Šį šeštadienį, lapkričio 17 dieną, sukanka pusmetis, kai 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.
Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką (prezidentei D. Grybauskaitei pateiktas komisijos išvadas, taip pat pilną jų tekstą ir dokumentus skelbėme ČIA – ekspertai.eu).
Gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Deja, iki šiol tai nėra padaryta.
Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais.
Tai ilgiausia nepriklausomybės metais vykstanti pilietinio protesto akcija. Jos dalyviai nuolat ragino ir ragina Respublikos Prezidentę atskleisti masinio smurto akto organizatorius ir pasirūpinti smurtą patyrusio vaiko likimu.
Šį šeštadienį laisvieji menininkai ir kiti „Tie-SOS!“ sambūrio nariai kviečia piliečius paminėti Garliavos antpuolio pusmetį: lapkričio 17 dieną, 12 valandą, greta Simono Daukanto aikštės esančioje Vilniaus Šv. Kryžiaus (Bonifratrų) bažnyčioje bus aukojamos Šventosios Mišios už Lietuvą ir laisvę, o 13 valandą Simono Daukanto aikštėje vyks pilietinė meninė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Jos metu bus atliktas naujas žinomo dailininko Gitenio Umbraso meno kūrinys ir taip išsakytas pilietinis protestas prieš valdžios savivalę ir smurtą, ginama Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.
Rašytojas Liudvikas Jakimavičius ir Seimo narys Naglis Puteikis šį renginį suderino su Vilniaus miesto savivaldybe.
-.-.-.-.-.-.-.-
Mįslingas policijos pareiškimas
Praėjus pusmečiui nuo masinio smurto Garliavoje ir vaiko prievartinio išvežimo iš gimtųjų namų, Lietuvos policija žiniasklaidai pasiuntė mįslingą pranešimą.
Pranešimo tekstą Tiesos.lt redakcija skelbia iš naujienų portalo Alfa.lt: http://www.alfa.lt/straipsnis/15066672/Policija..valstybes.saugomi.asmenys.jauciasi.gerai=2012-11-16_15-22/
Pastaruoju metu kai kuriose žiniasklaidos priemonėse vėl bandoma eskaluoti valstybės saugomų asmenų temą.
Valstybės saugomos L. Stankūnaitė ir jos dukra, kurių apsaugą vykdo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, jaučiasi gerai, yra sveikos, joms sudarytos geros gyvenimo ir socializacijos sąlygos.
Abi gyvena normalų, įprastą mamos ir dukters gyvenimą. Mergaitė tęsia mokslus mokykloje, lanko norimus užklasinės veiklos būrelius, pramogauja ir bendrauja su klasės draugais ir kitais bendraamžiais.
Redakciją nustebino, kad šį kartą apie smurtą patyrusios Garliavos mergaitės gerą savijautą ir sveikatą visuomenei praneša nebe Seimo narės Vilija Abramikienė ir Virginija Baltraitienė, su VSD sutikimu gabentos į valstybės įslaptintą vietą iškart po vaiko poėmio, nebe mergaitės motina, kurios vardu žiniasklaidai buvo siunčiami idiliški filmukai, nebe jos seneliai Stankūnai, pasakoję išskirtiniams žurnalistams apie laimingos vaikaitės rašomus laiškus, nebe mergaitę jėga iš namų išnešęs advokatas Gintaras Černiauskas, viešumoje vaidinęs rūpestingo patėvio vaidmenį, bet anoniminis Lietuvos policininkas. Keista: kodėl apie sėkmingą mergaitės „socializaciją“ nieko viešai nepasako vaikų psichologas, o apie jos sveikatą – vaikų gydytojas? Kodėl „geromis socializacijos sąlygomis“ gyvenančiai Garliavos mergaitei visą pusmetį neleidžiama nei telefonu, nei internetu susisiekti su ją auginusiais seneliais ir laisvėje likusiais bendraamžiais draugais?
Tiesos.lt redakcija paprašė pedagogų pakomentuoti anoniminio policininko pareiškimą. Pasak jų, jei policija sako tiesą, Garliavos mergaitė galėtų tęsti mokslus ir bendrauti su bendraamžiais tik specialioje uždaroje ugdymo įstaigoje, kurios visi darbuotojai turi VSD sutikimą susipažinti su valstybės paslaptimi, o mokiniai dėl raidos sutrikimų ir izoliacijos niekam negali papasakoti apie naują bendramokslę.
Tiesos.lt