Aktualijos

Valdas Vasiliauskas. Greta Nr. 2

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Valdas Vasiliauskas. Greta Nr. 2 Problemas skaičiuosime rudenį: Seimas vakar tyliai baigė pavasario sesiją, tartum pats sau atsibodęs ir pavargęs nuo rietenų bei keliamų sąmyšių, palikęs iki rugpjūčio 20 d. planuojamo neeilinio posėdžio Lietuvą su laikinąja senąja Vyriausybe.

Tik rudenį Ramūnas Karbauskis bandys į mišką išvežti ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kurį galima pavadinti Greta Nr.2. Mat tai dar viena problema, kurią ant savo galvos lygioje vietoje susikūrė pats R. Karbauskis.

Net jeigu V.Pranckietis politikoje tik truputį daugiau nei niekas, negalima su juo elgtis kaip dvarponiui su bernu. Buvo galima surasti kompromisą, tarkim, pasiūlius jam kitą garbingą postą. O dabar aplink jį buriasi šešėlinė tylioji vidinė opozicija, kuri kur kas pavojingesnė R.Karbauskiui nei oficialioji opozicija.

Žinoma, V.Pranckietis neturi nė vienos lyderio savybės, komiškai atrodo jo grasinimai mesti pirštinę rinkimuose R.Karbauskiui. Šešėlinės opozicijos lyderiai taip pat laikosi šešėlyje. Panašu, kad į V.Pranckiečio kurstomą lauželį vieną kitą malką įmeta ir premjeras Saulius Skvernelis.

Visi ženklai byloja, kad likusius pusantrų metų iki kadencijos pabaigos S.Skvernelis pasiryžęs ne bernauti „valstiečiams“ , o ponauti. Kiek premjerą saistys naujoji valdančiųjų koalicijos sutartis, kurią R.Karbauskis pavadino vertybe? Ar ji bus vertybė premjerui? Veikiausiai nelabai.

Ko galima tikėtis iš naujai persigrupavusios valdžios? Turbūt nieko gero.

Rudenį laukia dar vienas svarbus krašto politinio gyvenimo įvykis – rugsėjį įvyksiantys Seimo nario rinkimai Vilniaus Žirmūnų vienmandatėje apygardoje. Kuo išskirtinė ši apygarda? Čia kandidatuoja Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų partijai rinkimai taps Stalingradu, bent jau jos pirmininkui Gintautui Paluckui tai bus gyvenimo ir mirties klausimas. Laimėjęs Seimo nario mandatą jis žymiai sustiprintų ir parlamento opoziciją, ir Socialdemokratų partiją, pralaimėjęs – didžiausiam Gedimino Kirkilo džiaugsmui – prarastų viską . Tai tikras lošimas va banque.

Tik rudenį politinio lauko žaidėjai įvertins dar vieną įvykį, kurio vasarą net nepastebėjo. Tai „Lietuvos ryto“ nuostolingos televizijos pardavimas. Kaip tik tuo pačiu metu visuomeninis transliuotojas, paklusdamas įstatymui, atsisakė reklamos. Ar reklama su laidų prodiuseriais nepersikels į naujų savininkų valdomą „Lietuvos ryto“ TV? Ir kokios pajėgos čia telkiasi – Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, „Delfi“ ir t.t. Kai komercinės TV piktinosi, kad LRT suteikta monopolija transliuoti G.Nausėdos inauguraciją, patyliukais naujųjų savininkų „Lietuvos ryto“ TV tiesiogiai prezidentines iškilmes transliavo drauge su LRT kaip visuomeninio transliuotojo pusseserė.

Taigi, kitų metų Seimo rinkimams jau pasiruošta.