Aktualijos

Tomas Čyvas. Nedarykit iš musės dramblio – skraidantys drambliai pavojingi

Written by Redakcija · 1 min read
  Seimas antradienį nutarė sumažinti praėjimo į save rinkiminį barjerą iki 3 procentų. Visą dieną netyla raudos, nerimsta mistinio nerimo drebulys daugeliui politikų ir apžvalgininkų. Tikėtina, kad staugimas į žemės palydovą ir visas matomas kometas dar kiek laiko tęsis.

Dabar jau viskas, kaip rašoma. Seimą užplūs populistai, marginalūs kvailiai, Tėvynės išdavikai ir šiaip visokios neva padugnės. Tai seka iš švinktelėjusių ir dar blogai suprastų elitarinių teorijų. Jų mylėtojai, seniai išdidžiai vadinantys save valstybininkais, vėl traukia šią problemą, kaip princesė žirnį iš po dvylikos sluoksnių čiužinių. Kaukia, kad neva labai duria jiems į minkštas vietas. Čiužiniuose net ne pūkai, o naftalinas. Jo smarvė susuka galvą ir sukelia haliucinacijas. Ne kitaip.

Mat be ko nors prisiuostymo ar perrūkimo taip kliedėti neįmanoma. Trukdo aritmetika elementarioji. Dėliok taip, skaičiuok anaip, o visas problemos mastas – vienas arba du mandatai iš ne tų sąrašų, kurie valstybininkais save titulavusiems priimtini. 1 arba du visame Seime. Jie būtinai, žinoma, blogesni. Juk nei vieno kvailio, korupcionieriaus, perėjūno “teisinguose” sąrašuose nebūna? Juokaujate gal? Ar pavalgėte Pranckiečio ir Šimašiaus elgetoms pilstomos sriubos kur kažkas galimai negero įmaišyta?

Net jeigu teigtume, kad visi kvailiai balsuoja tik už tuos sąrašus, kurie dabar surenka daugiau nei 5 procentus, na ir kas? Rezultato įtaka politinio proceso kokybei ir bendrai krypčiai būtų ne daugiau reikšminga, negu drambliui čiulpinukas.

Bet dramblys iš musės vis tiek daromas. Lyg jo, skraidančio labai norėtųsi. Kas būtų, jei drambliai imtų skraidyti, pagalvokite, kai apdergs balandis. Ir nebekankinkite savęs šitais košmarais. Ir kitų negąsdinkite. Neklaidinkite.

Tikroji šios isterijos priežastis – chroniška nuo valdžios ir įtakos narkotikų apsvaigusiųjų neapykanta bet kam, ko jie nekontroliuoja. Kišenėje laikoma špyga demokratijai ir apsvaigimas nuo savo paties atvaizdo veidrodyje. Dar pasitarnauja ir gyvuliška baimė, kad tarp vieno ar dviejų “teoriškai neteisingų” bus tas, kuris užims jo paties sau numatytą vietą. Stipriai įtariu, kad Puteikis sušluodavęs kitados konservatoriams Klaipėdos “marginalų ir atmatų” balsus (jie tada nekvepėjo) yra tas pats Puteikis, kuris paskui Seime atsidūrė per kitą sąrašą. Ir Vareikis yra tas pats. Ir ūmai užsikonservavęs valstietis Džiugelis. Ir Matelis. Ir net Dagys konservatoriuose buvo toks pat Dagys, kaip socdemuose, socdemuose 2000 ir paskui konservatoriuose. Manyti, kad niekam tikę nuožmūs karjeristai, oportunistai ir bliūdo laižytojai pirmiausia veršis Seiman pro apatinę ribą neaišku ar sieksiančius sąrašus – esminė loginė klaida, ponai. Naudokite makaulę tiesioginei paskirčiai – galvokite ir suprasite, kodėl visad bus kaip tik atvirkščiai.

Taip kad nesielvartaukite,dėl smulkmenos, jog dar kažkas turės atstovą Seime. Svarbu, kad drambliai neskraidytų iš tikrųjų, o jei jie skraido jūsų valdžios narkotiko sutvertuose košmaruose – teiraukitės Verygos patarimų.

Pagarbiai,
Tomas Čyvas