Aktualijos

Vytautas ČEPAS: Ačiū už rūpestį žulikų gerove

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Viską supranta ir viską paaiškinti gali tik asmenys, susipykę su protu, ir Seimo nariai. Tačiau pastaruoju metu seimūnams kažkaip nesiseka, lyg ir nori, ir stengias į aptemusius tautiečių protus įpūsti šiek tiek šviesos, deja, neišeina. Bala žino, gal visi mes stipriai apkiautome, atitolome nuo tikrovės, nebesigaudome gyvenimo realijose, nebematome perspektyvos, o gal kažkas ne taip su pačiais aiškintojais?

Neišpasakytas gerųjų žmonių gerumas!

Tokios juodos mintys kilo atsitiktinai pažiūrėjus dvi televizijos laidas. Vienoje jų žurnalistas kalbino energetikos ministrą Kreivį. Kažkuo nepatenkintas ir įniršęs ministras tikino, kad Lietuvoje su energetika yra viskas taip šaunu ir ministerijos dėka taip sustyguota, jog dėl tokio nenuilstančio jų rūpesčio už elektrą mokame tris kartus pigiau, nei kad iš tiesų turėtume mokėti! (Štai kaip yra iš tiesų, tik ne mums tai suprasti).

Ir tai tada, kada gyventojams ir verslui kainos už elektrą pakilo ne keliais ar net ne keliasdešimt procentų, o kartais! Toliau klausydamas ministro vogrojimo (kitaip negaliu įvardinti to, kas liejosi iš televizijos ekrano), supratau, kad elektros kainos kyla visoje ES, bet nevienodai (štai Švedijoje jos beveik 100 kartų mažesnės, bet ministras apie tai kažkodėl užmiršo priminti), kad yra elektros gamintojai, yra birža, algoritmai, tiekėjai, paskirstytojai, perskirstytojai, kad būna kažkokios perkrovos ir dar velniai žino kas, kol galų gale suvokiau, kad pačiam ministrui niekas neaišku.

Vis tik vieną dalyką ministras paaiškino, nors ir nenoriai, bet ganėtinai kvalifikuotai. Pasirodo, dėl tokios elektros ir, savaime suprantama, visų kitų kainų pasiutpolkės, gerai bus lyg valstybinei, lyg privačiai įmonei „Ignitis”, kurį per pusmetį susižėrė beveik pusantro šimto milijonų eurų pelną! Ir šitie gerieji žmonės tik pusę to pelno išsidalins sau kaip dividendus! Likusi dalis bus investuota (tik įsiklausykite!) elektros tiekimo infrastruktūrai gerinti. Tad ko čia triukšmauti – juk ne viską pasiims sau – tik pusę, likusius paaukos mylimos tautos ir Tėvynės labui! Tikrai neišmatuojamas ministro ir „žulikų” prie elektros gerumas.

Vieniems špyga, kitiems milijonai

Kiek kitaip apie elektros kainų katastrofišką didėjimą per TV aiškino Seimo vicepirmininkas Saudargas. Keli į laidą pakviesti dalyviai mažai ką galėjo pasakyti, nes įsišvankavęs vicepirmininkas putojo kaip šviežias alus statinėje.

Pasirodo, dėl visko yra kaltas karas Ukrainoje ir jei kas nors to nenorėjo suprasti, kaip įprasta tos pakraipos politikams, tuojau pat buvo apkaltinti dirbantys Kremliui. Tikrai, karas kainų nemažina, tad nenorintiems pakliūti į „vatnikų” ar „Kremliaus agentų” kompaniją, siūlau su tuo sutikti. Tačiau vis tik drįstu pasiteirauti vienos neesminės smulkmenos, kuri išslydo iš ugningojo vicepirmininko dėmesio lauko.

Jei dėl karo Ukrainoje gyventojams, pramonei ir verslui kaina už elektrą pakilo ne procentais, bet kartais, tai kaip visokiems elektros pardavėjams, tiekėjams paskirstytojams ir kitiems prilipusiems „prie laido” pelnas išaugo dešimtimis milijonų? Kad ir kaip bedėliotum, išeina, kad karas vienus stumia į bankrotą ir visišką skurdą, o kitiems tos pačios valstybės gyventojams tas pats karas krauna milijonus!

Gal jie vis tik ne šitos valstybės piliečiai, gal su rusais yra sudarę kokias nors slaptas sutartis, o gal būtent jie ir yra tie „Kremliaus agentai”, kurie jums jau daug metų vaidenasi už kiekvieno kampo? Tai kaip iš tiesų yra vicepirmininke?

Bet ir čia dar ne viskas. Vicepirmininkas nors ne kartą pabrėžė, kad viskas ateityje bus dar blogiau, neužmiršo ir „gerų naujienų”. Pasirodo, kad dalį elektros kainų augimo kompensuos valdžia. Tiesa, kukliai nutylėjo, kad tie pinigai bus iš visų mūsų kišenės, kad juos teks grąžinti, kad už juos turės mokėti mūsų vaikai, anūkai ir proanūkiai. Be to, kompensuos ir elektros „žulikų” nuostolius, mat jie apsiriko skaičiuodami pelnus iš elektros rinkos liberalizavimo, apkvailino nemokančius elektros tiekėjo pasirinkti gyventojus, tad jie taip pat yra aukos. Kaip tokiems nepadėsi?https://12baded281efd7fa98cc3b6c8a3c80b3.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Taip sakant, ačiū partijai už neišsenkantį rūpestį visų Lietuvos vagių gerove.

Bet vis tik paaiškinkite suprantamai, kodėl vienos ir tos pačios valstybės piliečiams karas Ukrainoje yra akmuo po kaklu, o kitiems – aukso gysla? Kodėl prie valstybės lyg siurbėlės prilipę visokie „Amber Grid”, „BaltPool”, „Tetas”, „Energy cells” ir kt. skaičiuoja šimtamilijoninius pelnus, darbuotojai gauna dešimt tūkstančių siekiančius atlyginimus ir dividendus, o eiliniams piliečiams ant kaklo neriama kilpa, begėdiškai kaltinant juos esant „kremliniais”, nesuprantančiais, kad Ukrainoje karas!?

Ar jaučiate, kad jau peržengėte visas įmanomos cinizmo ribas?

Ir paskutinis klausimas – kas Lietuvoje gina viešąjį interesą? Lyg ir prokuratūra? Bet kur ji yra? respublika.lt