprintą EŽTT sprendimo byloje „Romuva“ prieš Lietuvą vykdymo priežiūrą

Po to, kai praėjusią savaitę Seimas Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ nesuteikė valstybės pripažinimo, nors ši atitinka visus valstybės nustatytus reikalavimus pripažinimui gauti, „Romuva“ kreipėsi į Europos tarybos ministrų komitetą prašydama jį atlikti  sustiprintą EŽTT sprendimo vykdymo byloje „Romuva“ prieš Lietuvą priežiūrą.

 „2022 m. rugsėjo 29 d. Lietuvos Respublikos Parlamentas svarstymo stadijoje atmetė nutarimą dėl „Romuvos“ pripažinimo ir grąžino jį tobulinti iniciatoriui parlamento Žmogaus teisių komitetui, net nenurodydamas, kas turėtų būti tobulinama minėtame nutarime. Tokia „Romuvos“ pripažinimo eiga iš esmės reiškia, kad parlamentinė procedūra vėl bus kartojama nuo pat pradžių, nors religinė bendrija „Romuva“ atitinka visus valstybės pripažinimui suteiktus kriterijus ir dėl jų parlamento nariams svarstant pripažinimą nebuvo iškilę jokių abejonių. Daugumai Seimo narių balsuojant prieš valstybės pripažinimą suteikiantį projektą arba susilaikant dėl jo, skambėjo su „Romuva“ niekaip nesusiję absurdiški argumentai, esą, Rusijos geopolitiniai siekiai yra silpninti krikščionybę ir dėl to Seimo nariai negali pritarti nekrikščioniškos bendruomenės pripažinimui.  Manome, jog jau antrą kartą nesuteiktas Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ pripažinimas rodo, kad parlamentinė procedūra pateko į aklavietę, o Lietuva iš esmės atsisakė įgyvendinti EŽTT sprendimą byloje „Romuva“ prieš Lietuvą .“ – sako „Romuvos“ krivė Inija Trinkūnienė.

I. Trinkūnienė  pažymi, kad dėl valstybės nesuteikto pripažinimo nukenčia jos atstovaujama religinė bendrija, o bendrijos nariai negali realizuoti jiems teisėtai priklausančių teisių. Tai ir lėmė religinės bendrijos apsisprendimą prašyti  Europos Tarybos Ministrų komitetą į bylos „Romuva“ prieš Lietuvą sprendimo vykdymą atkreipti ypatingą dėmesį ir pradėti sustiprintą Teismo  sprendimo vykdymo priežiūrą.

Daugiau informacijos:

Inija Trinkūnienė, tel.: +37067674057

e. paštas: inija@romuva.lt