Aktualijos

„Snoro“ byla: kas sako netiesą – V. Vasiliauskas, G. Vainauskas, R. Baranauskas?

Written by admin · 1 min read

Niekas taip nepakerta piliečių pasitikėjimo valdžia, kaip akiplėšiškas pareigūnų melas. Banko „Snoras“ istorija tokio melo yra lydima nuo pat pradžių.

Prisiminkime: aukščiausia valstybės pareigūnė viešai apkaltino FNTT vadovus dėl diversijos – nutekintos informacijos apie teisėtvarkos rengtą operaciją prieš „Snoro“ vadovus ir Lietuvai padarytos milžiniškos materialinės žalos. Netrukus teismuose paaiškėjo, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė apšmeižė sąžiningus FNTT vadovus – generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą.

Taip pat paaiškėjo, kad apie „Snoro“ operaciją Seimui melavo generalinis prokuroras Darius Valys, jo pavaduotojas Darius Raulušaitis, prezidentės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius. Generalinė prokuratūra iki šiol neišaiškino „milžinišką žalą padariusių diversantų“. Lieka visuomenei neatskleista ir valdžios įvykdyta „Snoro“ likvidavimo istorija: jos tikrosios priežastys ir tikrieji padariniai.

„Snoro“ melo pūlinys pūdo valstybę toliau? Apie Lietuvos banko vadovo, prezidentės komandos nario Vito Vasiliausko ir „Lietuvos ryto“ redaktoriaus Gedvydo Vainausko vienas kitam žeriamus kaltinimus melu pasakoja portalas lrytas.lt. Siūlome šį tekstą.
* * *

    V. Vasiliauskas skundžia ir pats klimpsta

    Milda Kuizinaitė | lrytas.lt

    Seimo komisiją klaidinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas įsitikinęs, kad meluoti turi ir kiti. Todėl per teismus reikalauja paneigti jam nemalonius faktus, kurie buvo išsakyti Seime, rašo „Lietuvos rytas“.

    Prokurorams nutraukus laikinojo „Snoro“ administratoriaus Neilo Cooperio bylą, aiškėja, kad Lietuvos banko vadovas V.Vasiliauskas Seimo laikinajai tyrimo komisijai kalbėjo netiesą.

    Valentino Mazuronio vadovaujamai komisijai liudijęs V.Vasiliauskas įtikinėjo, kad uždarius banką „Snoras“ jame nevyko jokių neteisėtų pinigų pervedimų.

    Dabar jau niekas nebeneigia, jog tokie pervedimai vyko. Tik laikinai bankui vadovavęs britas N.Cooperis esą nežinojo Lietuvos įstatymų.

    Prokurorai pripažino, kad dėl N.Cooperio ir jo komandos veiksmų „Snorui“ ir jo kreditoriams buvo padaryta didesnė kaip 1,2 mln. litų žala.

    Ją atlygino brito atstovaujama tarptautinė finansų konsultacijų įmonė.

    Tačiau Seimo nariai neatmeta galimybės kreiptis į prokuratūrą dėl komisijai duotų melagingų N.Cooperio ir V.Vasiliausko parodymų.

    Meluoti Seimo komisijoms V.Vasiliauskui atrodo normalu. Vilniaus miesto apylinkės teismą jis bando įtikinti, kad Seimo Antikorupcijos komisijai turėjo meluoti ir dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas, nes bankininkui labai nepatiko Seime pasakyti jo žodžiai.

    2012 metų vasarį į Seimo Antikorupcijos komisiją iškviestas „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius teigė iš buvusio „Snoro“ banko prezidento Raimondo Baranausko keliskart girdėjęs, kad V.Vasiliauskas jį raginęs dėl ramesnio gyvenimo atsisakyti „Lietuvos ryto“, po didinamuoju stiklu stebinčio prezidentės veiklą, akcijų.

    Seimo komisijai liudijęs G.Vainauskas pabrėžė, kad nėra garantuotas, ar tai tiesa.

    Įsižeidęs V.Vasiliauskas dėl komisijoje pasakytų G.Vainausko žodžių, kuriuos kitą dieną pacitavo dienraštis „Lietuvos rytas“, kreipėsi į teismą.

    Tačiau gali likti skaudžiai nusivylęs, nes šiuo metu Londone gyvenantis R.Baranauskas Vilniaus miesto apylinkės teismui raštu patvirtino, kad apie susitikimus su V.Vasiliausku yra pasakojęs G.Vainauskui.
tiesos.lt