Aktualijos

Vyriausybė daugiavaikėms mamoms nepadės, nes kitaip neužtektų elito algų didinimui

Written by admin · 53 sec read

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas piktybiškai apgaudinėjo buvusį ir dabartinį ministrus, neva 5 ir 6 vaikus dorai išauginusių mamų Lietuvoje yra 24000, t.y. jų tiesiog … per daug. Todėl bandymai joms padidinti pensijas, kurios, tiesą sakant, yra mikroskopinės, nes auginant 5 ir 6 vaikus niekaip nebuvo galima sukaupti pakankamo darbo stažo, esą kainuotų biudžetui 35 mln. Lt per metus, o kitais metais išaugtų iki 85 mln. Lt – tarsi tos daugiavaikės senjorės dar kartą pagimdytų.

 

A.Bitino ir jo komandos melą atskleidė Daugiavaikių motinų organizacijos, vadovaujamos Veronikos Vasiliauskienės, ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, surinkę tikslią informaciją: pasirodo, tokių mamų yra… 4,5 karto mažiau, atitinkamai ir valstybės pagalbos padidinus pensijas tereikėtų 10 ar 12 milijonų per metus, kol tos mamos dar gyvos.

Deja, A.Bitino komandos dezinformaciją toliau skleidė ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Vyriausybė pasiūlė Seimui pensiją tokioms mamoms didinti vėliau, nuo 2016 metų, nes kitaip nebeužtektų Seimo nariams ir kitiems aukštiems pareigūnams pinigų jų pačių algų nuo 2014 m. didinti po pusantro tūkstančio litų į rankas.

Mamoms, dorai išauginusioms 7 ir daugiau vaikų, valstybė jau padeda padidindama jų pensijas. Dėl tokios bitinų dezinformacijos dalį valstybės pagalbos kažkas pavagia: ministerija teigia, kad Rietave pagalbą gauna 54 tokios mamos, o iš tikrųjų prašymus padavusių yra 46.

Tad kam išdaliname milijonus, jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nesugeba ar nenori suskaičiuoti tų bėdžių, kuriems iš tikrųjų tos pagalbos reikia?

Tiesos.lt