Aktualijos

VRK fronte nieko naujo…

Written by admin · 2 min read

Dalyvavau š.m. gegužės 23 d. VRK posėdyje, tikėdamasis, kad bus svarstomas ano prašymas dėl šiurkščių įstatymų pažeidimų ir kandidatų išregistravimo – liberalų sąjūdžio kandidato Nr.2 Antano Guogos, liberalų sąjūdžio ir Dalios Grybauskaitės. Šio kandidatės į Respublikos Prezidentus rinkimai tapo A. Guogos lažybų bendrovės „TonyBet“ statymo objektu, o A. Guoga tiek per liberalų sąjūdį, tiek pats tiesiogiai daro įtaką šiems jo bendrovės statymams – remia ją finansiškai ir aktyviai agituoja už ją (2014-05-20 Z. Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Liberalai: Atsilyginsime už balsus…“). Tačiau klausimas nebuvo įtrauktas į posėdžio darbotvarkę, nes, anot VRK pirmininko Z. Vaigausko jis nebuvo paruoštas svarstymui. Suprantama, po sekmadienį įvykusių rinkimų, klausimas bus „paruoštas“ svarstymui.

 

Tačiau dieną vėliau pateiktą Darbo partijos prašymą svarstyti leisti LRT paskelbti šios partijos atsakomąją nuomonę į kandidatės Dalios Grybauskaitės š.m. gegužės 14 d. LRT debatuose paskelbtą tikrovės neatitinkančią neigimą nuomonę apie Darbo partiją, pavadinant ją nuteista, VRK spėjo paruošti svarstymui. VRK leido tai daryti. Tačiau svarstant šį klausimą VRK įvyko ir kažkas naujo. VRK narys Valdas Benkunskas, deleguotas Konservatorių partijos, po to, kai VRK du kartus pažiūrėjo šį videoįrašą, suprasdamas, kad liko vienintelis aklai teigiantis, kad tariamai to nebuvo, nusprendė išeidamas iš posėdžio sugriauti VRK kvorumą. V. Benkunskas suprato, kad VRK gali patenkinti šį Darbo partijos prašymą. Po beveik valandos pertraukos atvykus į posėdį iškviestam VRK nariui R. Stabingiui kvorumas vėl buvo, o Darbo partijos prašymas buvo patenkintas.

Įdomu buvo tai, kad dėl sugriauto kvorumo supykęs Z. Vaigauskas (buvo likę nesvarstyti kiti klausimai) konstatavo, kad VRK narys V. Benkunskas, kaip Konservatorių partijos atstovas pademonstravo savo ir Konservatorių partijos šališkumą kandidate D. Grybauskaitei. Tai patvirtino ne tik realybę (negali VRK nairais būti suinteresuotų asmenų – partijų ir kandidatų – atstovai), bet ir tai, kad po tokio VRK nario V. Benkunsko elgesio, akivaizdžiai ir šiurkščiai pažeidusio VRK nario priesaiką Lietuvos Respublikai, jis turi būti Seimo atstatydintas iš šių pareigų, o VRK narių atstovavimas partijoms ir kandidatams negalimas.

VRK pirmininkas Z. Vaigauskas paaiškino ir tai, kad negali tenkinti mano kaip signataro praėjusios savaitės prašymo per Prezidento rinkimų antrą turą ir Europos parlamento rinkimus dalinti rinkėjams informacinį leidinį apie paskelbtą birželio 29 d. turintį vykti referendumą „Tautos valia“ dėl žemės ir referendumo kartelės sumažinimo iki 100 000 rinkėjų valios. Mat referendumo įstatyme tai tiesiogiai nenurodyta. Nesuprantama, kodėl patvirtinus šio referendumo sąmatą (apie 13,54 mln. Lt), negalima buvo šiuose rinkimuose padalinti rinkėjams bent po lapelį apie tai, kad birželio 29 d. vyks toks referendumas, kuriame bus balsuojama už tokius tai mūsų Konstitucijos pakeitimus. Pirmajame Prezidento rinkimų ture buvo padalintas 1,5 mln. Lt tiražu VRK išleistas didelės apimties informatyvus leidinys apie gegužės 25 d. vyksiančius Europos parlamento rinkimus. Veikiau tai atspindi valdžios neapsisprendimą leisti ar neleisti įvykti šiam paskelbtam referendumui – laukiama š.m. gegužės 25 d. abiejų rinkimų, ypač Prezidento rinkimų rezultatų. Š.m. gegužės 22 d. savo spaudos konferencijoje Seime pagarsinau, kad VRK interneto svetainėje nėra jokių duomenų apie šiuo metu paskelbtus referendumus, nors Seimas nutarimą dėl šio referendumo paskelbimo Seimas priėmė dar balandžio 10 d. Dėkoju VRK, kad šiandien VRK svetainėje jau paskelbta apie šį referendumą, kaip paskelbtąjį. Bent neklaidins svetainė slankytojų, kad toks referendumas dar tariamai nepaskelbtas.

Z. Vaigauskas taip pat paaiškino, kad š.m. gegužės 25 d. VRK neleis referendumo „Tautos valia“ rinkimų apylinkėse rinkėjams dalinti ir šio referendumo iniciatyvinės grupės narių medžiagą apie būsimą referendumą. Esą tuo metu draudžiama agituoti. Mažytė „smulkmena“ – VRK „neatkreipė“ dėmesio, kad šiomis dienomis draudžiama agituoti už ar prieš Respublikos Prezidento kandidatus ir kandidatus į Europos parlamentą, o ne referendumą. Tad perfrazuojant E. M. Remarką, VRK fronte nieko naujo.

alkas.lt