Aktualijos

Stasys Jakeliūnas. „Back in the U.S.S.R., mieli Lietuvos žurnalistai ir kolegos parlamentarai?“

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Stasys Jakeliūnas. „Back in the U.S.S.R., mieli Lietuvos žurnalistai ir kolegos parlamentarai?“

Vakar įvyko penkių EP narių iš Lietuvos virtualus susitikimas su Lietuvos žiniasklaidos atstovais. Kalbėjome apie ES vakcinavimo strategiją. Paminėjau, kad ilgalaikiai šalutiniai vakcinų poveikiai nėra žinomi, ir tai, kad tokių poveikių tyrimas vykdomas masinio vakcinavimo metu, yra skandalinga. Nors tokios vakcinos negali būti laikomos saugiomis, tačiau nepaisant to, Lietuvoje kai kurie darbdaviai taiko psichologinį spaudimą atsisakantiems skiepytis.

Atkreipiau dėmesį ir kitas svarbias su Covid-19 susijusias aplinkybes. Daugiametį pavojingų eksperimentų su virusais ir kitais patogenais egzistavimą ir jau buvusius virusų „nutekėjimo“ incidentus. Tai, kad dalį tyrimų Wuhano laboratorijoje finansavo JAV administracija per asociaciaciją „EcoHealth Alliance“, kurios viena iš narių yra farmacijos milžinė „Johnson & Johnson“, baigianti savo sukurtos Covid-19 vakcinos aprobavimo procesą. Kad ne vienas mokslininkas mano, kad Covid-19 viruso kilmė nėra vien natūralių procesų rezultatas. Ir kad į šiuos klausimus ir abejones taip pat būtina ieškoti atsakymų tiek Lietuvoje, tiek ir visoje ES.

Eilinį kartą mano išsakyti teiginiai ir klausimai buvo apibūdinti kaip sąmokslo teorijų skleidimas (R. Juknevičienė), o viena žurnalistė suskaičiavo, kad tai atitinka keturis ar penkis Rusijos skleidžiamus naratyvus šia tema. Pateikiau jai informacijos, kuria remiuosi, šaltinius. Tarp jų – nė vieno rusiško.

Beje, praėjusių metų gruodžio mėn. duotame interviu, kuriame pasakoja apie dirbtinius Covid-19 viruso komponentus ir kaip marginalizuojami tiesą bandantys išsiaškinti ir ją skleisti mokslininkai, Nobelio premijos laureatas L.Montagnier (gavęs premiją už ŽIV viruso genetinės struktūros nustatymą) paminėjo ir vieną Prancūzijos mokslininką (Jean-Bernard Fourtillan), kuris dėl savo skleidžiamos informacijos apie galimą viruso kilmę ir požiūrio į vakcinavimą buvo patalpintas į psichiatrijos ligoninę. L.Montagnier tai palygino su Stalino laikų praktika, kuomet psichiatrija buvo naudojama dorotis su politiniais oponentais.

Back in the U.S.S.R., mieli Lietuvos žurnalistai ir kolegos parlamentarai?