Aktualijos

Valstybės užvaldymas: apsigink, Lietuva (V)

Written by admin · 3 min read

Pergalės niekada nebūna visiškos, tad laimėtojas negali su niekuo nesiskaityti ir ypač negali nepaisyti teisingumo. Niccolo Machiavelli, „Valdovas“.

Valstybės saugumo departamento (VSD) pulkininkas Vytautas Pociūnas ketino padaryti ką tik įmanoma, kad visi viską apie juos sužinotų. Pulkininkas buvo pirmasis, bandęs juos išvilkti į dienos šviesą. Todėl jam atkirtis ir buvo žiauriausias: Lietuvos karininką žiauriai nužudė, šmeižė po mirties, niekino.

Politikai karininkus pardavė

VSD kontržvalgybos pulkininkas Vytautas Damulis ir pulkininkas leitenantas Kastytis Braziulis tęsė V.Pociūno kovą ir savo tyrimu atskleidė jų priešišką Lietuvai veiklą, kurią finansuoja Rusija ir jos žvalgyba, taip pat ir nužudyto pareigūno V.Pociūno pomirtinį šmeižtą.

Kontržvalgybos karininkai buvo ištrenkti į gatvę, apšmeižti, iki šiol trukdoma jiems įsidarbinti ir laisvai gyventi. Nors ir buvo pasakyta daug gražių žodžių, valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai nė piršto nepakrutino, kad būtų atkurta teisybė.

Vidaus tarnybos generolas Vitalijus Gailius ir jo bendražygis majoras Vytautas Giržadas, dirbdami Kriminalinės policijos biure ir vėliau vadovaudami Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), tirdami nužudyto tarnybines pareigas einančio saugumo karininko V.Pociūno ir muitinės bei policijos pareigūnų, gynusių Lietuvos valstybės sieną ir jos nepriklausomybę Medininkuose, žudynių bylas, atlikdami korupcijos ir finansinių aferų, padariusių beveik milijardo litų vertės žalą valstybės biudžetui, tyrimus smogė šios grupuotės ir jos rėmėjų Rusijoje interesams, užčiuopė ir identifikavo šį tinklą bei jo kolaborantus valstybės ir teisėsaugos institucijose.

Ir šie karininkai krito nelygioje kovoje su korumpuotu klanu, su kuriuo jie bandė kovoti ir nuo jo ginti valstybę bei jos piliečius. Ir vėl konservatoriai lojalius duotai priesaikai ir valstybei karininkus gins tik žodžiais, ar šį kartą – iki galo.

Kriminalinės policijos biuras, kuris per dešimtmetį įveikė visus pavojingiausius ir žiauriausius krašto nusikalstamus susivienijimus, ištyrė šimtus nužudymų, išgelbėjo daugybę gyvybių, šio klano marionečių naujojoje Policijos departamento vadovybėje įsakymu šiuo metu yra išformuojamas ir išvis likviduojamas.

Tik kelios dienos liko, kol bus paskirta nauja, klanui lojali FNTT vadovybė, ir teisėsauga bus galutinai užvaldyta. Nors jų pusėje didžiulė jėga, milžiniški pinigai ir net pati prezidentūra, tačiau atleistų ir net nužudytų Lietuvos karininkų pusėje – tiesa ir garbė.

Nepradėtos svarbiausios pertvarkos

Save „valstybininkų“ klanu vadinanti organizuota grupė asmenų, užvaldžiusių Valdo Adamkaus prezidentūrą, VSD ir Užsienio reikalų ministeriją (URM), ilgus metus plėtė savo įtaką įvairiose valstybės valdžios įstaigose ir institucijose. Po pulkininko V.Pociūno nužudymo Breste pradėtas parlamentinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei kiti tyrimai atskleidė šią jų sukurtą sistemą.

Po Seimo ir prezidento rinkimų šis slaptas tinklas patyrė nemenkų nuostolių, tačiau sugebėjo atsitraukti, pergrupuoti jėgas ir vėl puola Lietuvą. Andriaus Kubiliaus vadovaujama politinė dauguma ėmėsi ekonominių ir finansinių reformų, tačiau, nors ir žadėjo, nepradėjo jokių pertvarkų teismų, teisėtvarkos ir nacionalinio saugumo srityse. Už tai dabar moka valstybė ir visuomenė. „Valstybininkų“ grupuotė sugebėjo infiltruoti į Dalios Grybauskaitės patarėjų komandą ir į svarbiausius postus nacionalinio saugumo srityje delegavo savo bendrininkus. Prezidentė D.Grybauskaitė tapo apsupta ir jų valdoma įkaite. „Sustrateguota“ partnerystė su prezidento institucija leido pasiekti stulbinamų rezultatų užvaldant teisėsaugą, žiniasklaidą, teismus ir kitas valstybės institucijas, tuo „valstybininkai“ negalėjo pasigirti net valdant prezidentui V.Adamkui.

Teisėsaugos užvaldymas
Ypač pavojingas valstybės ateičiai – visiškas teisėsaugos užvaldymas.

Kaip ir anksčiau, „motininė“ institucija išlieka VSD ir prezidentūros nacionalinio saugumo patarėjų grupė, kuriai vadovauja Jonas Markevičius. Nuo „gaidžio sindromo“, pakartojant žinomo gydytojo Gedimino Degučio „diagnozę“, kenčiantis VSD generalinis direktorius Gediminas Grina nėra tikrasis departamento vadovas. VSD faktiškai vadovauja Romualdas Vaišnoras, Seimo vicepirmininko Algio Čapliko patarėjo ir vieną reikšmingiausių vaidmenų „valstybininkų“ klane turinčio Dainiaus Dabašinsko ilgametis parankinis.

Po vadinamųjų pertvarkų VSD „valstybininkų“ įtaka tik sustiprėjo. VSD Koordinacinės valdybos, kuruojančios visus operatyvinius padalinius, viršininku paskirtas Aidis Meželis, pasižymėjęs vykdant įvairias neteisėtas operacijas prieš V.Pociūno išsiuntimą tyrusį Seimą, VSD korupciją viešinusius žurnalistus, politines partijas ir visuomenines organizacijas. Per A.Meželį palaikomi ir kontaktai su kitomis teisėsaugos bei teisėtvarkos institucijomis.

„Valstybininkų“ grupuotė į savo neteisėtą įtaką perėmė ne tik prezidento institucijos skiriamas institucijas (VSD, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Generalinę prokuratūrą), bet ir Vyriausybės reguliavimo srityje esančius operatyvinės veiklos subjektus. Tai vykdoma per susikompromitavusį ir pažeidžiamą liberalcentristų vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir D.Dabašinsko deleguotą vidaus reikalų viceministrą, kuruojantį visas Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldžias teisėsaugos institucijas, Mindaugą Ladigą.

Pašalinus FNTT vadovus, sutarta jos direktoriumi skirti D.Dabašinsko ir R.Vaišnoro bendramokslį FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriaus viršininką Kęstutį Jucevičių, kurio kandidatūrą remia ir prezidentės patarėjas J.Markevičius. FNTT direktoriaus pavaduotoju – FNTT Analizės ir prevencijos valdybos viršininką Igorį Kržeckovskį. Šis palaiko labai intensyvius santykius su buvusio teisingumo ministro Vytauto Markevičiaus ir jo partnerio Vlado Gerasičkino advokatų kontora. Tai yra fiksuota tiek STT, tiek FNTT operatyvinių padalinių. I.Kržeckovskis turi ir dar vieną užtarėją prezidentūroje – vyriausiąjį patarėją ekonomikos klausimais Nerijų Udrėną, su kuriuo V.Gerasičkinas ir N.Udrėnas prestižiniame Vilniaus privačių vilų rajone yra kaimynai. Gal VSD galėtų visuomenei atskleisti, kokiu tikslu I.Kržeckovskis nuolat skraido į Maskvą ir kur dirba jauna moteris, romantiškai priimanti NATO valstybės būsimą FNTT vadovą savo bute?

Infiltravęsi į prezidentūrą, visiškai užvaldę VSD, Generalinę prokuratūrą, VRM, turintys įtakingų agentų STT ir Policijos departamente, jie ėmėsi FNTT. Tačiau neįvertino vienintelio – tiesos ir visuomenės galios. Tūkstantinis protestas prie prezidentūros, reikalaujantis atleisti susikompromitavusį vidaus reikalų ministrą R.Palaitį ir grąžinti FNTT vadovus V.Gailių ir V.Giržadą į pareigas, vis augantis žmonių pasipiktinimas prezidentės D.Grybauskaitės sprendimu netenkinti ministro pirmininko A.Kubiliaus teikimo atleisti ministrą R.Palaitį ir šį šeštadienį prie Seimo 14 val. rengiamas mitingas, reikalaujantis apginti teisingumą, šiai gaujai kelia baimę.

Apsigink, Lietuva.

Valdovui, kuris iš prigimties nėra protingas, neįmanoma gerai patarti, nebent jis atsitiktinai paveda visus valstybės reikalus tvarkyti kokiam nors vienam gudriam žmogui. Tokiu atveju viskas klostysis gerai, bet neilgai, nes toks valdytojas netrukus pats pasiglemš jo valdžią.
Niccolo Machiavelli

Tiesos.lt