Aktualijos

Tautininkų sąjunga pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino Lietuvos valdžią veikti ryžtingiau

Written by admin · 1 min read

  Kovo 1 d. vakare Rusijai priėmus sprendimą okupuoti Ukrainą Tautininkų sąjunga (TS) išplatino operatyvų pareiškimą smerkiantį agresyvius ir tarptautinę teisę pažeidžiančius Rusijos veiksmus ir ragindama Lietuvos valdžią imtis atitinkamų priemonių aukščiausiu valstybiniu lygiu: sukviesti „Gynybos Tarybą ir  imtis veiksmų Lietuvos nacionaliniam saugumui apginti, kreiptis į Jungtinių tautų organizaciją, Europos Sąjungos šalis ir NATO dėl neatidėliotinų veiksmų Europos ir pasaulio saugumui apginti, Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą sustabdyti“.


 

Skelbiame visą Tautininkų Sąjungos pareiškimo tekstą:

Nusikalstamas Rusijos režimas paskelbė karą Ukrainai – tai grėsmė visam pasauliui

Rusijos vadovybė pradėjo karinę invaziją į nepriklausomos šalies, Jungtinių Tautų organizacijos narės – Ukrainos Respublikos teritoriją, sulaužydama Rusijos tarptautinius įsipareigojimus, tarp jų – ir Budapešto memorandumą, kuriame Rusija kartu su kitomis branduolinį ginklą turinčiomis šalimis įsipareigojo gerbti Ukrainos sienų neliečiamybę bei jos teritorijos vientisumą.

Rusijos vadovybės mėginimai pateisinti savo veiksmus, prisidengiant buvusio jos prezidento Vyktoro Janukovyčiaus prašymais įsikišti į Ukrainos vidaus reikalus, o taip pat reikalavimais Ukrainai vykdyti susitarimus, kuriuos V. Janukovyčius pats sulaužė, bei kariškių užimtos vietinės Krymo tarybos pareiškimais  – tai ciniškas melas, dar aiškiau atskleidžiantis karinės agresijos įžūlumą ir nusikalstamą pobūdį. Rusijos veiksmus turėtų nedelsiant pasmerkti visos pasaulio tautos ir valstybės bei reikalauti pašalinti Rusijos kariuomenę iš Ukrainos teritorijos.

Tautininkų Sąjunga kviečia Lietuvos aukščiausius politikus kviesti Gynybos Tarybą ir  imtis veiksmų Lietuvos nacionaliniam saugumui apginti, kreiptis į Jungtinių tautų organizaciją, Europos Sąjungos šalis ir NATO dėl neatidėliotinų veiksmų Europos ir pasaulio saugumui apginti, Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą sustabdyti.

2014-03-01

Tautininkų Sąjungos pirmininkas
Julius Panka

www.alkas.lt