Aktualijos

Vidas Rachlevičius. Drama su grotesko, komedijos ir absurdo teatro elementais

Written by Redakcija · 1 min read

Vidas Rachlevičius. Drama su grotesko, komedijos ir absurdo teatro elementais

Tie, kurie bent kažkiek pasidomi tuo, kas vyksta už tvoros ir geba kritiškai mąstyti, aiškiai mato, kad dabar pasaulis išgyvena naują veidmainystės dramą su grotesko, komedijos ir absurdo teatro elementais. Gamtinių dujų ir naftos kainos muša rekordus, dramatiškai kyla sąskaitos už šildymą, bent dešimt ES šalių reikalauja, kad investicijos į dujų sektorių būtų finansuojamos iš „žaliosios revoliucijos“ milijardinių fondų.

Anglys vėl paklausios kaip niekada, o Kinija užkūrė tokius anglimi kūrenamus galingumus, kurie pranoksta viso pasaulio kartu sudėjus. Kol atšilistai šoko ritualinius šokius ir traukė apokaliptines giesmes apie atšilimą, kurį, anot jų, neabejotinai – o kam abejoti, jei ant stalo tokie pinigai – sukėlė žmogaus veikla, gamta nusprendė nelaukti ir įnešti komedijos elementų į šį  globalų spektaklį: net ir Lietuvoje jau rugsėjį pradėta reikalauti pradėti šildymo sezoną. Prognozės energetikos sektoriui ir kainoms labai jau nepalankios ir jau dabar kalbama, kad įvairiose šalyse nemažai namų ūkių nesugebės susimokėti sąskaitų. Ir štai tokiomis dramatiškomis aplinkybėmis po kelių savaičių Glazge vyks Jungtinių Tautų klimato konferencija, kurioje laukiama pasaulio lyderių taip pat ir garsenybių, kurie suskris privačiais lėktuvais ir skaitys pamokslus apie klimato kaitą. Labai bus įdomu stebėti, kaip tie ponai ir ponios, nutaisę rimtus veidus aiškins, kaip reikia gelbėti pasaulį. Įdomu, ar į ją atvyks vienas iš „atšilimo“ aktyvistų, buvęs JAV prezidentas B. Obama, kuris parodė pilietišką pavyzdį ir įsigijo naują namą tiesiog ant vandenyno kranto. Gal žmogus tiesiog pamiršo, kad vandenyno lygis sparčiai kyla?

„Esu tvirtai įsitikinęs, jog ateitis parodys, kad visa ši isterija dėl klimato kaitos buvo išgalvota“, – konferencijos išvakarėse kalba Patrickas Moore’as, gamtosaugai itin atsidavęs žmogus, vienas iš „Greenpeace“ įkūrėjų ir buvusių prezidentų. Jis visada tvirtai pasisakė už planetos, kurioje gyvename, apsaugą. Po to, kai į jo įkurtą organizaciją įsimetė ir ją užvaldė naujieji marksistai, pakeitę „Greenpeace“ tikslus, jis paliko ją. Panaši padėtis ir daugumoje kitų aplinkosauginių organizacijų, kurios tapo radikalios kairės politinėmis – kovinėmis grupėmis. Pastaraisiais mėnesiais Britaniją kraupina nauja organizacija “Insulate Britain”, kurios nariai piko valandomis voliojasi judriausiuose keliuose ir magistralėse.