Aktualijos

Tyli protesto akcija Čikagos miesto centre (papildyta)

Written by admin · 1 min read

Nuotr.: (iš kairės) Linas, Vitalijus, Vilija, Celine, Ligija, Vaida, Ramunė.

Pasinaudodami jau kelintus metus LR  generalinio konsulato Čikagoje organizuojama ,,Lietuvos diena“, sutarėme surengti dar vieną protesto akciją ir mes, ,,Tylios akcijos“ dalyviai ir organizatoriai. Be abejo, darbo diena, nepatogus pietų pertraukos metas daugeliui iš mūsų netiko. Atvykome tie, kurie galėjome lengviau susitvarkyti su darbais.

Daley plaza (aikštė), kurioje  pastoviai rengiamos įvairių tautų ,,dienos“, neretai sutraukdavo žiūrovų, tarp kurių –  šimtas kitas einančių pietauti žmonių  ir mūsų tautiečių, specialiai atvykusių į renginį. Deja, dėl nepalankaus oro  žiūrovai, atlikėjai persikelė į Teismo pastato vidų, kur ir įvyko ,,Lietuvos dienos“ koncertas… 

Dr. Vilija Ball

Na o mes, ,,šaunioji septyniukė“, kaip kažkas įvardijo, lauke su plakatais atkreipėme praeinančiųjų dėmesį. Ypač nemažai stabtelėjo, išreiškė pritarimą iš šio pastato išėjusių  juristų, advokatų, net vaikų teisių specialistų, perskaičiusių plakatų turinį.
 Psichologijos mokslų daktarė Vilija Ball turėjo parengusi keletą tekstų, kurie supažindino su  Garliavos mergaitės D. K. pagrobimu iš jos namų, padedant 240 policininkų. Ne vienas, išgirdęs šią šiurpią istoriją, susiėmė už galvos, nors pripažino, kad kova su pedofilija yra gana sudėtinga.

Linas Kevličius (nuotr. viršuje), auginantis dvi dukras, stovėjo kartu su mumis – jam ypač svarbi kova prieš pedofilus. Amerikietę Celine (nuotr. apačioje) sujaudino mažosios mergaitės istorija – ji palaiko mus ir protestuoja kartu. 

Nuotr.: Vitalijus 

Akcija truko tris valandas. Savo tikslą pasiekėme – dar kartą atkreipėme amerikiečių dėmesį į Lietuvos teisėsaugos sistemoje įsigalėjusią korupciją, teisinį nihilizmą. 
Po koncerto, besiskirstydamos kai kurios tautietės, tiesiai į akis rėžė, o viena net dusdama išrėkė: ,,Mums gėda, kad jūs taip žeminate Lietuvos vardą!“ ,,Jūs kovojate patys prieš save!“ Užklausiau – ar ne gėda, kad ,,Lietuvių dienoje“ lietuvių tautai atstovauja jaunuoliai, persirengę havajiečiais, ispanais, arlekinais… (nuotr. apačioje). Net rusiško kaimo ,,chebrytė“ su sintetinėmis skepetaitėmis, šokanti pagal lietuvišką muziką… 

Tiek to, komentarus palikime kitam kartui, o protesto akcijas ketiname rengti ir toliau. Sutarę laiką, gavę reikiamus leidimus, kviesime visus, kuriems ne vistiek, kas šiandien vyksta Lietuvoje. Kai už tiesos žodį iš darbo atleidžiami žurnalistai, kai pasinaudodama Garliavos mergaitės tragedija, korumpuota valdžia bando prastumti atominės energetikos projektą, kurio įgyvendinimo kaina tokia baisi, jog plaukai šiaušiasi! Nei mūsų, nei vaikaičiai šios skolos neišmokės. Kai pasaulis atsisako pasenusių reaktorių, Lietuva juos perka. Ne šiaip sau, o už skolintus milijardus ir net su palūkanomis. Protestuojame ir protestuosime prieš korumpuotą valdžią, nežinia kodėl jos saugomus ir dangstomus nusikaltėlius – pedofilus.
Tiesa turi nugalėti – mes už tiesą ir teisingumą!