Aktualijos

T. Baranauskas. Prekyba Sausio 13-aja: Neužmirštuolė – Monikos Navickienės prekės ženklas

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Naujo Sausio 13-osios „įbrendinimo“ akcija, prasidėjusi 2014-aisiais, nesibaigia. Jau teko rašyti, kad šios idėjos autorius – viešosios erdvės trolis Vaidas Saldžiūnas, įpiršęs tą ženklą su TS-LKD viršūnėlių parama bei pritarimu ir besididžiuojantis prieš visus, kad čia sprendžia jis, o ne kas nors kitas.

Nors, tiesą sakant, eilinių žmonių tarpe šis įžūliai peršamas simbolis darosi vis mažiau populiarus, jo brukimas oficialiais (LRT, mokyklos) ir viešųjų ryšių kanalais nesibaigė ir šiemet. Tačiau vis daugiau žmonių, tame tarpe tokios iškilios asmenybės, kaip 1991 m. sausio 13-ąją Laisvės gynėjų dvasią stiprinęs kunigas Robertas Grigas, viešai pasisako prieš šio naujadaro siejimą su visiems brangiu Sausio 13-osios atminimu.

Dėmesį patraukė žinomo visuomenininko Valdo Vižinio kreipimasis į „neužmirštuolininkų“ priešakyje stovinčius TS-LKD narius: „Jūs mane apvogėte, – rašo V. Vižinis savo Veidaknygės paskyroje. – Jūs iš manęs atėmėte Sausio 13. Neginčytinai reikšmingiausią dieną mano gyvenime. Kurios viešai nebešvenčiu. Nes įsikišote JŪS. JŪS suprekinote Laisvės dieną ir metai iš metų dalyvaujate atminties šia diena politinėje prekyboje. Jūs pasitvirtinote prekės ženklą – neužmirštuolę. Įdiegėte. Kažkas kužda, jog šis prekės ženklas tvarkingai įregistruotas prekės ženklų registre. Jūs iš to sukate politinį biznį. Neužmirštuolės ženklu neįprasmindami – įpurvindami Sausio 13 atminimą.“

Valdo Vižinio nuojauta dėl to, kad Neužmirštuolė tvarkingai registruota prekės ženklų registre, man pasirodė tokia realistiška, kad nusprendžiau patikrinti Lietuvos Respublikos prekės ženklų duomenų bazėje. Nepasakysiu, kad labai nustebau, bet V. Vižinis pasirodė visiškai teisus.

Neužmirštuolė Prekės ženklų registre | Alkas.lt ekrano nuotr.

Neužmirštuolė Prekės ženklų registre | Alkas.lt ekrano nuotr.

Paraiška registruoti prekės ženklą „Neužmirštuolė“ gal kiek vėluojant buvo pateikta iš karto po pirmosios jos diegimo akcijos – 2014 m. sausio 14 d. Prašymas patenkintas ir prekės ženklas registruotas 2015 m. vasario 24 d., registracijos numeris – 70650. Registracija galioja iki 2024 m. sausio 14 d. Ženklo savininkė – Monika Navickienė, šiuo metu – Seimo narė nuo TS-LKD, o 2014-aisiais dirbusi TS-LKD vykdomąja sekretore ir buvusi šios partijos Prezidiumo nare.

Su šiuo ženklu Monikai Navickienei yra suteikta teisė veikti dviejose tarptautinės prekių ir paslaugų klasifikacijos klasių kategorijose, teikiant prekes ir (ar) paslaugas, šiose srityse: „16 popierius, kartonas ir jų gaminiai, nepriskirti prie kitų klasių; spaudiniai; įrišimo medžiagos; fotonuotraukos; raštinės reikmenys; raštinės ir buitinės lipniosios medžiagos…“ ir t. t. bei „41 švietimas; mokymas; pramogos; sportinė ir kultūrinė veikla; akademijos (mokymas); atrakcionų parkai…“ ir t. t.

Balsuokite... | Alkas.lt plakato nuotr.

Balsuokite… | Alkas.lt plakato nuotr.

Kaip galima spręsti iš Monikos Navickienės Veidaknygės paskyros, ji šiomis savo teisėmis realiai pasinaudojo 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos metu, dalindama neužmirštuoles savo rinkimų apygardoje „nuo durų iki durų“.

Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras informuoja, kad „Ženklo (…) savininkas turi išimtines teises į tą ženklą (Prekių ženklų įstatymo 13–22 straipsniai). Jis turi teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti tapatų ar klaidinamai panašų žymenį tapačioms ar panašioms prekėms ar paslaugoms ir kt. (…) Teisės į prekių ženklus gali būti perduodamos, suteikiamos licencijos, įkeičiamos ir areštuojamos, į jas gali būti nukreiptas išieškojimas. Už prekių ženklo savininko teisių pažeidimą yra numatyta civilinė (Prekių ženklų įstatymo 70-76 str.), baudžiamoji (Baudžiamojo kodekso 204 str.) ir administracinė (Administracinių nusižengimų kodekso 125 str.) atsakomybė.“

Tad Sausio 13-ąją į atlapus be Monikos Navckienės leidimo ir licencijos Neužmirštuolę™ besisegantys piliečiai turėtų neužmiršti, kad tik dėl begalinio Monikos Navickienės širdies gerumo jie neatsiduria teisiamųjų suole ir jiems netaikoma baudžiamoji ar administracinė atsakomybė.

Balsuokite už TS-LKD ir Moniką Navickienę, kad jie ir toliau mums būtų tokie maloningi ir geri!