Aktualijos

Valdas Vižinis. Jei Nausėda gyvena teisinėje valstybėje, tai kodėl žmonės iki šiol turi rimtų priežasčių manyti absoliučiai priešingai?

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Valdas Vižinis. Jei Nausėda gyvena teisinėje valstybėje, tai kodėl žmonės iki šiol turi rimtų priežasčių manyti absoliučiai priešingai? Neringos Venckienės tėvai gavo atsakymą prezidento. Ačiū už laišką. Nu, nieko negaliu padaryt – parašė Nausėda.

Prezidentas savo rašte atsipūtęs – girdi, ikiteisminius tyrimus Lietuvoje organizuoja ir jiems vadovauja prokurorai, kurie yra paklusnūs tik įstatymams ir Konstitucijai, o teisingumą vykdo teismai.

Su tuo, žinoma, sutiksime. Nurašyta nuo Konstitucijos. O toliau dėstysim ir faktus, kuriems vieta kitame reikšmingame dokumente – Lietuvos Antikonstitucijoje.

Taigi, mielam skaitytojui priminsiu: Seimo komisijos nustatyta – 9 prokurorai savo veiksmais (kuriuos kitaip nei nusikalstamais vargu ar gali vadinti) vengė pedofilijos bylos tyrimo ar netyrė jos. Tai darė pareigūnai, kuriuos prezidentas vadina paklusniais Konstitucijai. Prie tų devynių dar pridėčiau prokurorą R. Jancevičių, kuris baigęs teisinį šeimos persekiojimą ir patvarkęs kitus MGB reikalus, išėjo dirbti MG Baltic koncernui. Na, ir nuolatinį paklusnumą demonstravusį buvusį Kauno vyr. prokurorą Betingį, veržte besiveržusį atgal į Kauno prokuratūrą. Būti paklusnus, ne kitaip. Tai jo pavaldiniai metai iš metų paklusniai Konstitucijai sistemingai persekiojo Klonio gynėjus.

Taip šių bylos netyrusių įstatymui ir Konstitucijai paklusnių prokurorų pastangomis netirta byla atsidūrė teisme ir teismas primėmė taip trokštamą keliems elito dėdėms sprendimą – PEDOFILIJOS NEBUVO.

O mirtys? Niekai. Visko gyvenime pasitaiko: ir sumuštam paspringti ant ežero kranto, ir baloj paskęsti. Už šituos dalykus tegul atsako aklasis.

Dabar apie teisingumą, kurių vykdytojų gera dešimtis nušalinti nuo darbo. Už kalakutą ir eurus. Tai šiais, 2019-aisiais. O tada, 2012-aisiais? Kiek jų sprendimai kainavo tada ir kaip, jei ne klanu, juos galima buvo vadinti. Na, taip. Sutinku ne visi. Tačiau reikia būti labai naiviam, galvojant apie teisėjų korpuso tyrumą sprendžiant bylas, ypač – tokio rezonanso. Valstybinės reikšmės baudžiamojoje byloje. Ir apie valdžios interesą jos baigtumu: nieko tokio nebuvo, viskas išgalvota, žmonės raminkitės.

Teisėjai – neatsiejama valdžios dalis. Kitoks sprendimas – ėjimas prieš valdžią, t.y. pieš save – tiesiog neįsivaizduotinas esant tokiam teismų pažeidžiamumui, kuris klestėjo iki šiol, kol visuomenė sužinojo apie pirmus teisėjų kyšininkų nušalinimus.

Viliuosi, prezidentas pakankamai raštingas išvadoms – Lietuvoje Konstitucija tėra rašytinis dokumentas. Realius įvykius apsprendžia žmonių veikla.

Ir jei Nausėda gyvena teisinėje valstybėje, kaip teigia atsiųstame rašte, tai kodėl žmonės iki šiol turi rimtų priežasčių manyti absoliučiai priešingai?

O jei kas mano, kad viskas sutvarkyta, tai tiems galiu atsakyti – Klonio įvykiai yra iš nesibaigiančių sąrašo. Ir atgyti gali dar galingesne jėga.

Kol nepaaiškės tiesa.