Aktualijos

Vytautas Sinica. Nieko nereikia bausti, bet vieną aplinkybę priminsiu

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Negalima lyginti, bet palyginkime. Vakar pasidalinus žinia, kad Raskevičius prie Seimo degina knygas kaip protestą prieš tariamą cenzūrą Lietuvoje, ne vienas žmogus komentavo, ar tai teisėta ir ar jo nelaukia atsakomybė. Tebūnie tai retorinis klausimas, tikrai nieko nereikia bausti, bet vieną aplinkybę priminsiu.

2014 metais prie Seimo vykdyta protesto akcija ir jos rėmuose deginta Laisvės liepsna faktiškai tiksliai toje pačioje vietoje, kaip kad vakar degino ir Raskevičius. Tada Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai Algirdas Endriukaitis, Romualdas Ozolas bei Gintaras Songaila įstatymo nustatyta tvarka informavo Vilniaus savivaldybę dėl Laisvės ugnies akcijos prie Seimo. Siekta, kad Seimas paskelbtų referendumo datą po to, kai Lietuvos Respublikos piliečiai surinko referendumo iniciatyvai reikalingus 300 000 parašų. Už tvarką šios pilietinės akcijos metu buvo atsakingas G. Songaila. Liepsna deginta per naktį ir policija, savivaldybei pritariant, sugalvojo / rado / pritempė formalumą, kad per naktį viešas susirinkimas vykti negali.

Gintaras Songaila buvo teisiamas, kreiptasi į VRK, atimta jo – tuo metu rinkimų kandidato – neliečiamybė. Už tą patį ugnies deginimą toje pačioje vietoje, priinterpretavus, kad negalima to daryti nakties metu. Songaila, Endriukaitis ir Ozolas tada protestavo prieš tuometę socdemų valdžią. Raskevičius yra ne tik profesionalus gėjus, bet ir dabartinė Lietuvos valdžia.

P.S. primenu kontekstą, jog Seimas vakar atmetė siūlymą ištrinti įstatymo nuostatą, draudžiančią nepilnamečiams skleisti santuoką ir šeimą niekinančią informaciją. Viešumoje klaidinama, kad tą nuostatą ištrinti įpareigojo EŽTT. EŽTT iš tiesų tik sukritikavo neproporcingą jos taikymą. Seimas pagrįstai atmetė tokį bandymą – retas teisingas sprendimas šioje kadencijoje, nepaisant to, kad absoliuti dauguma TS-LKD atstovų (daugiau nei visų likusių partijų atstovų kartu sudėjus) balsavo UŽ. Sveikinimai tiems, kas šiam sprendimui pritariate.

tiesos.lt