Aktualijos

Skalūnų dujų klausimu VSD gali tekti susirungti su Europos Parlamentu

Written by admin · 3 min read

Pasak konservatoriaus A. Anušausko, Lietuvos žmonės turi pasitikėti tik Lietuvos institucijų skelbiama informacija. O teisininkas dr. Karolis Jovaišas visus įspėja, kad “neva nuoširdžiai besirūpinanti minia ir kai kurie tautos tarnai tėra tik „Gazprom” ruporas”.
 Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, konservatorius Arvydas Anušauskas kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinį direktorių Gediminą Griną teigdamas, kad vieša diskusija ir susidomėjimas šiuo klausimu esą neproporcingai sureikšminti.

VSD vadovo parlamentaras klausia, kas platina informaciją dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos.
“Matome, kad internetiniuose tinklalapiuose, kur yra išreiškiamos įvairios nuomonės skalūnų dujų žvalgybos tema, straipsnius aktyviai komentuojančių asmenų kiekis yra kur kas didesnis nei prie kitų straipsnių panašia tema“, – tokių savo veiksmų priežastį aiškina NSGK narys. 

A. Anušauskas teigia, kad paprastai platinama įvairaus propagandinio neigiamo pobūdžio informacija apie skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą, kuri esą neatitinka faktinės, skelbiamos kompetentingų Lietuvos institucijų. 

Pasak konservatoriaus, sausio 30 dieną vieną jo partijos kolegą pasiekė beprecedentė informacija – Tauragės rajono Žygaičių bendruomenės nariai papasakojo, kad jiems yra dalijami ir viešai bendruomenės nariams rodomi filmai apie skalūnų dujų gavybos procesą!

Ekspertai.eu žiniomis, kaimiečiams buvo rodomas net ir šis Terry Greenwood’o dokumentinis pasakojimas:
 
Tačiau reikia pripažinti, kad šį kartą VSD laukia pikantiška ir ypač sudėtinga užduotis – nemažai piliečių ne tik prisižiūrėjo propagandinių dokumentinių filmų, bet ir prisiskaitė Europos Parlamento informacijos apie skalūninių dujų išgavimo poveikio aplinkai analizę. O šis Europos Parlamento užsakytas tyrimas patvirtina visus visuomenės nuogąstavimus.
 
Tačiau aptikti šią kenkėjišką informaciją valstybės kontroliuojamose žiniasklaidos priemonėse labai sunku, o kai kuriose ir visai neįmanoma.
 
Todėl kyla klausimas, ar VSD, reaguodama į A. Anušausko kreipimąsi, pričiups tik tuos, kurie Lietuvoje skleidžia tokią ir panašią informaciją apie pavojingą skalūnų dujų gavybos procesą, ar imsis sankcijų ir prieš tuos, kurie šią išsamią informaciją ruošė?
 
Tai yra, ar VSD ryšis sutriuškinti visą valstybės priešų lizdą, įskaitant ir vadeivas, kurie gudriai pasislėpę valdo šio nusikalstamo aštuonkojo čiuptuvus? Tokiu atveju didelių nemalonumų bei akistatų su VSD turės ne tik Lietuvos piliečiai, drįstantys platinti tokio pobūdžio informaciją, bet ir Stefan Lechtenböhmer, Matthias Altmann,Sofia Capito,Zsolt Matra,Werner Weindrorf, Werner Zittel bei Lorenzo Vicario.
 
Juk būtent šie veikėjai, save vadinantys mokslininkais (o L. Vicario – atsakinguoju administratoriumi), atliko vadinamąjį tyrimą “Skalūnų dujų ir skalūnų alyvos gavybos poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai”.
 
Ir šiame tyrime mokslo vardu dangsto, pasak A. Anušausko, propagandinius pramanus apie skalūnų dujų gavybos pavojingumą ir, dar daugiau, iš viso menkina šių dujų naudą.
 
O galimai Maskvai tarnaujantys vasalai šį kenkėjišką tyrimą, užsakytą Europos Parlamento, visais įmanomais būdais aktyviai tiražuoja nevalstybinėje žiniasklaidoje.
 
Šioje vietoje verta prisiminti ir garsaus teisininko dr. Karolio Jovaišo žodžius, kuris visus įspėja: “Neva nuoširdžiai besirūpinanti minia ir kai kurie tautos tarnai tėra tik „Gazprom” ruporas. Veikdamas per savo ruporą, „Gazprom” vadovaujasi cinišku principu – kuo baisesnis melas, tuo labiau žmonės linkę juo patikėti. Minėtą principą Adolfas Hitleris savo laiku suformulavo nacių biblijoje „Mein Kampf”.”

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:
Ramiai įsigilinus į A. Anušausko veiksmo logiką, galima numatyti, kad vienas pirmųjų baudžiamojon atsakomybėn, kaip “Gazprom” vietininkas Lietuvoje turėtų būti patrauktas Dalius Stancikas už jo įžūlią publikaciją “Pasaka apie lietuvišką aukso šulinį”.
Tai, ką sako ponas A. Anušauskas, suprasti galima tik taip: jei domiesi, analizuoji, lygini, vertini, daliniesi informacija, vadinasi – užsiimi antivalstybine veikla. Būsi užsiundytas VSD ir pastatytas į vietą. Bet ar VSD pastatys į vietą Europos mokslininkus ir pasigalynės su Europos Parlamentu? Užduotis nelengva. Tačiau juk nieko nėra neįmanomo mūsų didžiavyriams iš VSD.
A. Anušauskas bando mus įtikinti, kad absoliuti tiesa yra tai, ką skelbia oficialioji valstybinė žiniasklaida – LRT, “Lietuvos rytas” ir kt. Pasak A. Anušausko, tik tai yra faktinė, kompetentingų Lietuvos institucijų skelbiama informacija. O savo, kitokios nuomonės, piliečiai negali turėti iš principo. Kiekvienas, ją turintis, šiam Seimo nariui yra įtartinas ir panašus į agentą, kuriuo turi užsiimti VSD.
 
Tokios pat įtartinos jam yra ir bendruomenės, ginančios savo teises – žmonės, pagal A. Anušausko mąstymą, susitelkti gali tik dviem atvejais: jei yra nupirkti arba apkvailinti Lietuvai nedraugiškų jėgų. Būtent toks mąstymas sovietmečiu pateisino “liaudies priešų” medžioklę ir masines represijas.
 
Iš esmės A. Anušauskas atvėrė kelią kiekvieno, drįstančio suabejoti per didžiuosius informacijos kanalus brukama tendencinga informacija, sekimą. Užtenka parašyti šiam veikėjui nepatinkantį komentarą, ir pilietis rizikuoja tapti VSD tyrimo objektu.
 
Tačiau aiškinantis vieną medalio pusę, reikia pažiūrėti ir į kitą. Todėl informuoju, kad ekspertai.eu taip pat kreipiasi į VSD, prašydami ištirti ir pranešti visuomenei, kas yra tikrieji užsakovai gausaus propagandinių publikacijų srauto, kuriuo per pagrindinius valstybės masinės informacijos kanalus siekiama indoktrinuoti piliečius apie visomis prasmėmis pozityvią skalūnų dujų gavybą ir atgrasyti nuo abejonių, kiekvieną jas reiškiantį vaizduojant kaip protiškai atsilikusį tamsuolį arba tiesiog “Gazpromo” agentą.
 
Štai tik kelios įdomios nuorodos orientacijai, kitas publikacijas lengvai susiras patys VSD pareigūnai, kurie yra puikiai įsisavinę darbo su kompiuteriu pagrindus ir ant pečių nešioja už kopūstus naudingesnį dalyką:
 
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/kjovaisas-gazprom-taikinys-minia-minios-lietuva.d?id=60696911      K.Jovaišas. „Gazprom” taikinys – minia, minios – Lietuva

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/kjovaisas-prie-seimo-piketave-pries-skalunus-gazprom-ruporas.d?id=60640055   K.Jovaišas. Prie Seimo piketavę prieš skalūnus – „Gazprom“ ruporas

http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/apaulauskas-kaip-naujoviu-baime-stabdo-lietuvos-progresa.d?id=60597693    A.Paulauskas. Kaip naujovių baimė stabdo Lietuvos progresą