Aktualijos

Vidmantas Misevičius. Sostinės centre tūkstančiai žmonių: Rūšiavimui ne!

Written by Redakcija · 2 min read

Pirmą kartą Lietuvos gyventojai į tarptautinį, 50-yje pasaulio šalių vykusį mitingą buvo sukviesti šių metų kovą. Nepaisant visų vėlesnių protestų, situacija nepasikeitė, todėl šiandien žmonės vėl susirinko į sostinės Katedros aikštę, kur prasidėjo visus žemynus apimanti protesto akcija. Negalinčius atvykti organizatoriai ragina protestuoti prie savo miestų savivaldybių. 

Mitingo aprašyme akcijos organizatoriai dar kartą priminė, kad delsti nebegalima:

„Mus žudo baimė, nuolankumas ir laikas, kurio turime kiekvieną dieną vis mažiau. Nebegalime laukti, kol miegantys atsibus. Jau labai daug praradom – žmogiškumą, Konstituciją, gyvybes…

Ko dar esame pasirengę atsisakyti ir ką prarasti, jeigu tylėsime? Blogis triumfuoja tik tada, – kai geri žmonės nedaro nieko. Tad kilkime, nenuleiskime rankų ir nepasiduokime tol, kol nepasieksime savo tikslų!

Lietuva jungiasi prie pasaulinės protestų demonstracijos. Lietuvoje lapkričio 20 dieną žmonės protesto akcijas rengs visuose miestuose prie savivaldybių.

Scenarijus:

Žmonės planuoja sustoti į gyvus protesto žodžius. 14:00 val. eisena trauks pagrindine miesto gatve Vyriausybės link, ten paliks laidotuvių vainiką ir uždegs gedulo žvakes. Tautai ši Vyriausybė – mirusi.

Aplankius minėtą vietą, eitynės grįš prie prezidentūros, kur bus kreiptasi į Lietuvos prezidentą. Bus ir neįprastų protesto priemonių, kad prezidentas atkreiptų dėmesį ne tik į LGBT merginos mamą, bet ir į daugumos Lietuvos žmonių nuolat ir grubiai pažeidžiamas konstitucines teises.

Austrija prašo paramos
Šalies valdžios kovidinei politikai nepritariantys Austrijos visuomenininkai kreipėsi į pasaulio gyventojus, prašydami jų paramos ir palaikymo.

„Šalyje paskelbtas karantinas visiems nevakcinuotiems, planuojama pradėti skiepyti 5 – 12 metų amžiaus vaikus ir pradėta prievartinė žmonių vakcinaciją. Mums reikia jūsų pagalbos! Atvykite į Vieną arba organizuokite solidarumo protestus savo šalyje!” – rašoma jų išplatintame pranešime.

13:45 Katedros aikštė jau pilna žmonių ir jie vis dar renkasi.

13:55 Žmonės aikštėje  sustojo į didžiulį kryžių, skirtą Vyriausybės laidotuvėms.

14:05 Protestuotojai pamažu rikiuojasi ir ruošiasi eiti Gedimino prospektu Vyriausybės link.

14:10 Eisena pajuda link Vyriausybės. Eisenoje matomi ir Seimo nariai – Mindaugas Puikodas bei Aidas Gedvilas, viešąją tvarką užtikrina policijos pareigūnai.

14:20 Protestuotojai pasiekė Vyriausybę ir sustojo uždegti simbolinių žvakučių, nes Tautai ši Vyriausybė – mirusi.

14:25 Kolona pajudėjo nuo Vyriausybės link Seimo, prie Seimo piketuojama nebus, nes tam nebuvo išduotas leidimas, bet savo požiūrį į politikus žmonės išreikš. 

14:45 Kolona pasiekia Seimą, bet Seimas užtvertas policijos užkardom. Prie Seimo susirinkę piketuotojai vieningai skanduoja “Seimą lauk!”

14:55 Uždegus žvakutes prie Seimo kolona rikiuojasi ir traukia atgal link prezidentūros.  Pakalbintų akcijos dalyvių teigimu, taip pat piketuoja Italijos ir Austrijos žmonės.

15:05 Eisenai traukiant link Prezidentūros, jungiasi praeiviai ir akcijos dalyvių daugėja. Preliminariais skaičiavimais, į  akciją susirinko apie 2000 žmonių. Skirtingai nei ankstesniuose mitinguose, šiame dalyvauja daug studentų, šeimų su vaikais.

15:15 Akcijos dalyviams garsiniais signalais palaikymą išreiškia ir šaligatviuose bei gatvėse stovintys automobiliai.

15:20 Kolona trumpam buvo stabtelėjusi prie Vyriausybės, kad ten sėdintieji jų nepamirštų, ir patraukė toliau.

15:30 Smarkiai išaugusi kolona pasiekė Prezidentūrą.

15:50 Prie Prezidentūros susirinkę žmonės viešai dalinasi savo išgyvenimais apie tai, kaip dabartinės valdžios vykdoma politika apsunkina jų ir jų vaikų gyvenimą. Čia prie mitingo dalyvių prisijungia dar du seimūnai – Beata Petkevič ir Česlavas Olševskis. 

15:55 Grafas Liutkevičius susirinkusiems papasakojo Lietuvos kolaborantų istoriją.

16:00 Studentų gyvenimo realijomis dalinasi Kęstutis Juočeris, atstovaujantis studentų asociaciją.

16:10 Buvo perskaitytas akcijos dalyvių  kreipimasis  į Prezidentą,  raginant jį ginti pažeidžiamas žmonių Konstitucines teises.

16:40 Su akcijos organizatoriais susitiks Prezidento atstovas Ridas Jasulionis ir priims Prezidentui adresuotą raštą.

16:45 Iš Prezidento grįžę žmonės džiaugėsi, kad raštas buvo priimtas. Prezidentui labai svarbu, kad tauta nebūtų suskaldyta. Jis, pasak R.Jasiulionio, nori, kad tauta vienytųsi todėl prezidento atstovas pažadėjo, kad šalies vadovas įdėmiai išstudijuos jam adresuotą raštą.

16:50 Dvi dienas prie Prezidentūros stovės palapinė, kur žmonės galės palikti laiškus Gitanui Nausėdai. Nuo pirmadienio budėjimas kuris truks mėnesį laiko persikels prie Seimo. Tikimasi, kad kiekvieną dieną bus sulaukta visų savivaldybių atstovų. Tokiu būdu žmonės primins apie iškeltus reikalavimus valdžios atstovams.

Akcija praėjo taikiai, provokacijų buvo išvengta.

Protestai prieš koronaviruso suvaržymus vyksta visame pasaulyje

respublika.lt