Aktualijos

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Written by Redakcija · 1 min read

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas Galima kiek nori ginčytis – ilgai ir protingai, karštai ir pakeltais balsais – apie Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninės komplekso plėtros koncepciją, bet vis tiek bus nepatenkintų. Kaip ir dėl Valdovų rūmų.

Bet aš ne apie tai.

Štai namas Londone, aš pro jį praeinu kasdien. Jis visiškai naujas, nekilnojamojo turto vystytojas „Berkeley“, ėmęsis viso rajono, jį ką tik pastatė nuo nulio, viduje dar vyksta baigiamieji apdailos darbai, o aplinka jau išpuoselėta iki smulkmenų.

Kodėl jis toks? Todėl, kad tokie yra aplinkiniai pastatai, todėl, kad toks yra viso rajono kontekstas. Todėl, kai vyrauja sveikas protas ir padorumas, niekam nereikia nei tarptautinių konkursų, nei visuomenės pritarimų, nei komisijų, nei tos visos nuomonių kakofonijos.

KOMENTARAI:

Raigerdas       2019-10-10 19:24

Gerbiamas Vidas Rachlevičius, kaip visada, dėlioja savo mintis trumpai ir aiškiai: “Todėl, kai vyrauja sveikas protas ir padorumas, niekam nereikia nei tarptautinių konkursų, nei visuomenės pritarimų, nei komisijų, nei tos visos nuomonių kakofonijos”. Bet kur jūs dėsite tiek daug visokių komisijų, kurios yra prikritusios prie valstybės papo? Sveikas protas ir padorumas yra Jungtinėje Karalystėje, o pas mus jis nereikalingas, panašiai kaip ir Rusijoje. Jeigu šitie du dalykai būtų reikalingi mūsų valstybėje, tada niekas į nebėgtų į tą JK. Jeigu šitie du dalykai būtų naudojami, tada mūsų valstybė būtų tarp pirmaujančių Europoje. O jeigu trūksta to sveiko proto ir padorumo, tai turime tai, ką turime. Ir iš kur jį dabar paimti? Organizmui, jeigu trūksta vitaminų, tai vadiname avitaminoze. Avitaminozės pasekmės yra atsirandančios ligos, kurios gali virsti chroniškomis ligomis. Tai iš kur paimti tą sveiką protą ir padorumą, jeigu jo trūksta? Didesnė visuomenės dalis, deja, nesupranta, todėl renka tokius į valdžią, pas kuriuos to padorumo yra didžiausias trūkumas, nors proto ten kartais ir šiek tiek yra. Bet Vidas Rachlevičius kalba apie sveiką protą. Štai čia jau su tokiu dalyku yra sunkiau, nes jeigu jūs apklausite Seimo narius, kas yra sveikas protas, tai galima garantuoti, kad daugiau kaip pusė iš jų nusišnekėtų iki visiškų nesąmonių. O jeigu paklausite juos apie padorumą, tai čia jiems visiškai nesuprantamas reiškinys, kuris jiems reikalingas, kaip jiems atrodo, kaip šuniui penkta koja. Todėl turime, ką turime, juk neperauklėsi mūsų Seimo narių, nes jie pas mus išrinkti kaip “GERIAUSI”, kurie apie sveiką protą neturi jokio supratimo, ir kas baisiausia, kad jie nieko net žinoti nenori apie tą sveiką protą. Pabandykite Jurgį Razmą įtikinti, kad padorumas turi būti Seimo nario norma, kaip ir sveikas protas taip pat. Jis niekada tuo nepatikės. Jeigu JK paveikslas, kuriame pavaizduoti parlamento nariai beždžionėmis, buvo nupirktas už 11 milijonų svarų sterlingų, tai kokiais gyvūnais turėtų būti pavaizduoti mūsų Seimo nariai, kad už tokį paveikslą kas nors sumokėtų nors milijoną eurų?

Žodžio laisvė…       2019-10-10 12:13

Ačiū autoriui už pamokantį pavyzdį ir parodytą kultūros lygį.Todėl ir bėga lietuviai ten,kur žmogus yra didžiausia pasaulio vertybė.Mieli broliai ir sesės lietuviai,mokykimės iš pasaulio civilizacijos pasiekimų.