Aktualijos

Slapta VSD pažyma – teisėsauga artėja link prezidentės patarėjos?

Written by admin · 2 min read

Remdamasis savo šaltiniais, šiandien naujienų portalas Alfa.lt išsiuntė tokio turinio paklausimą Lietuvos Respublikos Prezidentei, Generalinei prokuratūrai, Seimo Pirmininkei ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui. Pateikiame paklausimo tekstą:

Lietuvos Respublikos Prezidentei,

Generalinei prokuratūrai,

Žiniai,

Seimo Pirmininkei,

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui.

Vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsniu, prašome atsakyti:

 1. Ar šiandien, ketvirtadienį, lapkričio 14 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išsikvietusi Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių Saulių Urbanavičių ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų?

2. Lietuvos Respublikos Konstitucija draudžia daryti bet kokį spaudimą ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams ir tyrimus kontroliuojantiems prokurorams. Ar Respublikos Prezidentė nurodė Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovams nereikšti įtarimų Respublikos Prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei?

3. Ar Respublikos Prezidentė nurodė generaliniam prokurorui Dariui Valiui skubiai grįžti į darbą ir atšaukti savo komandiruotę į užsienį ir padaryti įtaką ikiteisminiam tyrimui, kuriame planuojama pareikšti įtarimus Daivai Ulbinaitei, kad šie įtarimai nebūtų pareikšti?

4. Ar Respublikos Prezidentė arba jos įgalioti asmenys koordinavo veiksmus su Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nariais ir Valstybės saugumo departamento pareigūnais, kad būtų panaikinta slaptumo žyma ant pažymos, kurią neteisėtai galėjo paviešinti Daiva Ulbinaitė, kol ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai dar jai nepareiškė įtarimų ir tokiu būdu sutrukdyti teisėsaugos institucijoms nustatyti asmenį, kuris nutekino informaciją ir patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn?

Alfa.lt primena, kad Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę ketvirtadienį nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėtos informacijos atskleidimo, žiniasklaidai paskelbus apie VSD perspėjimus dėl informacinių provokacijų.

BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, kad Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Vėliau prezidentė patvirtino, kad VSD ją informavo apie provokacijas prieš Lietuvą, Europos Sąjungos (ES) Rytų partneres ir ją asmeniškai.

URBŠYS: NORI NENORI SUSIDARO ĮSPŪDIS, KAD SU VSD PAŽYMOS NUTEKINIMU GALĖJO BŪTI SUSIJUSI PREZIDENTŪROS APLINKA

VSD VADOVAS: RINKIMŲ PROCESUOSE NEDALYVAUJAME

VSD: RUSIJA RENGIA INFORMACINES ATAKAS PRIEŠ LIETUVĄ IR ŠALIES VADOVUS

Pradėjus tyrimą buvo apklausti Seimo darbuotojai, BNS žurnalistai, daromos kratos. Tokius teisėsaugos veiksmus prieš žiniasklaidą pasmerkė Lietuvos ir užsienio politikai ir pareigūnai.

Alfa.lt išsiuntė ir paklausimą VSD generaliniam direktoriui Gediminui Grinai. Pateikiame jo tekstą:

Valstybės saugumo departamento generaliniam direktoriui G. Grinai,

Žiniai,

Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei,

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Artūrui Paulauskui.

PAKLAUSIMAS

Vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsniu, prašau Jūsų atsakyti į šiuos klausimus:
1. Spalio 31 d. 8.30 VSD generalinis direktorius pasirašė pažymą dėl neva Rusijos Federacijos planuojamų išpuolių prieš Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šifruotu elektroniniu ryšiu ši pažyma buvo išsiųsta Respublikos Prezidentei, Seimo Pirmininkei, Ministrui Pirmininkui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui, užsienio reikalų ministrui, Vyriausybės kancleriui. Ar tiesa, kad VSD pareigūnas šio įvykio išvakarėse, veikdamas pagal VSD generalinio direktoriaus nurodymą, šios pažymos turinį pateikė Respublikos Prezidentės vyriausiajai patarėjai – atstovei spaudai Daivai Ulbinaitei? Jeigu taip, kokiu tikslu tai buvo padaryta?

2. Kodėl spalio 31 d. VSD pareigūnas skambino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjui, klausdamas, ar komiteto pirmininkas jau susipažino su šios pažymos turiniu, o sužinojęs, kad dar ne, ragino kuo skubiau tai padaryti?

3. Ar tiesa, kad VSD pareigūnai, žinodami, kad Seime su šia šifruotu ryšiu gauta slapta pažyma jos gavėjai susipažino vėliau, nei ji buvo neteisėtai paviešinta, ragino ikiteisminį tyrimą atliekančią Specialiųjų tyrimų tarnybą kuo skubiau atlikti procesinius veiksmus Seimo bei jo darbuotojų atžvilgiu, taip klaidindami ikiteisminį tyrimą atliekančius pareigūnus?

Atnaujinta 15.00 Alfa.lt ketvirtadienį gavo VSD ir Generalinės prokuratūros atsakymus į pateiktus klausimus, apie tai skaitykite Alfa.lt artimiausiu metu.

Skaitykite daugiau: Slapta VSD pažyma – teisėsauga artėja link prezidentės patarėjos? – Naujienų portalas | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/15163956/Slapta.VSD.pazyma..teisesauga.arteja.link.prezidentes.patarejos.=2013-11-14_11-21/#ixzz2kdWEhSMi