Aktualijos

Vidmantas Misevičius. Šeimų maršo akcentai: „Negerai, kai valstybę valdo vištgaidžiai”

Written by Redakcija · 3 min read

Nepaisant valdžios ir jai tarnaujančios sisteminės žiniasklaidos bei įvairių įtakotukų drabstymosi purvais ir grasinimais, Didysis Šeimos gynimo maršas 2022 ne tik įvyko, bet ir sutraukė daugybę pasisakančių už tradicines, konstituciškai įteisintas, vertybes. Kaip organizatoriai ir žadėjo, tai buvo ne tiek politinis renginys, kiek didelė, draugiška šeimų iškyla. Žmones ne skaldanti, o vienijanti šventė.

Scenoje – žinomi veidai

Renginys prasidėjo Lietuvos himno giedojimu, kuriam akompanavo smuikininkas Vilhelmas Čepinskas, vėliau pasirodęs scenoje kartu su sutuoktine Viktorija.

Trumpas sveikinimo kalbas pasakė LŠS atstovai Raimondas Grinevičius ir Vitolda Račkova, sveikinimų buvo sulaukta iš Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Latvijos, Nyderlandų ir kitų šalių.

Savo mintimis apie tai, kas laukia Lietuvos, jeigu nebus keičiama dabartinė politika, pasidalino Tėvų forumo atstovas Darius Trečiakauskas ir socialinių mokslų daktarė Rasa Čepaitienė.

Kalbą sakė ir šiuo metu esantiems valdžioje kritikos negailėjo buvęs kariuomenės vadas, atsargos generolas leitenantas Valdas Tutkus. Ypatingai jis kritikavo valdančiuosius tiek dėl nevykusios ekonominės politikos, tiek dėl sieko, bet kokia kaina, įtraukti Lietuvą į karą su Rusija, nors tokiems veiksmams nepritaria nei vyriausias karinių pajėgų vadas, nei kažką panašaus organizuoja Europos Sąjunga.

Lietuvai už paramą ir palaikymą padėkojo iš Mariupolio atvykęs Sergejus.

Tarptautinio studentų susivienijimo vadovas Kęstutis Juočeris padėkoje visiems atvykusiems už tai, kad jie, nepaisant valdžios ir sisteminės žiniasklaidos puolimo, susirinko Jadagonyse. Taip pat jis priminė, kad Konstitucijoje yra labai aiškiai apibrėžta šeimos, kurią sudaro vyras ir moteris, sąvoka.

Oficialią renginio dalį užbaigė LŠS tarybos narys Algimantas Rusteika, pristatydamas specialiai šiai progai parengtą rezoliuciją.

Pačioje šventėje apsilankė gydytojas iš Marijampolės Gediminas Akelaitis, visuomenininkas Arnas Klivečka, buvęs Vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius, teisininkas Kęstutis Skrebys, politikai Aidas Gedvilas bei Mindaugas Puidokas ir kt.

Mūsų tikslas – vienyti Lietuvą

„Pušyno poilsiavietės” savininkė Ina atsakydama į klausimą apie pastarojo meto puolimą, jį įvertino kaip savotišką reklamą.

„Nepaisom išsakytų grasinimų ir abejojam ar tai kaip nors atsilieps mūsų verslui. Tiksliau, atsiliepti gali teigiamai, nes dabar apie mus išgirdo ir tie, kurie niekada nebuvo girdėję apie Jadagonis”, – optimistiškai buvo nusiteikus moteris.

Taip pat ji akcentavo, kad nieko neteisėto ar nelegalaus jų poilsinėje nevyksta.

„Mes priimame visus, kurie tik nori pailsėti, surengti šventę, suorganizuoti renginį ir t.t. Tiksliau, niekada nepriimsime tų, kurie mojuoja raudonomis vėliavomis arba bando propaguoti antiįstatymiškas, prieš valstybę nukreiptas idėjas, – patikslino Ina. – O visi kiti yra laukiami. Taip darome, nes siekiame suvienyti per pastaruosius porą metų išdraskytą ir toliau skaldomą Lietuvą. Susiskaldymo mūsų tėvynėje net per daug, todėl būtų labai gerai, kad pagaliau žmonės pradėtų vienytis. Ir jeigu pastarasis renginys prie to prisidės, tai tik į gerą”.

Negerai, kai valstybę valdo vištgaidžiai

Renginyje pakalbintas rekordininkas, stipriausios barzdos savininkas Antanas Kontrimas, teigė, kad tokių renginių, kaip Šeimų šventės šiandieninei Lietuvai ypač reikia.

„Baisu, kas darosi valstybėje, kurią šiuo metu valdo vištgaidžiai, kurių vienas smegenų pusrutulis nesutaria su kitu. Jie atvirai stumia šalį į pražūtį. Lietuvių kalba naikinama, žemaičių ribojama, šeimos – valstybės pagrindas, naikinamos. Mes, vyresni, gal dar nugyvensime normalų gyvenimą, bet jaunimo gaila. Jie greitai persiima įvairiomis „moderniomis” idėjomis, o kai suvokia, kur šios veda, jau būna per vėlu”, – pastebėjimais dalinosi telšiškis.

Paklausus apie renginio drabstymą purvais, jis nusijuokė.

„Kai toks dvaras, tai nereikėtų stebėtis, kad ir grandininiai dvaršuniai, visokie valinskai ar tapinai, analogiški. Tik šitie jau yra žinomi ir jų lojimas yra nuspėjamas. Gerokai pavojingesni dvaršuniai-pasalūnai, Jie šiandien tau šypsosi, o rytoj gali kąsti į koją. Artėjant renginiui tapo dar aiškiau, kas yra kas, todėl nuo šiol bus lengviau žinoti, kam tokie lojikai iš tikro dirba, – sarkastiškai situaciją įvertino A.Kontrimas. – Kažką jų lojimas išgąsdino. Va vieni renginiui palapinių pagailėjo, kiti išsigando ir neskyrė greitosios pagalbos automobilio. Ką tai rodo? Mažesni žmogeliai įbauginti, o jiems vadovauja myžaltaškiai, kurie bijo kažką pasakyti savo viršininkams. Taip ir ritamės į prarają. Belieka tikėtis, kad Lietuvos šeimų sąjūdis taps atsvara visam dabartiniam chaosui, todėl juos ir jų idėjoms pritariančius būtina palaikyti. Tas ir lėmė, kad tiek aš, tiek daugybė kitų šiandien sėdome į automobilius ir atvykome į Jadagonis”.

Šeimoms iškilęs pavojus

Panašias mintis išsakė ir į Didijį šeimos gynimo maršą su kalyte Pupa atvykę Mindaugas bei Liepa. Pasak jaunuolių, pavojus tradicinei šeimai, dėl valdančiųjų vykdomos politikos, Lietuvoje kilęs jau seniai, tačiau dalis visuomenės to vis dar linkę nepastebėti arba sąmoningai tai ignoruoja.

„Greičiausiai taip yra todėl, kad žmonės vis dar tikti tuo, ką sako oficialioji žiniasklaida, o niekam ne paslaptis, kokias pažiūras ji propaguoja, – svarstė Mindaugas. – Taip suformuojamas informacinis vakuumas, kurį dabar bandoma tikslingai išnaudoti. Kai kurie mano giminaičiai, sužinoję kur važiuojam, supyko ant manęs ir net pasmerkė, nes esą vykstu ne pas tuos. Tačiau čia – tik jų nuomonė. Mes esame už tradicinę šeimą, už tradicinių vertybių puoselėjimą ir kadangi šis renginys yra skirtas būtent tam, šiandien mes esame čia”.

respublika.lt