Aktualijos

Sveikas liberalo protas

Written by admin · 2 min read

Seimas ketvirtadienį atmetė siūlymus leisti alkoholį vartoti tik nuo 20 metų. Mano įsitikinimu, toks Seimo sprendimas – akivaizdi alkoholio gamintojų ir prekybos centrų pergalė. Tuo tarpu liberalų lyderis Eligijus Masiulis tai vertina kaip sveiko proto pergalę.

„Bandymai Seime priimti įstatymo pataisas, draudžiančias įsigyti ir vartoti alkoholį pilnamečiams, jaunesniems nei 20 metų asmenims, iš esmės prasilenkia su sveiku protu. Valdžia neturi jokios teisės nurodinėti ir spręsti už pilnamečius, jau turinčius balsavimo ir visas kitas pagrindines teises. Draudimai visada duoda priešingą rezultatą. Balsavimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų Seime parodys, kiek čia liko sveiko proto. Reikia tikėtis, kad Lietuva nepagarsės pasaulyje tokiais absurdiškais sprendimais“, – prieš balsavimą Seime teigė sveiko proto dešinysis (taip per vieną rinkimų kampaniją bandė išsiskirti, o gal savo kolegas konservatorius pašiepti, liberalai).

 

Po tokio skambaus pareiškimo be galo sunku įsivaizduoti Eligijų Masiulį Lietuvos premjeru ar šiaip kokiu aukštu valstybės pareigūnu. Juk kaip jis galėtų bendrauti su JAV atstovais, jei tos valstybės politika akivaizdžiai prasilenkia su sveiku protu – ten alkoholį draudžiama vartoti net iki 21-erių? Ir ne šiaip formaliai draudžiama – dėl šių pažeidimų sulaikoma dvidešimtmetė prezidento dukra, jos sveiko proto apraišką fiksuoja gėdingos reporterių fotoaparatų blykstės, apie tai smerkiančiai šaukia amerikiečių žiniasklaidos priemonės, o merginos tėvas, stipriausios pasaulyje valstybės galva, užuot sumažinęs alkoholio draudimą iki 18 metų, nuolankiai atgailauja.

Kažkoks visuotinis proto užtemimas laisvės lopšy!

Ir mes tų nevispročių (anot E. Masiulio) dar prašome ginti nuo Rusijos? Prašome amerikiečių kurti Lietuvoje gynybines bazes?

Neįsivaizduoju pono E. Masiulio ir vykstant svečiuosna pas kaimynus – į su sveiku protu prasilenkiančią Švediją ar Suomiją, kur stiprūs alkoholiniai gėrimai parduotuvėse neparduodami iki 20 metų. Ką jau kalbėti apie tuos ne taip jau senus visiško beprotiškumo laikus, kai Suomijoje buvo uždraustas bet koks alkoholio vartojimas! Ta Skandinavija, palyginti su liberalia Lietuva, – tik laisvės nuograuža, kažkokie priešistoriniai laikai. Tiesiog nesuvokiama, kokios ten laimės ieško mokyklas baigę lietuvaičiai?

Kadangi valdžia neturi jokios teisės nurodinėti ir spręsti už pilnamečius, tai liberalams atėjus į valdžią galime pagaliau tikėtis galutinės sveiko proto pergalės: abortų, prostitucijos, narkotikų draudimų panaikinimo. Juolab kad ponas Eligijus Masiulis prieš dešimtmetį jau agitavo Seime už prostitucijos legalizavimą.

Ir tai tik pradžia: draudimai visada duoda priešingą rezultatą, laisva rinka – ir turi būti laisva, nevaržoma, todėl šalin bet kokius paveldosauginius ar gamtosauginius suvaržymus (praeitą kadenciją liberalė Dalia Kuodytė jau lygino nacionalinius parkus, saugomas teritorijas su getais – būtent toks žodis ir buvo vartojamas)!

Tikrai liberalus sveikas protas neturėtų gėdingai sustoti pusiaukelėje: kiek galima tuščiai kovoti su visokių apraiškų korupcijomis, protekcijomis, kyšiais, vokeliais? Visų jų prigimtis viena – draudimas, normos, suvaržymai. Nebus jokių privalomų minimalių algų – nebus vokelių. Nebus suvaržymų darbdaviams – nebus streikų. Nebus bausmių už kyšius (pakišas pervadinsim dovanomis) – nebus ir kyšininkų.

Nebus mokesčių – nebus ir korupcijos. Nebus bausmių – nebus ir nusikaltimų (kokia neteisybė – neseniai teismas už valstybinių lėšų iššvaistymą nuteisė vieną lietuviškojo liberalizmo pradininkų Arvydą Stašaitį, dar prieš du dešimtmečius paskelbusį, kad valstybė – baisus prievartos aparatas, todėl jis atsisako mokėti jai mokesčius).

Nebus privalomų kariuomenių (būtent liberalai 2008 m. ir inicijavo privalomos karinės tarnybos panaikinimą) – nebus ir išsisukinėjimų (kas gali nurodinėti ir spręsti už pilnamečius?).

Nebus nemokamų darželių, mokyklų, medicinų, policijų – nereikės ir mokesčių su visomis jų inspekcijomis, Sveikatos, Švietimo ir Vidaus reikalų ministerijomis.

Nebus privalomo socialinio draudimo – nereikės ir Sodros, ir socialinių reikalų ministerijos. Nebeliks, greičiausiai, ir pensininkų.

Tad ar norite, kad triumfuotų sveikas liberalus protas – nebeliktų nei pareigų, nei nusikaltimų, nei draudimų, nei prievolių, nei mokesčių? Kad Lietuva pagarsėtų pasauly kaip sveikausio proto valstybė? Balsuokite už liberalus.

Tik nenustebkite, jei vieną dieną neliks ir valstybės – to viso didžiulio prievartos aparato, prasilenkiančio su sveiku liberalo protu.

Bernardinai.lt, tiesos.lt