Aktualijos

Šiandien, lapkričio 18-ąją dieną Latvija švenčia Nepriklausomybės dieną

Written by admin · 55 sec read

  Prieš 96 metus – 1918 m. Rygoje susirinkusi iš įvairių politinių partijų atstovų sudaryta Latvijos tautos taryba paskelbė Latvijos respublikos nepriklausomybę.

 

1918 metų lapkričio 25 d. Latvijos nepriklausomybę pripažino Vokietija, 1920 metų balandžio 11 d. tai padarė ir Rusija. Latvijos nepriklausomybė truko iki 1940 m. J.Ribentropo – V.Molotovo pakto, po kurio ji buvo okupuota Sovietų Sąjungos.

Latvijos aneksija truko 46 metus, iki 1990-ųjų gegužės 4 dienos, kai Latvijos TSR Aukščiausioji taryba paskelbė Nepriklausomybės deklaraciją.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Nepriklausomybės dienos proga, savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Respublikos Prezidentą Andrį Bėrzinį.

„Minint šią džiugią laisvės ir nepriklausomybės dieną šventinės vėliavos suplevėsuos ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje. Tai dar kartą patvirtins brolišką baltiškų tautų ryšį ir pasiryžimą kartu stiprinti demokratinius mūsų šalių valstybingumo pamatus, užtikrinti mūsų žmonių gerovę ir saugumą”, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Pasak šalies vadovės, bendros istorinės atminties puoselėjimu, gera kaimynyste ir abipuse pagarba grįsti dvišaliai Lietuvos ir Latvijos santykiai padeda siekti šalis vienijančių tikslų įgyvendinimo ekonomikos, energetikos ir saugumo srityse.

„Tvirtai tikiu, kad mūsų šalių bendradarbiavimas tiek Baltijos jūros regione, tiek ir Europos Sąjungoje bei Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje svariai prisidės prie mūsų valstybių stiprinimo ir bendro mūsų regionui tenkančių iššūkių sprendimo”, – rašoma Lietuvos vadovės sveikinimo laiške.

Latvijos Prezidentui Andriui Bėrziniui ir visiems šalies žmonėms šalies vadovė palinkėjo gražios šventės.