Aktualijos

Vyriausybė nebesitaria su visuomene?

Written by admin · 39 sec read

Birželio 6 dieną,  Vyriausybė paskubomis, nepasitarusi su visuomene nusprendė, kad Lietuvai reikia pasirašyti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo. Šios konvencijos priėmimas kelia daug diskusijų visuomenėje, tačiau panašu, kad sprendimas jau yra priimtas neatsižvelgus į jas.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys piktinasi tokiu Vyriausybės sprendimu, kuris buvo priimtas neišklausius ir neatsižvelgus į visuomenės nuomonę, kad socialinės lyties įteisinimas, ko siekiama konvencija, yra visiškas absurdas, mokslininkų, vyskupų konferencijos, šeimoms atstovaujančių organizacijų tūkstančių žmonių kritikuojama sąvoka, rašoma pranešime spaudai.

„Slaptai ir greitai, nepasitarus su visuomenės atstovais, tėvais ir neatsiklausus visų nuomonės, kaip mes suprantame lytiškumą, Vyriausybė pritarė konvencijai, kurioje yra įteisinama socialinė lytis. Po šios konvencijos priėmimo tampa nebeaišku, kaip kreiptis į Ministrą Pirmininką: ponas Butkevičiau, ar ponia Butkeviče. Toks skubotas konvencijos priėmimas yra apgailėtinas faktas ir akivaizdus keliaklupsčiavimas Europos biurokratijai, brukte brukančiai mums nepriimtiną ideologiją“, – teigė Seimo narys.
alkas.lt