Aktualijos

Vytautas A. Matulevičius užregistravo Darbo kodekso pataisą, kuri įpareigotų darbdavius darbuotojų skatinimui skirti ketvirtadalį gauto pelno

Written by Redakcija · 48 sec read

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiandien pritarė Seimo nario Vytauto Antano Matulevičiaus pasiūlymui papildyti Darbo kodeksą nuostata, kuri įpareigotų darbdavius darbuotojų skatinimui skirti ne mažiau kaip 25 procentus gaunamo pelno, skelbiama lrs.lt svetainėje.

Esu dėkingas komiteto nariams, kurie suvokė, jog tai ne tik socialinio, bet ir elementaraus žmogiškojo teisingumo klausimas ir pripažino, kad ir toliau taikstantis su apgailėtinais atlyginimais, žmonės galutinai išsibėgios iš mūsų valstybės“, – teigia V. A. Matulevičius.„Mažus atlyginimus šiandien moka ne tik tos įmonės, kurios objektyviai negali mokėti daugiau, bet ir didžiulius pelnus gaunančios bendrovės. Tai rodo, kad darbdaviai tiesiog naudojasi žmonių bejėgiškumu ir nesugebėjimu ginti savo gyvybinius interesus. Tie, kurie su tuo nesutinka, tiesiog emigruoja, o kiti ir toliau kenčia žeminančią padėtį, nors ir įneša savo svarų indėlį į bendromis pastangomis sukuriamą vertę. Savininkai nuo to tikrai nenukentės, nes jiems ir toliau atiteks trys ketvirtadaliai pelno. Bet užtai bus bent šiek tiek daugiau teisingumo ir papildomas stimulas likti savo Tėvynėje“, – sako Seimo narys.

Tiesa, Seimo komitetas nepritarė V. A. Matulevičiaus siūlymui, kad Darbo kodekse būtų numatyta, jog pelno dalis, skirta darbuotojų skatinimui, nebūtų apmokestinama pelno mokesčiu, ir rekomendavo šį klausimą spręsti keičiant mokestinius įstatymus.

Tiesos.lt