Aktualijos

Z. Vaišvilos nedomina delfi.lt, prisistatančių ekspertais, nuomonė, todėl ragina delfi.lt nutraukti kišimąsi į Zigmo Vaišvilos “Facebook-ą” ir pašalinti šį trukdį, atsiprašyti

Written by Redakcija · 3 min read

2020 m. birželio 10 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkės Lietuvos Visuomenės Tarybos Sveikatos apsaugos darbo grupės vadovė dr. Nendrės Černiauskienės spaudos konferencijos Seime „Yra ar ne Lietuvoje karantinas?“ pranešimas spaudai. Spaudos konferencijoje dalyvauti buvo kviesti Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro (VESOC) vadovas Sveikatos apsaugos ministras dr. Aurelijus Veryga ir Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė arba jų įgalioti atstovai.Savaitgalį Z. Vaišvila “Facebook” viešojoje sienoje (asmeninė siena neveikia nuo 2019-01-25 d., o FB-o „platformininkas“ neatsako į pretenziją) pasidalino kolegos signataro Audriaus Butkevičiaus komentaru dėl įvykių JAV https://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/kaip_amerikos_politikai_veikia_pries_amerika/ ir netikėtai išvydo šio straipsnio pristatyme komentarą:

Išvada: Klaidinga

Pagrindiniai informacijos teiginiai yra faktiškai netikslūs.

Delfi teikiama faktų patikra

DELFI Faktų patikra

Politikas pasidalino keistomis teorijomis dėl Floydo mirties: įtaria rinkimines kovas tarp respublikonų ir demokratų.

Paaiškėjo, kad dėl šio įvykio delfi.lt sukūrė visą straipsnį: https://www.delfi.lt/news/melo-detektorius/melas/politikas-pasidalino-keistomis-teorijomis-del-floydo-mirties-itaria-rinkimines-kovas-tarp-respublikonu-ir-demokratu.d?id=84467955&fbclid=IwAR1qK8qtPEmqqaCJoIYxfyPJpcqrPj9kBZluin6dkc6jcJMa6xtO4g60TcU .

Z. Vaišvila FB-o draugams paskelbė savo nuomonę apie A. Butkevičiaus komentarą. Z. Vaišvilos nedomina delfi.lt, prisistatančių ekspertais, nuomonė apie A. Butkevičiaus komentarą, todėl ragina delfi.lt nutraukti kišimąsi į Zigmo Vaišvilos “Facebook-ą” ir pašalinti šį trukdį, atsiprašyti.

Zigmą Vaišvilą, Lietuvos Visuomenės Tarybą ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisiją, visų pirma, domina tai, kas vyksta Lietuvoje. Mes neprisistatome ekspertais, bet mes žinome kasdien viešai skelbiamą karantino ir valstybės masto ekstremalios situacijos teisinį reguliavimą dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo. Mes žinome, kad Lietuvos gyventojai griežtai baudžiami padidintomis baudomis ir dėl nedidelių šio teisinio reguliavimo pažeidimų. Apie tai tautai kasdien skelbia A. Veryga ir S. Skvernelis, LRT ir kita žiniasklaida.

Todėl nustebino šių asmenų ir Lietuvos tarnybų tarnybinių pareigų neatlikimas 2020 m. birželio 5 d., kada  Vilniuje Katedros aikštėje susibūrė ir mitingavo net keli tūkstančiai demonstrantų, kurie po šios demonstracijos Gedimino prospektu ir kitomis gatvėmis nuėjo iki JAV ambasados Lietuvoje. Renginio metu susibūrė daug kartų daugiau asmenų, nei Lietuvoje leidžiama viešame renginyje (300), nebuvo laikomasi saugaus atstumo (1 m) tarp dalyvių, didžioji dauguma jų neturėjo kaukių, visi drauge garsiai šaukė ir skandavo neprisidengę burnų. Renginyje dalyvavo daug į šį renginį iš užsienio šalių atvykusių asmenų, kurių dėl COVID-19 grėsmės nepatikrino Lietuvos atsakingos institucijos. Demonstrantai įžeidinėjo policiją.

Formali organizatorė – Lietuvos pilietė M. Gevorkjan – prašymą dėl šio renginio pateikė anglų kalba renginio dieną. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas tą pačią renginio dieną ir išdavė leidimą. Apie M. Gevorkjan nenurodyti jokie duomenys. LR Seimo narės Aušrinės Armonaitės, Laisvės partijos pirmininkės, FB-o paskyroje radome skelbiamą bent dalį neoficialių organizatorių (Matthew Ramirez, Clara Baptista, Edna Dove, Klint Law, Damilola Osekita), Vytauto Pudinsko el. susirašinėjimą su Antifa Lietuva, patvirtinantį renginio dalyvių ruošimąsi riaušėms – patvirtinamas neįvardintos organizacijos prisijungimas prie renginio ir prašymas ar nurodymas Antifai Lietuva, planuojant maršrutą, parinkti pakeliui kuo daugiau parduotuvių, o tuo atveju, jei jų nebus gausu, tai ruošiamasi „ir praeivius pabaldoti ir mašinas padeginti. Nors nemokamas šopingas geriau.“ Renginio dalyviai užtvindė Gedimino prospektą ir kitas eisenos gatves, sustabdydami eismą, tuo pažeisdami išduoto leidimo sąlygas netrukdyti transporto eismui.

Policijos pareigūnai ir VSD darbuotojai, VESOC ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos, LR VSD ir LR Seimo narė A. Armonaitė neužkardino dideliu mastu vykdytų karantino teisinio reguliavimo reikalavimų pažeidimų, toleravo tuos pažeidimus. Ši provokacija ir didelio masto teisės aktų pažeidimų virtinė sukėlė grėsmę ir nacionaliniam Lietuvos saugumui, dėl ko, pagrįstai manome, renginį turėjo kontroliuoti ir kontroliavo, bet drauge su teisėsaugos pareigūnais nesikišo ir LR VSD pareigūnai, taip pat leidimą renginiui išdavusi Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Tuo tarpu policijos pareigūnai, NVSC prie SAM ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai, pedantiškai ir nuosekliai reikalauja, kad Lietuvos Respublikos piliečiai ir gyventojai laikytųsi griežto teisinio reguliavimo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, baudžia juos dėl šių reikalavimų nesilaikymo, baudų dydžiai ženkliai padidinti.

Teisės aktai negali būti taikomi pasirinktinai. Todėl Lietuvos Visuomenės Taryba, Visuomenės ekstremalių situacijų komisija ir signataras Zigmas Vaišvila kreipiasi į VESK pirmininkę Ritą Tamašunienę ir VESOC vadovą Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ne tik dėl informacijos pateikimo dėl jų tarnybinių pareigų neatlikimo ir to priežasčių, nesiimant nustatytų veiksmų dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo š.m. birželio 5 d. Vilniuje, bet ir reikalauja, kad NVSC prie SAM drauge su policija atliktų tyrimą, nustatant renginio (renginių) dalyvius ir jų kontaktus dėl COVID-19 grėsmės suvaldymo, testuotų juos dėl COVID-19, nustatytų jiems izoliavimo ir saviizoliacijos režimus, įskaitant ir į Lietuvą į šį renginį atvykusius užsieniečius. Dvi renginio dalyvės aiškios – Marija Gevorkjan ir Aušrinė Armonaitė. Nuo jų skubiai ir pradėtinas tyrimas, jų veiksmų įvertinimas, organizatorių ir jų neoficialių rėmėjų Vilniaus miesto savivaldybėje nustatymas.

Informacijos reikalaujama ir iš leidimą šiam renginiui išdavusios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, LR Valstybės saugumo departamento.

Į Generalinį prokurorą kreipiamasi prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelio masto tarnybinių pareigų neatlikimo, neužkardinant COVID-19 grėsmių š.m. birželio 5 d. Vilniuje vykusio renginio metu.